Аliexpress (официјална тема)

C

cige

Гостин
нарачките почнаа да стигаат за 2 недели. Браво Аљи!
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Да порачам многу нарачки од али експрес пример 500 ама различни пратки може да ми направат некој проблем или да ми бараат царина?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Да порачам многу нарачки од али експрес пример 500 ама различни пратки може да ми направат некој проблем или да ми бараат царина?
Нема да ти прават проблем што им р на нив гајле каде ги трошиш парите.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
S

staycalm

Гостин
Има некој порачувано нешто шо е испратено со Aliexpress standard shipping? Колку време требаше да стигне од Кина до МК?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Има некој порачувано нешто шо е испратено со Aliexpress standard shipping? Колку време требаше да стигне од Кина до МК?
Се зависи некој пратки стасуваат за девет дена некои за два месеци се зависи од компанијата по која се пратени ( чајна пост , сингапур пост , свицерланд ,итн)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Мене ми пишува уште од пред некој дена дека стигнала пратката во МКД, од прилика колку требит за да ми стигнит до дома?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Мене ми пишува уште од пред некој дена дека стигнала пратката во МКД, од прилика колку требит за да ми стигнит до дома?
Во мојот град скоро секогаш пратките ми ги носат во сабота на утро
 
S

staycalm

Гостин
Се зависи некој пратки стасуваат за девет дена некои за два месеци се зависи од компанијата по која се пратени ( чајна пост , сингапур пост , свицерланд ,итн)
Singapore post, бар така дава на 17track
 
S

staycalm

Гостин
По мое искуство со нив најрано за 20 дена ќе ти стаса.
Аман :( Кој е најбрз според тебе? Јас имам порачувано многу но никогаш не сум заприметил како ги праќаат, не ми се брзало. Сега сакам што побрзо да стигне порачката и затоа... Уште од 7ми ми е порачано а ми пишува на тракингот дека на 15ти е полетана :(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
По мое искуство ХонгКонг Пост се најбрзи
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Аман :( Кој е најбрз според тебе? Јас имам порачувано многу но никогаш не сум заприметил како ги праќаат, не ми се брзало. Сега сакам што побрзо да стигне порачката и затоа... Уште од 7ми ми е порачано а ми пишува на тракингот дека на 15ти е полетана :(
Bpost International 9-15 дена :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Доколку порачам мобилен од Aliexpress околу 300$ мислите ли дека ќе треба на царина да имам додатни трошоци? И ако имам колку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom