Парфеми

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Od kade kupuvate parfemi ?

Internet ili....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@koletheman Јас би го прескокнал Moschino, олд скул колонска вајб ми има. Се слагаам за Салваторето и би идел на DH и покрај шминка жичкта.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
@koletheman Јас би го прескокнал Moschino, олд скул колонска вајб ми има. Се слагаам за Салваторето и би идел на DH и покрај шминка жичкта.
а помеѓу ferrari uomo(1350 denari 100 ml) и hanae mori hm edp (1150 denari 50 ml) кој да изберам.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Дали се добри парфемите од Zara и Bershka и колку траат?
Фала
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
бев на free shop и тестирав парфеми, можам да кажам дека најдобри моментално се
Dior Homme Intense
The One
Channel Bleu
Dior Sauvage

Prada L Homme го снема како вода не знам што се случи ќе морам пак да го тестирам
Dior Homme моменталната реформулација е ептен женствена навистина, не вреди
Channel Allure Homme Sport Eau Extreme е солиден со многу јака проекција и долготрајност али некако нападен е, повеќе е клаберски парфем, некако го пронаоѓам измеѓу Channel Egoise, Egoiste Platinum и Versace Dreamer
Dior Homme Parfum и Valentiono Uomo Intense не успеав да ги пронајдам

Е сега се мислам што да купам помеѓу Dior Homme Intense, Dior Homme Parfum и Valentino Uomo Intense, инаку валентиното го има на ebay али колку е сигурно не знам, страв ми е да не ми пуштат некоја копија, инаку продавачот е од израел и има висок рејтинг
И поготово бидејќи ептен го бендисвам The One
се мислам дали да го земам Vera Wang, сличен бил а цената е 2 помала
Исто се мислам и Ferrari Uomo, сличен на Fahrenheit старата формулација со мирис на бензин, знам дека ја пробав пред 8 години али не паметам мирисот каков беше

Мислење од @Clen 7 и @Psyside
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
бев на free shop и тестирав парфеми, можам да кажам дека најдобри моментално се
Dior Homme Intense
The One
Channel Bleu
Dior Sauvage

Prada L Homme го снема како вода не знам што се случи ќе морам пак да го тестирам
Dior Homme моменталната реформулација е ептен женствена навистина, не вреди
Channel Allure Homme Sport Eau Extreme е солиден со многу јака проекција и долготрајност али некако нападен е, повеќе е клаберски парфем, некако го пронаоѓам измеѓу Channel Egoise, Egoiste Platinum и Versace Dreamer
Dior Homme Parfum и Valentiono Uomo Intense не успеав да ги пронајдам

Е сега се мислам што да купам помеѓу Dior Homme Intense, Dior Homme Parfum и Valentino Uomo Intense, инаку валентиното го има на ebay али колку е сигурно не знам, страв ми е да не ми пуштат некоја копија, инаку продавачот е од израел и има висок рејтинг
И поготово бидејќи ептен го бендисвам The One
се мислам дали да го земам Vera Wang, сличен бил а цената е 2 помала
Исто се мислам и Ferrari Uomo, сличен на Fahrenheit старата формулација со мирис на бензин, знам дека ја пробав пред 8 години али не паметам мирисот каков беше

Мислење од @Clen 7 и @Psyside
Тhe One = патетични перформанси.

Dior Homme parfume - над 40 години, строго елеганција

Dior Homme Intense - ремек дело.

Ferrari - Uomo не сум го тестирал.

Uomo Intense - послаби перформанси од DHI, солиден али не е WOW.

Зимај DHI најдобар како квалитет - креација, после него BDC, Sauvage, AHSE како по causal и парфеми кои изнудуваат многу комплименти, поготово Sauvage/BDC.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Тhe One = патетични перформанси.

Dior Homme parfume - над 40 години, строго елеганција

Dior Homme Intense - ремек дело.

Ferrari - Uomo не сум го тестирал.

Uomo Intense - послаби перформанси од DHI, солиден али не е WOW.

Зимај DHI најдобар како квалитет - креација, после него BDC, Sauvage, AHSE како по causal и парфеми кои изнудуваат многу комплименти, поготово Sauvage/BDC.
ок фала, значи да не рискирам со валентиното за некојси 1000 денари помалку, инаку денес пробав Prada L' Homme и Fahrenheit( моменталната верзија нема ништо мажествено во неа и многу слабо проектира), добри се ама ништо посебно, ај многу добри да речам, ама одлични не се ни приближно, Mont Blanc Legend воопшто не ме одушеви, неговиот идол Fierce e мајсторија од квалитет

Моментално ме интересира да ги најдам пошто тие се попознати како помажествени парфеми
Dior Homme Parfum
Fahrenheit старата формулација со мирис на бензин
Bently Intense
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
многу се пишманам што да земам, меѓу
Dior Homme Intense (мој омилен парфем заедно со The One и Channel Bleu, ама читам многу reviews и многу луѓе велат дека не е тоа што беше, старата реформулација беше подобра, ова сега е разблажена верзија, Јереми на youtube вели, не е ништо посебен и специјален, слабо добива комплименти, а валентиното бил подобар избор)
Dior Homme Parfum( не ми е пробан, го имал квалитетот и јачината на оригиналните формулации на Homme Intense, тоа да дека е формален, па неможело да се носи било каде, а бил каде каде помашки, главна нота кожа, а јас баш сакам да мириса на чиста кожа)
Valentino Uomo Intense( исто не можам да го пронајдам за тестирање, многу го менувал мирисот, отворањето извонрендно, после тоа кожа и тонка, пресладок, а јас не сакам зашеќерена кожа, како во случајот со Midnight in Paris, шеќер и изгорена гума, на нерва ми смета, сакам да се измијам)

Колку повеќе го менувам мислењето толку повеќе се нервирам не можам да се одлучам, сакам зимски квалитетен кожен парфем, да биди ни премногу сладок ни загушлив, а на слепо одбирам

Prada L'homme
CH Men Prive
Armani Code и
Dirty English се елиминирани од изборот
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
DHI> BDC >The One (вода е парфемов)
слаб е за слаб, ама многу е сензуален, треба да му ја намалат цената, да биди 3 пати помала, пошто дневно бегаат повеќе од 10 шприцања со него.
Инаку за Bleu de Channel гледав и за него се жалат на перформанси, јас го пробав на овие картичките за тестирања, па не знам каков е на перформанси

Дали можиш стручно да ги доловиш Dior Parfum и Valentino Intense, како мирисаат, на што наликуваат, и во кои продавници ги има кај нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom