Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
abe kakov lukaku be haha, ibra go zbori ova, znaci IBRA, tolku, izlisno e da se diskutira

Prviot gol na adriano za Inter, na prijatelska so Real


I odma posle so venecija vtoro kolo doma, u posledni momenti od natprevarot za pobeda od 2-1


Ova mu go pamtam ko vcera da bese

Odma se znaese kakov potencijal poseduva, uste tukam nit skauting ti treba ponatamosen nit nisto za da znaes so igrac e u prasanje, prvo u duel igra ubavo ja udira so glava, mu ja branat, i posle od sjeban agol kine mreza ... stvarno steta sto ne uspea, ali kako sto vika ibra, pola pola e, go nemase potrebniot mentalen sklop za da stane eden od najdobrite igraci ever.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не ви е срам што пишувате дека Ковачиќ глеал у земја коа водел топка у Интер и се плашел да влезе у дуел?

Кутињо беше тоа а не Ковачиќ што влагаше со клизачи и трчаше као говедо у средина. Да му го ебам ќеркичето на мојот човек Роби заради овој потег да се одлучи да го шитне Матео.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Не ви е срам што пишувате дека Ковачиќ глеал у земја коа водел топка у Интер и се плашел да влезе у дуел?

Кутињо беше тоа а не Ковачиќ што влагаше со клизачи и трчаше као говедо у средина. Да му го ебам ќеркичето на мојот човек Роби заради овој потег да се одлучи да го шитне Матео.
За нас апсолутно ништо не допринесе индивидуално, мене само тоа ме интересира и тоа го ценам и не ми е срам да го кажам тоа!
А се слагам за тоа дека беше грешка што го продадовме, требаше да чека на подобри времиња со подобар тренер и подобра екипа можда ќе блеснеше.

Како што кажав, неоспорен талент, али уште многу многу многу делкање требаше. А кај нас тој период беше период на тупење не на делкање така да...

А факт е што еве и во Реал по се изгледа не успеа да се избори за првотимски статус, али да се врати би било супер.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Убаво ме потсети Урко со ова срч-ов за муабетите за Ковачиќ, убеден бев дека Џони го сереше најмногу а сеа се праи ко демек му е криво што сме го продале, срч-нав малце и искрено срам ме фати. Еве читајте ако не ве мрзи. :tapp:

Ова од денеска:
Го има она фудбалското во Ковачич,од сите играчи што ги продадоја Интер за него најмногу ми е криво,Кутињо немаше теорија да успее во Интер во било какви околности ама Ковачич беше измислен за сите во средниот ред само се погоди да игра во уште пораштиман Интер каде соиграчи му беа Гуарин,Алварез и Мвила па мораше сам from coast to coast да пробва слаломи..нема теорија Зидан да се ослободи од него како што пишеа медиумите,знае тој самиот каков бисер има во тимот и можи да го користи во било која ситуација..и баш како напомена дека е природен офанзивец со одлична техника и шрпинт од место го прави поуникатен деструктивец
За Ковачич најмногу ми е криво што го дадовме, уште кога Страмачиони ни беше тренер се гледаше талентот и знаењето што го има 1 само му требаше малце постабилни соиграчи што можи да комбинира и да го покриваат. Затоа квалитетот сега му излегува на виделина бидејќи има простор како ДМФ т. е Зидан одлично го користи, додека кај нас во тој период тренери беа Мацари и Манчини... Што повеќе да се додаде за овие идиоти што ни седеа на клупа?
Види подоле.
-----------------------------
Ковачич е невидена мизерија и Манчини колку сака нека е ретардиран сепак чоекот е во право што не го игра..неможи бе од најголем талент во Европа да станиш просечен играч..2 години е во клубот и не само што стагнира туку е во минус заминат.....
Секако дека ќе му го нашушкаш,бидејќи Интер моментално неможи без месијата Ковачич,не смееме такво играчиште и таков супер талент да испуштиме кој е алфа и омега во тимот....ама Манчини го играл на погрешна позиција иначе партал ќе праеше
И тој вашиот Ковачич преку куро ми е стигнат со неговиот талент..2 години е во Интер и ништо нема изиграно ниту има заслужено да игра,сеуште се рачуна како талент а Германските и Шпанските играчи на 20 години се веќе готови играчи кои го ораат теренот а не да се плашат да влегваат во дуел...

Не му ја годел позицијата,не го играле доволно,не знам што не знам како...кој фактор е па тој да се жалат другите за него демек не му било погодено?..ова е Интер бе не е Фиорентина или Лацио..тука треба резултат да покажиш и треба да се оди на победа во секој можен натпревар а не ако победиш арно,ако не здравје...во Интер какви играчишта пропаднале па за Ковачич ќе му ја мислиме ние тука зошто не му била погодена позицијата..

Епа другар,ако 2 години неможат позицијата да ти ја погодат,или пак да не те играат во ваков мизерен тим одговорот е едноставен..значи НЕ ТЕ БИВА..едноставно има разлика да си талентиран ама сепак треба да се изградиш во комплетен играч и да превземиш одговорност...сепак за Интер навиваме,,,на пример зошто никогаш немам лошо напишано за Гуарин освен дека е ментален?..чоекот срцето го остава на теренот и се бори како Лав и дресот скоро секогаш му е жива вода...барем дава се од себе..на Ковачич ни дресот не му е испотен кога го вадат во 70 + минута
Има болдирано. :)

и одбраната цела нека лета и Ранокија и Хуан и Ковачич вашиот талент(да се мочам во него) и онај слепецот Хернанес кој заборај да игра фудбал кога дојде кај нас све да му ебам...
Не знам зошто дотолку се трескате од земја,колку во клубот да работат аматерски сепак не се ретардирани да не знаат што прават и какви би биле последиците околку евентуалната продажба на Ковачич...ако самите сметаат дека тимот ќе функционира подобро без Ковачич и би имале подобри резултати тогаш бујрум нека се покажат на терен па подоцна ќе ги критикуваме..

Вие сите се базирате на препоставки дека Ковачич ќе биди новиот Пирло,Зидан ,Иниеста....но сеуште е рано за такви предвидувања бидејќи чоекот во 3 години во раштиман оркестар како што е тимот на Интер, не покажа апсолутно ништо.
И плус самите менаџери во тој временски период не му веруваа и го играа со сила во прв тим бидејќи е голем талент.

Јас искрено сум еден од ретките фанови на Интер што не беше фан на играта на Ковачич и воопшто не ме импресионираше па затоа ќе почекам по неколку месеци какви ќе бидат игрите и пред се резултатите на тимот па потоа ќе "јадам лајна"..прв на листата нормално Манчини неспособниот бидејќи сто посто сум сигурен дека ќе се глупира и неговата фудбалска неиновативност ќе не кошта многу бодови

И да ,35 милиони за Ковачич е ПРЕМИЈА и добар дил со оглед дека е сеуште недокажан и играше во тим што завршуваше 7-8-9 место во мизерната Сериа А...Иско реално е Зидан за Ковачич и минимум 50 милиони вреди
И тука има јак болд. Срамен болд. :)
Да не навраќам сега назад кога го шитнаа Ковачич како тоа сите пцуевте и пишувавте дека нема да ги гледате Интер оваа сезона,дека сте разочарани,се трескавте од земја и не знам што...

Кој кур фактор е Ковачич на крај краева?..па и Икарди?..што има изиграно досега тој вашиот мега талент во Реал Мадрид или во досегашната негова кариера за да се молиме на него?..тоа дека е млад и талентиран не ветува ништо бидејќи се зависи од тоа како ќе се развива а Ковачич реално на три сменети тренери непокажа ништо ..
Можеби е прерано да зборувам ама од оваа перспектива Брозович се погоди подобар и покорисен играч од Ковачич каде сите фанови на Интер се трескаа да не се продава бидејќи го гледале како предводник на новиот Интер..а тој кутриот досега 60 минути нема изиграно за Реал Мадрид во сите натпреварувања,теренот не знае како изгледа...Брозович што дојде како анонимец за кафе-пари стигна да биди меѓу најдобрите поединци во тимот што прават разлика,а мајтап си праевме со неговата фаца и неговото образование ..и тоа 3-4 позиции покрива да си еби глата дрвена...Hail for Brozo
Реално продажбата на Ковачич се покажа полн погодок бидејќи овај беше катастрофален во Реал Мадрид,а ионака кај нас не беше којзнае што..тоа што Кондогбија за истите пари не се погоди е сосема друга работа
:)
И по Ковачич плачевте вака лани па на крајот се погоди дека стварно бил слаб играч и тие 35 милиони беа премија што ги добивме од Реал Мадрид..проблемот е што истите се вложија за непотребен играч(Кондогбија) и пак кога ќе видиш се заебавме..додуша не се очекува нешто друго од управата на Интер..убедливо најнеспособни и најглупави луѓе го водат Интер и одсекогаш било така..гробница за млади и талентирани играчи...дај нека го продадат Икарди слободно бидејќи не е никаков фактор како што го прават тука стручњаците..ебаниот Икарди бе,небаре за Левандовски или Агуеро дискутираме...море за 50 милиони очи нека вади
Џони не се ни обидувај да ми објаснуваш. :smirce:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Убаво ме потсети Урко со ова срч-ов за муабетите за Ковачиќ, убеден бев дека Џони го сереше најмногу а сеа се праи ко демек му е криво што сме го продале, срч-нав малце и искрено срам ме фати. Еве читајте ако не ве мрзи. :tapp:

Ова од денеска:



Види подоле.
-----------------------------





Има болдирано. :)




И тука има јак болд. Срамен болд. :)





:)


Џони не се ни обидувај да ми објаснуваш. :smirce:
Не, батали се, врв му е Броз > Ковачич.
Па добро бе како можиш Броз да го сместиш во група на корисни фудбалери, па овај ни за во ФК Кривогаштани не е.

Јас не знам како можите да онанишите на играта од Броз!
Мизерија од фудбалер, срам за тимот!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еиииии дното го допрев лелелелелелле кај ми ги најде постовите:pos::pos:..ми текна пред некој ден дека јадев многу лајна за Ковачич ама веќе беше касно да бришам па ајде се надевав дека нема да ме изгори Џонтрасот ама ми еба мајката:pos::pos:...од срам и резил нема да ти реплицирам еден месец :roker:

И Броз едно време играше солидно не заебавајте посебно кога ја направивме серијата од 7 победи со ред Брозгарата газеше на средина,најдобар играч ни беше од тројката Марио-Броз-Банега
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Еиииии дното го допрев лелелелелелле кај ми ги најде постовите:pos::pos:..ми текна пред некој ден дека јадев многу лајна за Ковачич ама веќе беше касно да бришам па ајде се надевав дека нема да ме изгори Џонтрасот ама ми еба мајката:pos:..:pos:.од срам и резил нема да ти реплицирам еден месец :roker:

И Броз едно време играше солидно не заебавајте посебно кога ја направивме серијата од 7 победи со ред Брозгарата газеше на средина,најдобар играч ни беше од тројката Марио-Броз-Банега
Со кој образ ќе идеш на корзо на Широк Сокак сега незнам. :oops:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.155
Поени од реакции
107.581
Брееееееееј Џони, отишол до дното, копал копал и видел дека не може да оди подоле па си рекол ќе се зацементирам овде. Тууууу каков срам, три пати очи бришев додека ги читав постовите, цело паковање влажни марамици потрошив.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Шик у Рома според претседателот на Самп.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Емре ме доаѓа, за некој Карамох или како и да се вика се ценкаме за 100к евра а Шик ке ни го земе Рома.

Со оглед на тоа што се работи за потенцијални таленти, а нас ни треба проверен играч, да се андеваме дека управата не е до толку неспособна и се барааат вистински засилувања како Дрехслер или Ди Мариа.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
3.676
Шик според мене мора да се донесе. Не можам да верувам дека ќе ни го лапне Рома пред нос.

Дечкото е бисер невиден, за година до 2 ќе биде незаменлив ако се развие како што треба, и ќе вреди над 100М, бидејќи има страшен потенциал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom