Фан Клуб: Вардар

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ако е смирен со Чеде, очекувајте го Попов на централен бек место Даре или Муслиу.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
114
Поени од реакции
55
Pa toj nemat trenirano sega. Osven sam. I ako imat i edna nedela trening so doxa od kipar
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Помислив и на оваа опција, ама ако е официјално ова дека Милан првата дома ќе ја игра, нема потреба од одложување.. Ги газиме Фенербахче опуштено, само нека дојде Џони да пише дека вредат 7 пати појке и дека глата ќе ни ја дупнат :D
Ќе му ставам 100 евра на двојка и ќе дојдам во живо да ја гледам:kafence:
За арно да си ги трошиш парите.. Него, више кога ти тргна летово, кажувај што не чека у Турција :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не памтам кога имало ваква ситуација.
Резултати од вчера на бившите ЈУ екипи.
Само Вардар победи.

Евертон - Хајдук 2-0
Партизан - Видеотон 0-0
Краснодар - Ц. Звезда 3-2
Динамо З. - Скендербеу 1-1
Домжале - Марсеј 1-1
Вардар - Фенербахче 2-0
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Ѓупциииииииииииииии......... незнаат 2 паса да врзат. Топкана ко бомба да има, ја шутираат што подалеку. Со ваква затворена игра 1:3 завршуе утакмицата. Вардар за во Канатларци Лига
Све сами експерти у пучку матер
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
80
Поени од реакции
219
Што да се прави експерти за се али јас знам да ретко кој се сеќава на играта а секој на резултатот.
Играј Вардаре лудо и направи Цариградско чудо...:ајнапиво:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Неверувам сеа да се опијат после тоа шо ги снајде во Копенхаген.Иначе Велкоски ако е спремен нека игра нели бил талент нели Џеноа го барала ако е толку добар сега треба да го покаже.Најбитно во Турција да не не снајде истото како со Копенхаген 2ра минута 1-0.Иначе нема шо очекував пичкарска игра оно испадна дека со Шкендија не се ни замарале и се чувале за оваа утакмица,шо е за пофалба лигата е долга а овоа е златна шанса.Чедомир Јаневски каков тренер сеа има време да ги спрема за наредниот меч.Во Турција не чека пекол 47 илјади публика притисок ке имаме турците ке изгинат да не тепат треба само да и го бапнеме од контра и изби ја преку стадионо ако треба
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За арно да си ги трошиш парите.. Него, више кога ти тргна летово, кажувај што не чека у Турција :D
Ќе изгубите, уште одсега пишисија 1 во 1 и 3+:kafence:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
28% посед на топка + 1 гол од подарена топка + 1 автогол = Европа Лига квалитет.

Во Турција вака ќе го чуваат резултатот


Abe taka i Celzi go cuvashe golot so Baern finaleto pa ja krena titulata, sega ebimu majkata..taka da vo nashava situacija ako sakash igra za oko nemash plasman, so bunker vaka taka go tepavme Fenerbahce i mozhime da se nadevame nedela dena da si preme filmoj za liga evropa grupi :rolleyes: Gleajte da se plasirame ednush vo grupi, kvalitetot na timot odma bi se krenal za 20-30 % sakale nejkele ke se troshat pari ama i ke se zemaat, radi to sho vo slednive 5 godini ke imame visok koeficient i ke sme vo grupata na nositelite, sekoja godina vo vtoro kolo bi igrale so timovi od Luxemburg, Latvia, Litvanija a vo treto kolo namesto so Kopenhagen mozni protivnici bi ni bile Maribor, Astana, Hafnajfordur, Skenderbeu. vo slucaj Samsonenko ako zamini (mada nevervam) samo vaka mozhime da go polnime budzetot sekoja godina so po 5-6 miljoni prosek pa i pojke, valjda vo sledni 5 godini ke se plasirame 2 pati vo grupi na LS toa ti se dve godini po 15-20 miljoni evra. (y)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Ја на реваншот би почнал со Попов на штопер пошо сигурно не е спремен да игра на бек, и со Даре пред штоперите, нешто налик 5-4-1... искрено Фелипе е катастрофа од првата со Малме наваму, нема да ме чуди и да не почне, пошо имаше многу грешки. Напред со новиот шпиц за да имаме поголема шанса да им го збрцаме од контра.

Хамба - Новак - Даре - Попов - Демири
Берсегјан - Николов - Спировски - Којашевич
Итало​
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ја на реваншот би почнал со Попов на штопер пошо сигурно не е спремен да игра на бек, и со Даре пред штоперите, нешто налик 5-4-1... искрено Фелипе е катастрофа од првата со Малме наваму, нема да ме чуди и да не почне, пошо имаше многу грешки. Напред со новиот шпиц за да имаме поголема шанса да им го збрцаме од контра.

Хамба - Новак - Даре - Попов - Демири
Берсегјан - Николов - Спировски - Којашевич
Итало​
Se slagam potpolno samo na mestoto na Kojasevich bi igral so Jiguari, i mozhda Brda za Demiri radi to sho ostavat pomali dupki vo odbrana.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
28% посед на топка + 1 гол од подарена топка + 1 автогол = Европа Лига квалитет.

Во Турција вака ќе го чуваат резултатот


И Мурињо и Симеоне и уште многу тренери на вакви тактики освојуваа титули, а тебе ако ти се лечи комплекс иди у соодветна институција за тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom