Фан Клуб: Арсенал

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Фримпонг, леле кој будала беше овој, сега некаде у Сибир игра мислам.
Скилачи, Андре Сантош, Џуру како десен бек, страшна одбрана.

И Чамакот во напад, стварно тимиште.
Дебела грешка,во Ц.Звезда игра Фримпо

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Знам дека лани играше во некој руски тим, не знам после тоа дали направил трансфер

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Или ќе полуди стариот и ќе купи нешто у 12:15 последен ден, или наебавме годинава :)
Според мене екипата има недостаток од класа централен дефанзивец, посебно ако си заминува еден од Габриел или Чејмберс, плус на тоа уште еден класа играч од среден ред што може да се уклопи и во дефанзивна и офанзивна тактика... Видал на пример :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Мислите може? Би сакал да го видам пак во тимот

И ја би сакал да го видам Вилшер во прв тим. Само тоа се желби наши, колку тоа може да биде реалност е прашање. Мислам дека има капацитет сезонава ако остане во Арсенал да се избори за добра минутажа, само здравјето да го посака. Ако и оваа сезона скине конци со некој зглоб, мислам дека е толку со него.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Некој да не памти како заврши резултатот со тој состав? :pos:
 
T

Todd Solondz

Гостин
Мислите може? Би сакал да го видам пак во тимот

Ени деј би го играл централно пред Окс, да не праиме муабет за Кокелан и Елнени. Но премногу е склон на повреди, изгледа единствен начин да ги избегне е да качи килажа како лани во Борнмут али кога качи некое кило спор е ко играч пред пензија. Нема да го биде во Арсенал, во последна година од договорот е и никој не го ебе два посто. Не му ни нудат нов договор а со Окс например се убедуваат цело лето. Кој знае и каква минутажа ке добива од Венгер, сигурен сум дека Кокелан ке си игра комотно пред него.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Ени деј би го играл централно пред Окс, да не праиме муабет за Кокелан и Елнени. Но премногу е склон на повреди, изгледа единствен начин да ги избегне е да качи килажа како лани во Борнмут али кога качи некое кило спор е ко играч пред пензија. Нема да го биде во Арсенал, во последна година од договорот е и никој не го ебе два посто. Не му ни нудат нов договор а со Окс например се убедуваат цело лето. Кој знае и каква минутажа ке добива од Венгер, сигурен сум дека Кокелан ке си игра комотно пред него.
Венгер изјави дека го планира Вилшер за годинава, па после што биде не се знае.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мислите може? Би сакал да го видам пак во тимот

И ја би сакал да го видам Вилшер во прв тим. Само тоа се желби наши, колку тоа може да биде реалност е прашање. Мислам дека има капацитет сезонава ако остане во Арсенал да се избори за добра минутажа, само здравјето да го посака. Ако и оваа сезона скине конци со некој зглоб, мислам дека е толку со него.
Smart choice би било да го продадеме дур можеме уште некоја пара да му извлечеме. Ми се свиѓа тоа што е школа на Арсенал и сакам ради тоа да успее, ама премногу долго го чекаме, повредите го уништија и затоа мислам дека треба да го продадеме. Така направивме и со Вермален и воопшто не згрешивме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Smart choice би било да го продадеме дур можеме уште некоја пара да му извлечеме. Ми се свиѓа тоа што е школа на Арсенал и сакам ради тоа да успее, ама премногу долго го чекаме, повредите го уништија и затоа мислам дека треба да го продадеме. Така направивме и со Вермален и воопшто не згрешивме.
Абе реално не ми е биг диал што е наша школа. Знам дека има потенцијал огромен да има прејака сезона и така натаму , само треба да е здрав и жив нешто што е реткост... Што знам и јас сум некако на пола, ама мислам дека е подобро да се задржи ако веќе ништо не купуваме за таа позиција ,а и нема оти не гледам никакви ни шпекулации за цм. Може ќе се посреки да има здрава сезона :D[DOUBLEPOST=1503059455][/DOUBLEPOST]А и мислам дека и Венгер рачуна на него ако има здрава сезона да влезе во борба за таа позиција.[DOUBLEPOST=1503061525][/DOUBLEPOST]Ако се случи овоа ќе е најдебилското нешто... Мада сум сигурен дека нема шанси али што знаеш, Арсенал...
upload_2017-8-18_15-4-28.png
 
Последно уредено:
T

Todd Solondz

Гостин
Венгер изјави дека го планира Вилшер за годинава, па после што биде не се знае.
Венгер на прес и за Дебуши би го рекол истото. Сети се што му правеше на Волкот кога овој влезе во последна година од договорот. А Волкот беше далеку побитен од што е Вилшир сега.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Arsenal have promoted Maitland-Niles, Nelson, Joe Willock and Bramall to the first-team squad.[DOUBLEPOST=1503071760][/DOUBLEPOST]
  • All clubs are struggling with transfers this year. Premier League clubs are starting to face something of a "gridlock" however, he is expecting a very frantic final thirteen days of the transfer window.

  • Ornstein drew comparisons between Liverpool's situation with Phillipe Coutinho with that of Arsène Wenger's statements regarding Alexis Sánchez - statements don't necessarily mean anything, but it can stop clubs from unsettling players.

  • Arsenal did bid for Johnny Evans last summer before bidding for Shkodran Mustafi, which was presumably rejected.

  • As Ornstein understands it, Julian Draxler is surplus to requirements at PSG. Speaks near-perfect English and Arsenal has bid for him before and has a number of friends in the Premier League such as Emre Can and Mesut Özil.

  • Ornstein is not confident that Liverpool could be able to sign Virgil van Dijk, after their issues earlier in the transfer window.

  • On the subject of Alex Oxlade-Chamberlain Ornstein said: Some people feel it's time to let Oxlade-Chamberlain leave Arsenal. He's a big player in the England squad and seems to have more freedom to choose his position in the England squad but not at Arsenal. Oxlade-Chamberlain could go if there was an acceptable bid. He doesn't seem to be pushing for a move and Wenger wants him to stay. Oxlade-Chamberlain is more likely to go than Alexis Sánchez.

  • Reiss Nelson is rated incredibly highly by Arsenal. Arsène Wenger is a very big fan of Nelson.

  • Nothing on N'zonzi to Arsenal. Ornstein's one-word answer "No." He has heard nothing about it.
 
Последно уредено:

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Официјално Габриел во валенсија за 10м фунти. Значи сезонава дефинитивно ќе се игра 3-5-2. Некоја шпекулација за дефанзивец или Дракслер?? :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom