Sleep paralysis (парализа во сон)

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
Дисабланс на неуро-трансмитери и генерален стрес/анксиозност. Магнезиум глицинат + таурин и б комплекс = done.
Кој е сега појак иљач, магнезиум или тумерик?
 
D

Daedalus

Гостин
Кој е сега појак иљач, магнезиум или тумерик?
Тумерик, какво ти е ова прашање? Тумерикот ја пробива мозочната бариера, влага во неуроните и ги ревитализира. У комбинација со DMT, (тумерик за мозокот) и божествена жалфија, прави сите делови од мозокот да се спојат, регенерираат и размножат, мозокот расте и како бонус добиваш видовитост пошто место 10%, со ова ќе користиш 11.43% од умствениот капацитет.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Ауу мене тоа срање ми се счучи кога имав операција на слепото црево можеби има година од кога ми го извадија,срањево за среќа ми се случи операцијата кога заврши, се разбудив гледав ептен матно пред мене, можев да ја вртам само главата а имав чувство како некој да ми го стиска вратот со сета сила и неможев да земам воздух, имав во устата нешто ставено и мислев дека се задушувам од тоа, една од сестрите беше во операционата сала се свртев накај неа и јас мислев дека се дерам на цел глас а реалноста била дека не сум зуцнал ништо, чуството е ммогу језиво си велев во себе некој од устата тоа ако не ми го извади ке се задушам за 20секунди, мислев дека траеше 4 5минути срањето а вистината била дека прошле само 20секунди.Од тогаш ми се нема случено...
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Aaa pa redno e pa da se sluce :D
Добро е што не го прочитав ова пред да си легнам ке мислев цело време како да не ми се случи ке барав по интернетот и на крај за инает ке ми се случи, секогаш кај мене така функционира тоа.:D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Добро е што не го прочитав ова пред да си легнам ке мислев цело време како да не ми се случи ке барав по интернетот и на крај за инает ке ми се случи, секогаш кај мене така функционира тоа.:D
Zatoa pred da si legnes ke udares edna cakiicka :drk:
i nemas gajle ;)
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Океј,не се шегувам овај пат.Пред две недели ми се случи стварно,спијав на грб,заради тоа е изгледа.Имав кошмар пред да ми се случи тоа,сонував крв убиства такви работи,потоа дојде sleep paralysis.Ко се разбудив бев испотен како напалена вагина.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Најчесто се случува кога телото и умот се преморени, под стрес.. и кога човек ќе заспие лежејќи на грб и во темна просторија. Го доживувам веќе со години, а еднаш стигнав и до ОБЕ фаза, се разбира, ненамерно. :cautious:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Јас немав, или мислев дека немам долго време. Денес со друштво, спиев, се разбудив, продолжив да спијам, онака лесно, плитко. Се сеќавам дека во имав мака во сонот да се разбудам, сакав но не можев, пробував некако. И друштвото ми вика што ти се дешава кога спиеш, језив си, ја отвараш устата, ја тресеш вилицата, го плазиш до крај јазикот, и очите ги отвараш и ти се превртуваат наназад, само белките ти се гледаат. Така 10 секунди, па се враќаш у нормала каде не се ни слуша ни гледа дали воопшто дишеш. Сум ја трзал и ногата.

Можам да претпоставам колку језиво изгледало.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Јас скоро имав многу заебана ситуација, не знам дали спаѓа под ова. Сонувам и одеднаш се гушам во сонот и пробувам да станам, ама пробувањето е вистинско технички или ептен реален сон, више не можам да издржам неам воздух не можам да се разбудам, не прекинува сонот, и едвај се будам главата со носот ми беше закопана во перница а јас лежев на стомак. Стварно бев задишан и без воздух. Не знам што беше тоа, ама бајги опасна работа ми се виде, не можев да си објаснам како во сонот пробував да станам а не успеав, како бев свесен дека намерата ми е да се разбудам и да се дигнам,а сонував. Дур сонував го имав во себе чувството како да правам притисок со рацете, нозете да станам, да отидам нагоре да се издигнам од креветот, пререално беше. Веројатно исто им се дешава на луѓе што со перница ги гушат дур спијат да ги убијат, врска немам.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Пред едно две недели ми се деси слично. Лежам пред заспивање и одеднаш осетив позади мене на кревет како некој чекори. Отворив очи, ама не можев да мрдам и испуштам звук 2-3 секунди. Изглеа бев у полу сон.
Ноќеска пак имав. Се случи пола саат откако сум легнал.

Осеќав/халуцинирав како некој да ме крена со телекинеза и ме движеше низ соба. Јас не можам да мрдам укочен, не можам да зборам освен у себе. Покушавав да кажам нешто за да ми се врати гласот, ништо. Можев само некаков ситен патетичен звук да испуштам со затворена уста и толку. Не можев ни очи да отворам.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Последен пат пред 5-6 години ми се деси. Сакам пак!
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
Мене ми се имаше десено тоа сра*е парализа во сон пред 2 или 3 години беше само јас не гледав фигури само слушав чекори околу мене мислам околу собата и неможев ни да мрднам ни да претнам многу зафркната работа ко се разбудив мајцата жива вода ми беше.
 
Член од
12 јануари 2024
Мислења
10
Поени од реакции
7
А имате чуено за астрална проекција. Колкава е врската на ова со астралот. Смарагдна земја има некој докази за ова што ви се случува. Јас намерно сакам да го предизвикам веќе некоја година ама залудно, не правам нешто како што треба. Сигурен сум дека на сите ви се случува во раните саати пред да изгрее сонцето. Не верувам во парапсихологија затоа и пробувам да најдам доказ дека нешто има ама до сега барем немам ништо откриено. Состојба што ја опишувате сум ја видел само во теорија, претставува влез во астрал (како што некој опишува), ако знаеш да ја контролираш многу било powerfull. Но некако сите опишавте дека сакате да излезите уште на почеток (поради страв од непознатото) и тоа и се случува, излез од астрал се прави само со концентрација (како што опишавте, не не сум умрел жив сум сега ќе се разбудам и сл.) Нареден пат кога ќе ви се случи пробајте да го контролирате, пробајте да отпатувате некаде каде што не сте биле и запаметете некои детали. Потоа проверете ги истите во реалноста дали постојат. Можи и да сум грешка, се ова сум го видел само во теорија првпат читам искуства.
 
Член од
13 јануари 2024
Мислења
16
Поени од реакции
13
А имате чуено за астрална проекција. Колкава е врската на ова со астралот. Смарагдна земја има некој докази за ова што ви се случува. Јас намерно сакам да го предизвикам веќе некоја година ама залудно, не правам нешто како што треба. Сигурен сум дека на сите ви се случува во раните саати пред да изгрее сонцето. Не верувам во парапсихологија затоа и пробувам да најдам доказ дека нешто има ама до сега барем немам ништо откриено. Состојба што ја опишувате сум ја видел само во теорија, претставува влез во астрал (како што некој опишува), ако знаеш да ја контролираш многу било powerfull. Но некако сите опишавте дека сакате да излезите уште на почеток (поради страв од непознатото) и тоа и се случува, излез од астрал се прави само со концентрација (како што опишавте, не не сум умрел жив сум сега ќе се разбудам и сл.) Нареден пат кога ќе ви се случи пробајте да го контролирате, пробајте да отпатувате некаде каде што не сте биле и запаметете некои детали. Потоа проверете ги истите во реалноста дали постојат. Можи и да сум грешка, се ова сум го видел само во теорија првпат читам искуства.
Неможи туку така да се пробва се сешто некогаш не се игра со законите на природата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom