Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Господе биди со нас, чувај нѐ и дај ни сила... нека вербата наша во тебе ни се врати со добро.

И во претходните постови пишав, Вардар оди понатаму.

Секоја чест на Комити за песната "Послушајте патриоти"... цела Јужна продолжи да ја пее во хор. Многу емотивно беше денес, имаше некоја енергија деновиве за оваа утакмица.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Прво полувреме,десно не малтретираа со долги топки,демири нигде го немаше затоа и го извади.... Дирар,Валбуена стално бушеа од таму и тој Потук....
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Во душата ?
Нели немаше да има толку турци на стадион.:icon_lol:

2-0 топ резултат, очајна игра и многу среќа. Еве и сеа после 2 саати од текмата уште неможам да поверувам како дадовме 2 гола, а уште појше како не примивме барем еден.:D

Грнчаров зашто доби црвен??? Видов само нешто беше блиску до Солдадо и му покажа втор жут. Без него губиме многу на реваншот:(

И понатака немам некое очекување дека би можеле да идеме даље, изгледа уште ме држи разочарувањето од Копенхаген, сеа и без Грне со Даре и Муслиу и тоа некако не ми дава никаква надеж, али ајде овака без оптимизам послатко ќе биде ако изненадат.:D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Sergej Samsonenko moze da go zameni Grncarov ima 7 dena do natprevaro 1 milion evra i eve ti zamena za Grne.
Он и да донесе нов стопер (а сигурно нема) нема да има право да игра на реваншот, тек за групите ќе може да го регистрираат.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Нели немаше да има толку турци на стадион.:icon_lol:

2-0 топ резултат, очајна игра и многу среќа. Еве и сеа после 2 саати од текмата уште неможам да поверувам како дадовме 2 гола, а уште појше како не примивме барем еден.:D

Грнчаров зашто доби црвен??? Видов само нешто беше блиску до Солдадо и му покажа втор жут. Без него губиме многу на реваншот:(

И понатака немам некое очекување дека би можеле да идеме даље, изгледа уште ме држи разочарувањето од Копенхаген, сеа и без Грне со Даре и Муслиу и тоа некако не ми дава никаква надеж, али ајде овака без оптимизам послатко ќе биде ако изненадат.:D
Се зарчка со Солдадо,а и неспортски го мавна,исто како и Соуза кога доби директен червен :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Управа сега ти си на потег , учете од Шкендија барем за една работа , пуштете 5 автобуса да одиме за Истанбул и за пласман во Европа ..
Ајде Вардарее:vozbud:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Господе биди со нас, чувај нѐ и дај ни сила... нека вербата наша во тебе ни се врати со добро.

И во претходните постови пишав, Вардар оди понатаму.

Секоја чест на Комити за песната "Послушајте патриоти"... цела Јужна продолжи да ја пее во хор. Многу емотивно беше денес, имаше некоја енергија деновиве за оваа утакмица.
Ако некој има видео од овој дел нека постира или нека го прати во ПП.
Иначе секоја чест за момците на терен. Ајде Вардареее
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Се зарчка со Солдадо,а и неспортски го мавна,исто како и Соуза кога доби директен червен :D
Видов за Соуза, али штета за Грне со такво искуство да вратил на провокацијата.:(
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Видов за Соуза, али штета за Грне со такво искуство да вратил на провокацијата.:(
Ne vrati na provokacijata, edino imashe nekoj duel navodno so lakt pa posle glavniot sudija ja prekina igrata da se konsulidira so 4tiot sudija (malku cudno nevoobicaeno) pa odluci da mu dajt ushte 1 zholt karton.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.990
Комити знаме, на запад веат
и песна пеат, и песна пеат
знамето наше, во две бои
црвено-црно, на запад стои
црвената е во крвта врела,
за македонски градови и села,
а црната е за тој што жали
за Гоцевите идеали!!!

:bravobe::jeeee::uzi::ojeaa::kuracc::aplauz::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom