iPhone 8

  • Креатор на темата INFECTED
  • Време на започнување

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
За жал апликациите на андроид се кастрирани.


Sent from my iPhone using Tapatalk
да, зиам телефон со андроид, зиам таблет со андроид, и не можам да го искористам истиот акаунт за да ја имам апликацијата :S:S
многу зезнато, кастрирано
убаво вака само на епл што ја имаа оваа удобност, на сите уреди да ја имаш апликацијата...
не знам како не им текнало на андроид
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
iPhone 8-ката би била револуционерна само доколку го имплементира fingerprint скенеро во екрано, се другото ќе е meh. Не велам дека нема да е подобрување од 7ката, но некако bezel less екран, и тоа wireless полнење што во практика не е ни воопшто wireless ( не ми менува дали ќе го ставам на кабел или ќе го ставам на некое постолје, исти курац. Се додека не влезам дома и мобилниот не почне да ми се полни беѕ да треба да го ставам на некое постолје, не е некоја револуција) не вреди да платиш 1200$ или пак за 256GB 1400$ или колку и да беше. Користам iPhone и во блиска иднина не би се вратил повторно на Android, но цениве кои се спомнуваат се вртоглаво високи.
 
I

INFECTED

Гостин
iPhone 8-ката би била револуционерна само доколку го имплементира fingerprint скенеро во екрано, се другото ќе е meh. Не велам дека нема да е подобрување од 7ката, но некако bezel less екран, и тоа wireless полнење што во практика не е ни воопшто wireless ( не ми менува дали ќе го ставам на кабел или ќе го ставам на некое постолје, исти курац. Се додека не влезам дома и мобилниот не почне да ми се полни беѕ да треба да го ставам на некое постолје, не е некоја револуција) не вреди да платиш 1200$ или пак за 256GB 1400$ или колку и да беше. Користам iPhone и во блиска иднина не би се вратил повторно на Android, но цениве кои се спомнуваат се вртоглаво високи.
Додека не падне под 1000$ не се залетувам. Од каде да го земам, Дуна, Телеком, Нептун или др?
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Додека не падне под 1000$ не се залетувам. Од каде да го земам, Дуна, Телеком, Нептун или др?
Искрено не можам да ти кажам од каде да го купиш, пошто и не седам во Македонија и незнам како се цените и веродостојноста на тие продавници. Во глобала кога купувам мобилни пошто несакам да ги исплаќам 2 години од оператори одам во Apple store земам и ич повеќе не ми чуе, плус мобилнио знам дека ќе ми биди отклучен и кај и да појдам ќе можам да го користам. Ако не се лажам последно кога бев МК во City Mall имаше Аpple Store али какви се цените и кога ќе го добијат мобилнио воопшто не сум запознаен.
 
I

INFECTED

Гостин
Искрено не можам да ти кажам од каде да го купиш, пошто и не седам во Македонија и незнам како се цените и веродостојноста на тие продавници. Во глобала кога купувам мобилни пошто несакам да ги исплаќам 2 години од оператори одам во Apple store земам и ич повеќе не ми чуе, плус мобилнио знам дека ќе ми биди отклучен и кај и да појдам ќе можам да го користам. Ако не се лажам последно кога бев МК во City Mall имаше Аpple Store али какви се цените и кога ќе го добијат мобилнио воопшто не сум запознаен.
Би требало да го добијат барем ден два откако ќе стигне во Европа.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
телефонот скап, апликациите скапи, ама ова чудо мора да се има.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ako se tocni renderite po ova netot, bi trebalo da ima isti ili slicen dizajn kako Essential Phone, sto mene licno epten mi se sviga. Sega za taa cena ocekuvav da go premestat proizvodstvoto vo USA, i da stane vistinski Made in USA telefon, mislam deka takov poteg site bi go respektirale, bez ogled na cenata.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Би требало да го добијат барем ден два откако ќе стигне во Европа.
Не е така по контитент, Епл најавува каже во која држава кога стига а бидејќи ние сме мал пазар ќе почекаме додека стигне во официјалните продавници. По мобилари ќе го има многу побрзо ама на почеток цените ќе бидат височки зошто нема да има мн на залиха. @krale ќе го има меѓу првите сигурно па ќе си го контактирате :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Пошто појма немам од ајфони....само ќе ја пренесам инфромацијата....

Voznijak: iPhone 8 je isti kao "sedmica", a ona ista kao iPhone 6
Čovek koji je zajedno s pokojnim Stivom Džobsom osnovao kompaniju Apple izjavio je da neće odmah uzeti iPhone X.

DNEVNIK.HR SREDA, 25.10.2017. | 21:26
Podeli
Stiv Voznijak je izjavio da je ovo prvi put u poslednjih 10 godina, da ne bude među prvima koji će isprobati novi Apple uređaj.

"Ipak, moja žena će verovatno odmah kupiti iPhone X, pa ću ipak imati priliku da pogledam o kakvom je uređaju reč", izjavio je on.

Kako kaže, zadovoljan je "osmicom" koju trenutno koristi, ali ne i oduševljen.

"Iskreno, iPhone 8 je isti kao iPhone 7, a iPhone 7 isti je kao iPhone 6, barem za mene", izjavio je IT stručnjak koji nikad nije imao dlake na jeziku.

On je takođe skeptičan po pitanju Face ID tehnologije koja bi trebalo da bude integrisana u iPhone X, a dodaje i da u poslednje vreme sve manje prati tržište pametnih telefona, a sve više razvoj električnih automobila.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom