Добитници на лотарија за САД

Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Знае ли некој да објасни како да закажам термин за интервју за туристичка виза B-2? Вртев таму во амбасадата ми рекоа се има објаснето на интернет а ништо неможам да најдам. Ја пополнив електронската апликација , испечатив потврда со баркодот , али незнам шо понатаму.

Некој шо го поминал процесот?
Ke vlezes so tvoj pass na web stranata i kje printas Pin code (CSC) za uplata vo Komercijalna Banka. Kje odis u banka kje uplatuvas suma od 160-180$ ili vo mkd 9280 denari i posle eden den pak vlezi online na web stranata na ambasadava i zakazi termin.
Bez da se registrira uplatata nema da mozes da zakazes termin za intervju.
Od denot koga kje ja realiziras uplatata imas pravo vo rok od edna godina da zakazes termin.
 

euphoria87x

Your highness
Член од
12 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
11
Дечки шо документи треба од спонзорот башка од affidavit of support? Некаде читам и W2 и form 1040 барале. Ај некој со точна инфо нека се изјасни?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Ако има некој да ми помогне во врска со пријавувањето ако може да ми пише приватна порака. Фала. :)
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Нема да има ново извлекување како лани ( август-септември ) ?
Никогаш и немало извлекување во август и септември. Еднаш само во 2011 се случи во јули да има ново извлекување откако претходното во мај беше поништено поради грешка во системот. Ама освен тоа извлекување во мај, типично нема друго.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Никогаш и немало извлекување во август и септември. Еднаш само во 2011 се случи во јули да има ново извлекување откако претходното во мај беше поништено поради грешка во системот. Ама освен тоа извлекување во мај, типично нема друго.
Нема извлекување, туку има накнадно на мејл може да стигне дека си извлечен (до 30 септември). Лани имаше луѓе што добија така.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Нема извлекување, туку има накнадно на мејл може да стигне дека си извлечен (до 30 септември). Лани имаше луѓе што добија така.
Колку што знам, KCC не праќа меилови на извлечените во никој случај, туку се проверува на официјалната страница. Имаш некаков извор за ова, да разгледам?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Колку што знам, KCC не праќа меилови на извлечените во никој случај, туку се проверува на официјалната страница. Имаш некаков извор за ова, да разгледам?
Праќа во вакви случаи. Мислам дека @zmej gorjanin некој другар негов го беа извлекле лани вака...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Никогаш и немало извлекување во август и септември. Еднаш само во 2011 се случи во јули да има ново извлекување откако претходното во мај беше поништено поради грешка во системот. Ама освен тоа извлекување во мај, типично нема друго.
Лани имаше пошто првичната бројка на извлечени била мала, оваа година е голема, така што најверојатно нема ни да има. Инаку да, по меил стига, другарче мое го извлекоа лани октомври некаде, сега е веќе во Америка.

Исто кога аплицираш ти пишува confirmation number да го чуваш до крајот на октомври/ноември или така нешто.
 
Последно уредено:
Член од
20 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo, nova sum na forumov, izvlecena sum na lotarija za green card 2017/2018 - go isprativ DS-260, prasanjeto mi e dali mozebi znaete da me upatite otprilika koga bi mi bilo intervjuto - brojceto mi e 30*** - blagodaram, pozdrav :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom