препорака за кола до 15 000 - 16 000 евра?

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
За наши патишта, стандарди, услови, плати, резервни делој, потрошња, итн итн... голф дизел1600 кубици, тди

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
За наши патишта, стандарди, услови, плати, резервни делој, потрошња, итн итн... голф дизел1600 кубици, тди
Лада нива од постарите 1,6 бензин со уграден плин.
ни да гледаш на патот дали има дупки ни да се мислиш дал ќе го исчистат снегот на зима ни дал ќе собереш некое метално стубче при паркирање.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.297
Поени од реакции
7.252
Значи навистина фала на сите за советите али сеуште голф-7 оној bluemotion со 2.0 мотор и 150 коња и highline опрема ми е најголем фаворит. А никој ништо не кажа за него, вреди за тие пари, се исплати да го земам, ги бива, не ги бива....? Значи тоа што за тие пари можам да земам и поголема кола ништо не ми значи, по мала повеке ми одговара, али општо, бидјеки некаде читав дека голф си е голф некаде дека за тие пари преценети биле итн....
Тој голф не е ништо поразличен од 5 ката, дури е срамота за дизајнерите на воксваген што повторно ја повториле грешката од претходните модели и навигацијата ја ставиле повторно долу, што при возење ја прави непрактична и со лоша прегледност.

Цената на голфот не е висока заради квалитетот туку заради огромната побарувачка на истиот во Германија, па само што ќе излезе нов модел на голф во Германија, од следниот ден претходниот модел го снемува низ улиците завршувајќи на некој автоплац низ Европа со неразумна цена.

За тие пари би земал подобро БМВ или Мерцедес.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Za tie pari ima edna bombona BMW E60 530d M-Pack so site mozni ekstri plus i da ti ostanat pari za gorivo da tocis moze edna godina ili dve:D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Za tie pari ima edna bombona BMW E60 530d M-Pack so site mozni ekstri plus i da ti ostanat pari za gorivo da tocis moze edna godina ili dve:D
Мој близок пролетва од некој плац во СК закрпи 320d 2007, ганц зачувана за 9500 евра. Одлична кола.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Да ама нели голф е голф? Нели е подобро да дадам уште 1000-2000 евра и да земам голф него ли шкода? Знам дека се и двете на VW ама шо знам, дали пошто веке имам голф сум приврзан кон него. Јес да е слаб ама 3 години го имам ниту еднаш се нема расипано а го дупнувам од возење.

Исто ми препорачаа и леон ама од оние поновите со малку по коцкести света што се ама не можам да најдам таков по огласиве никаде.

А јас сум нај заљубен во рено меган, ама многу хејт јак слушам за француските коли.

Иначе и ова нешто го меркав, шо ке кажете: http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2532993[DOUBLEPOST=1502209858][/DOUBLEPOST]Да да, и тоа размислував ама сакам таква скратена овие сите се долги
И ти не си добар кога више купуваш кола за 15-16000 купи ја со багажник голем да можеш да носиш ко што треба веруј ке ти притреба, разликата измрѓу голфот и шкодата е тоа што шкодата е поголема. Леон, Голф позади кесите од КАМ маркет не можеш да ги сместиш хахаххахах. Пак твои пари ти си знаеш, ѕирни на mobile.de за 11-12000 имаш добра а6 со се царини таман ке ти ја фати у буџетот. Пак ке кажам зависи од човек ја за Голф лично никад не би дал пари кои би можел да ги искористам за купување на некој покомфорен автомобил, ако некој друг ми го купи нема да го одбијам ама јас свои пари не би дал за него посебно не толку многу :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Добар сум јас, само не се разбирам од автомобили, за тоа и прашам. :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Добар сум јас, само не се разбирам од автомобили, за тоа и прашам. :)
Имаш доста совети од форумџии, и кога више идеш да купуваш на старо иди со некој од доверба што се разбира у коли

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Па немам поима, пишав дека сум дупе за коли, битно ми е да има паркинг сензори или она уредот за само паркирање пошо не знам ни да паркирам (и не се срамам од тоа) да има она адаптив круз контрола или евентуално темпомат да не морам да држам нога на гас цело време, да е јака нормално барем 2000 кубика и 150-тина коња, да е дизел и 4x4. Иначе ми треба многу пошто патувам секој ден по 150 килемтра а за викенд и повеке така да не ми е за заебанција туку за сериозна употреба. Едино што гледав се голф 7 али пред да се решам да дефинитивно си реков да прашам и за други мислења од други луге што верувам се разбираат повеке од мене. И по можност да не е од увоз пошто имам бугарско државјанство али не бих да ризикувам иако знам дека таму се поефтини.[DOUBLEPOST=1502208228][/DOUBLEPOST]Хахахах се дупев за тоа, иначе еве го аудито што го гледав да не серете за џабе: http://weltauto.mk/?go=offer&p=detail&usedcarofferId=2384 али некако многу голема ми се виде и за тоа ја баталив.

[DOUBLEPOST=1502208460][/DOUBLEPOST]Не сум сигурен, за тоа и прашам. Иначе на VW конфигураторот за таков голф да купам нов ке ме кошта 25 000 евра, што не е мала разлика, е сеа јес да ново си ново ама па и 10 000 евра не се малку. башка бонус е што и немам гаража, така да толку пари за кола и да ја чувам надвор.....???

Бај д веј овој пат сум с
Go imam istoto audi samo kaj mene ne e S line i moeto ima satnav.Na avtopat trosi 5l /100km, gradska okolu 7-8l/100km.iam pominato 30.000km od koa go kupiv i samo redovni servisi pravam.Ako imas pari zemi go.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Да да, тоа сигурно. Негo муабетот ми е, еве на пр. голфот, купен е од порше со сервисна книшка, историја за сервис и сл. Нели ке биде најпаметно да ја однесам у порше, да си платам колку и да треба да платам и таму да ја проверат, верувам дека тоа ми е најсигурна опција...?

Имаш доста совети од форумџии, и кога више идеш да купуваш на старо иди со некој од доверба што се разбира у коли

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
[DOUBLEPOST=1502350733][/DOUBLEPOST]Шо значи тоа што не е "S line" подобро или послабо?

Што е тоа satnav? :)

Go imam istoto audi samo kaj mene ne e S line i moeto ima satnav.Na avtopat trosi 5l /100km, gradska okolu 7-8l/100km.iam pominato 30.000km od koa go kupiv i samo redovni servisi pravam.Ako imas pari zemi go.
[DOUBLEPOST=1502350792][/DOUBLEPOST]Па да, ама ко што видов сите се по 10-12 години стари, е сеа јес да е BMW ама па стара кола 12 години ич не ми се купува....

Za tie pari ima edna bombona BMW E60 530d M-Pack so site mozni ekstri plus i da ti ostanat pari za gorivo da tocis moze edna godina ili dve:D
[DOUBLEPOST=1502351012][/DOUBLEPOST]Барав многу ме бендиса ауди а3 седан ама нема ниту еден за продажба по огласиве, иначе мислам дека тоа ке биде совршено возило за мене.
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Да да, тоа сигурно. Негo муабетот ми е, еве на пр. голфот, купен е од порше со сервисна книшка, историја за сервис и сл. Нели ке биде најпаметно да ја однесам у порше, да си платам колку и да треба да платам и таму да ја проверат, верувам дека тоа ми е најсигурна опција...?

[DOUBLEPOST=1502350733][/DOUBLEPOST]Шо значи тоа што не е "S line" подобро или послабо?

Што е тоа satnav? :)

[DOUBLEPOST=1502350792][/DOUBLEPOST]Па да, ама ко што видов сите се по 10-12 години стари, е сеа јес да е BMW ама па стара кола 12 години ич не ми се купува....

[DOUBLEPOST=1502351012][/DOUBLEPOST]Барав многу ме бендиса ауди а3 седан ама нема ниту еден за продажба по огласиве, иначе мислам дека тоа ке биде совршено возило за мене.
S line е врвот на опремата кај Ауди

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Сигурно во s line не добиваш обични сунѓери на седишта пак е ниво подобро од највисокото

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Imas s line so platneni sedista,s line bez navigacija,s line bez reverse camera, s line bez electric folding mirrors....itn itn itn. taka da ne e vrv na oprema.s line e sportska suspenzija,sportski sedista, volan, bandazi i trim.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom