Superhero Movies

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
During today’s Hall H panel at San Diego Comic Con, Warner Bros. unveiled its updated film slate for the DC Extended Universe. Most of these films we already knew about – Suicide Squad 2, The Batman, Shazam, Justice League Dark, Wonder Woman 2, Green Lantern Corps, and Batgirl – but one film stood out as something new: Flashpoint.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Здраво, ја па назад во темава :D
Ја имам ретардиран вкус така да не ме рачунајте како релевантен, али да си кажам мислење за трејлериве што излегоа деновиве.

Тор 3 - Ептен хумор бе... што не е лоша работа кога ќе го гледам филмот пошто comedy genius е режисер...али напнува малце Марвел со хумор во напнати ситуации. Ипак верувам ќе се згазам од смеење на филмот, и изгледа нешто како што легитимно ептен ќе ми се допадне, супер визуелно изгледаше (реално можда најдобар Марвел филм од визуелен аспект ќе биде ова) изгледа напнато а и Халк вс Тор изгледа нема на крај на филм да биде туку на старт така да не се знае ништо многу од приказната. Ја сум во максимално малцинство што Тор 2 го има како еден од топ5 омилени MCU филмови така да...ќе видиме...

ЏЛ - Ок, од ДЦ фанбој за универзумов полека станувам скептик. Не знам ни како да го опишам ова што го мислам али не ме импресионираше трејлерот...пак тие стандарнди ДЦ бои и очигледни гринскринови...башка изгледа пак причата ќе биде испоизмешана како БвС....а и овдека малце форсиран хумор изгледа.... ипак, нели само трејлер е ама... после само 3 филма ми станува досадна формулава на ДЦ. Сепак, само трејлер е, али очекувам филмов да има очајни критики..... ама гајле ми е секако за оценките, мене СС ми е топ така да.. :D

Infinity War - Добро ова е ептен од чуден агол трејлер и не е фер да го оценувам :D Шо знам, ништо посебно не е откриено од трејлерот што е ок, не знам што да очекувам. Пак тој Марвелов концепт за трејлери со хумор во првиот дел од трејлерот и напнати моменти во вториот... ќе видиме што ќе биде, секако мене Марвел ме импресионираат со вториот трејлер него ли со првиот за повеќето филмови :D

Не знам, можда superhero fatigue ме фаќа, али трејлериве не ме возбудуваат веќе. Секако филмовите ќе ги гледам така да...

Kingsman изгледа факинг хајп доу!!!! Криво ми е Колин Фрт што ќе се врати пошто хејтам кога се враќаат мртвви ликови али фак јеа! И да немаше втор дел филмов ќе ми беше мило али...не можам да кажам што не се радувам на сиквелот...иначе базиран е на стрип иако не е суперхеројски па затоа го спомнувам :D

Oд трејлериве за серии Gifted не ми фаќа око али не ни изгледа лошо така да ок ќе пројде ваљда. Inhumans:...не знам некад ќе се гледа али неам мислење никакво пошто не ни знам многу за нив. Дефендерс изгледа кул стандардна солидна Нетфликс/Марвел серија што криво ми е што не скокаат на следното ниво иако имаат потенцијал за повеќе од солидни да бидат. I'm on board за тоа секако.....
Исто и видов трејлер за Arrow...и лол бе, како има уште луѓе што го гледаат ова :D

И така...да не пропуштив нешто?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
500
@dragonsky , aко споредуваме серии, минатата сезона на Ероу беше GоТ во споредба со цела сезона на Флеш на пример.
А јас таман пред 3 сезони ја прекинав. Сеа да ја гледам или не?
Шала на страна, и двете се дно (Supergirl и Legends of tomorrow само 1 епизода изгледав и прекинав). Си имаат различен тајмлајн од филмовите, и пак стагнираат. Па Agents of Shield кругови трчаат околу овие, а мораат да се прилагодуваат на филмовите.
Хајп имам голем за ЈЛ, мислам дека Jason Momoa ќе биле страшен Aquaman, а како за крај, Тор ќе биде шлаг на тортата, и најдобар Superhero филм за 2017.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Гардианс 2 ми беше скоро 10/10 на прво гледање у синеплекс, алииии на второ гледање падна на 7/10 ( може преку сила 8 ) ! Изгледа бев импресиониран од 3Д ефектите у синеплекс па сеа на второ гледање повеќе внимание му обрнав. И да, не ми се верува дека ќе го кажам ова али ми беше досаден...премногу досадни сцени,кринџ сцени, премногу досадни дијалози, и да, ПРЕМНОГУ лоша глума на моменти. Жал ми е што го изгледав по втор пат :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Kaj e toj dobro napisan zenski lik?
Kaj e dobriot humor konecno od dc?
Kaj e.. ne znam so sto da prodolzam.

Se osekam ko da se zasituvam od supheroi sto e nesto nepoimlivo, i logan go hejtav ama bese ultra zabaven so busenjeto, ovde nisto memorable, nisto nad prosek - duri sve ispod. Glumata so se akcentite odma da se frlat. Efektite onaka, ko za 2013ta film, negativec komedija... celovkupnoto iskustvo mi bese ko da gledam fantastic four od pred nekolku godini. Humorot bese cringy, zenska verzija na tarzan, koga go odnesoa u grad. Dno dnoa. Prikaznata boza, za nikoj voopsto ne mi bese gajle...

Ne znam, ne mi se ni pisuva. Mnogu loso.

I gal gadot loso izglumi vrz sve, a tolku mi bese pogodena... ja obozavav. Mozda bev hajpnat ne znam.
Za zeni bil... zenski reziser... zenska mi do saat ipol gledase i batali, a poveke od mene gi sledi i znae.
41 giga... frliv po nego, ratioto si rasipav.

DC nema da izvadat nisto dobro se do Aquaman. Calling it first.

*neka trepka*

2/5 ako gi castam.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Прва слика од Дејвид Харбор како Хелбој


Филмот почнува со снимање овој месец, треба да излезе догодина. Мислам дека има Р-рејтинг. Мила Јовович ќе биде негативецот(y)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Го изгледав и новиот Спајдермен и некако сите досега ми се исти, и првите 3 и Amazing Spider-Man двата дела и овој сеа. На моменти интересни со добар хумор, на моменти премногу досадни.

Во овој некако имав најлош хумор од сите делови досега, приказната како и секогаш Спајдермен против човек кој демек се бори да ја спаси фамилијата а воедно да го уништи пола свет.

3/5
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Тоо децооооо.. Кад би био рањен:vozbud::aplauz:Џош Буун со ограничен буџет, вети јак и уникатен хорор/трилер тејк на дечурланава, без шајни костими и веч виџени сценарија. БРаво!!

Дедпул, Логан, Легион, Гифтед, ова тука исто ветува .. ФОКС полека, но сигурно почнаа јако да баратаат со Х-Мен. Марвел и ДЦ нека штанцаат мулти-милионски Универзуми и тесно поврзани продолженија, додека овие превземаат ризици, бегаат од комфорт зоната и конвенционалното за супер-хероите, со слободен режисерски израз, поолабавени раце од студиото и без многу замарање околу целокупната поврзаност на ''универзумот'' вадат се' подобри и подобри стендалоун филмови (и серии) од франшизава.

Главните глумци и ликови опфатени во трејлерот се:
Ања Тејлор-Џој / Илијана Распутин АКА Меџик
Мејзи Вилијамс / Рани Синклер АКА Вулфсбејн
Чарли Хитон / Сем Гатри АКА Кенонбол
Хенри Зага / Роберто да Коста АКА Санспот
Блу Хант / Дениел Муунстар АКА Мираж
Алис Брага / д-р Сесилија Рејес
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom