Додаток/држач за снимање на лице

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Океј вака,
Сакам 2 камери да ги закачам на мене, едната да снима тоа што јас го гледам, другата да ме снима во лице.
Имам GoPro камера и имам таков ластик за на глава да ја ставам и со тоа првиот проблем е решен, односно да снима тоа што јас гледам пред мене.
Е сега второво ми е зафркнато.
Како се прави ова најдобро?
Дали има некој додаток да се купи (кај нас! не од нет) што се врзува некако на стомак или шо знам...?
Финтата е значи да има некој додаток што ќе биде врзан за мене или некако и на кој ќе ставам 5 инчен смартфон што ќе ме снима во лице.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не ми теквит подобра идеа од оваа (кацига со ротациона шипка и држачи за камери/смартфони)

870e1b360ec68dd59cc9f2d223ecf069--gopro-helmet-up-review.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
а некоја app што истовремено ќе снима и со предна и со задна камера на телефон
Океј ама тоа би требало ептен некако пред фаца да ми седи? И плус каков држач за тоа?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Друже што и да биде за да ти снима лице мора да ти седи пред глава освен ако причианта поради која го бараш ова е возење точак/мотор па можеби да биде поставено на рачките. Така би имал една фиксирана камера на глава која ќе следи секој потез од врат и друга од долу што ќе те снива од гради нагоре. Ако ти е за пешки нема друг лњк освен да ти виси над глава. Ако сакаш да го изведиш со нешто од гради извлечено нанапред мислам дека ќе настрада многу брзо а и подвижноста и вниманието ќе ти е ограничена.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
ako ti e za velospied najdobro drzac i da go smestis na rackite ili smartfonot ili go pro. sum videl mnogu taka da vozat maunt.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Гледај го видеово ќе ти даде идеја.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom