Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Oвие бе ѕини земјо голтниме, не е Милан Интер да ‚‚собира‚‚ пари од ‚‚немештаљки‚‚. Реално зборено неможе Борини со Паласио, Едер, Габи:icon_lol: да се рамни.


Боље 40 м за Андре Силва него 90 за Мората или 80 за другар му од Борусиа кој бараат плата колку Меси што зема :)
Vide andre silva kako promasi 100% sansa protiv cile i eve zalnite si spakuva kuferite da si odat. Sto ti znaci kvalitet :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не знаев кај да го акнам ова, па ај тука нека биде.
Интересна споредба Игуаин-Батистута:icon_mrgr:
https://streamable.com/mi7zq
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Vide andre silva kako promasi 100% sansa protiv cile i eve zalnite si spakuva kuferite da si odat. Sto ti znaci kvalitet :)
Андре Силва има 21 година, за Португалија има 12-13 уктамици и 8-9 гола има дадено. Според тебе нема квалитет?
Играчи од типот на Меси и Роналдо играат по 10 години на ниво и промашуваат празни голови и 100% шанси не ти ја сфаќам поентата ..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Борини, одличен трансфер за Милан, мора да се има и резервен играч кога Диего Коста, Мората, #Auback и Бензема ќе одмараат или ќе бидат повредени. (y) Одлична солуција од клупа заедно со Лападула што гине за дресот на Милан.

Тачно, долга е сезоната, Јуве е јак свекако, Интер уште појак и покрај тоа што го има фантастичниот Жао Марио бог отац фудбала, со новите засилувања Пепе, Ди Марија, Хамес и Наинголан, и најдобриот лев бек у свет циганот од ница ќе ебава мајки.
Едино ми дава надеж заминувањето на најдобриот средњак у Италија Банега, дека Интер ќе може некако да се победи

На Милан ќе му биде потребна свекоја помош, па макар и Борини кој е планиран за трета опција у нападот, пошто Диего Коста ќе го одмара Андре Силва (y)
 
C

Castiel

Гостин
Тачно, долга е сезоната, Јуве е јак свекако, Интер уште појак и покрај тоа што го има фантастичниот Жао Марио бог отац фудбала, со новите засилувања Пепе, Ди Марија, Хамес и Наинголан, и најдобриот лев бек у свет циганот од ница ќе ебава мајки.
Едино ми дава надеж заминувањето на најдобриот средњак у Италија Банега, дека Интер ќе може некако да се победи

На Милан ќе му биде потребна свекоја помош, па макар и Борини кој е планиран за трета опција у нападот, пошто Диего Коста ќе го одмара Андре Силва (y)
Им го заборави новото пеколно дефанзивно дуо. Тој од самдорија што им дојде и сенјзбури како и да се вика. Мораше Борини да се земе за да им се парира. Чекај они имаат веќе договорено неколку јаки трансфери само чекаат први јули да дојде нова фискална година да им почне. Ко ќе го скоцка тимот Спалети ко што го скоцка Де Бур, Манчини и Пиоли гарант освојуваат место за Лш и ќе му парираат на јуве за титула.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Брат иди фукни и го еднаш на онаа Norah Jones, не се замарај со интер/милан муабетиве
Важи брат, ќе ти ја оставам дискусијата тебе, ти и онака го мразиш Интер повеќе од неинтерашите на форум, ќе те биде :)
Тачно, долга е сезоната, Јуве е јак свекако, Интер уште појак и покрај тоа што го има фантастичниот Жао Марио бог отац фудбала, со новите засилувања Пепе, Ди Марија, Хамес и Наинголан, и најдобриот лев бек у свет циганот од ница ќе ебава мајки.
Едино ми дава надеж заминувањето на најдобриот средњак у Италија Банега, дека Интер ќе може некако да се победи

На Милан ќе му биде потребна свекоја помош, па макар и Борини кој е планиран за трета опција у нападот, пошто Диего Коста ќе го одмара Андре Силва (y)
Нормално дека за преголемиот гигант интер кој не постои надвор од италија ќе се отепаат кој да стигне да игра.
Еве дури на Пепе му поминаа годините, ќе влегува чат пат кога овој вундеркиндов од Сампдорија или тој што имаше име на црква, австралијанецот, ќе се уморат од играње.
А замисли уште не е дојден 1 јули кога ќе може официјално да купуваат играчи, кој ќе ги трпи со Верати во средина па па па ... а овој пустиов изгоре од желба да му асистира на Едер.

Пеколно лето, #Inter is coming...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.577
Поени од реакции
81.129
Не знаев кај да го акнам ова, па ај тука нека биде.
Интересна споредба Игуаин-Батистута:icon_mrgr:
https://streamable.com/mi7zq
Ова нешо као провокација за Ѓубренташите? (n)

Нема врска, еве јас викам дека Батистута во најлошата форма 1000 пати пак ќе е подобар од Игуаин... Таков расен голгетер еднаш мајка раѓа :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
Важи брат, ќе ти ја оставам дискусијата тебе, ти и онака го мразиш Интер повеќе од неинтерашите на форум, ќе те биде :)

Нормално дека за преголемиот гигант интер кој не постои надвор од италија ќе се отепаат кој да стигне да игра.
Еве дури на Пепе му поминаа годините, ќе влегува чат пат кога овој вундеркиндов од Сампдорија или тој што имаше име на црква, австралијанецот, ќе се уморат од играње.
А замисли уште не е дојден 1 јули кога ќе може официјално да купуваат играчи, кој ќе ги трпи со Верати во средина па па па ... а овој пустиов изгоре од желба да му асистира на Едер.

Пеколно лето, #Inter is coming...
Прво најдобронамерен беше постот мој,незнам зошто тргна толку офанзивно према мене
Друго,јас ако сум реален и ја плукам новата управа на интер постојано поради малоумните потези што ги влечат, не значи дека го мразам интер.Тоа е у најмала рака - смешно .
Не сум тој тип на навивач што би проголтал се што ќе ми сервираат од управата на клубот.На пример ова со ебаниот борини што го праите на темава.Место да свиткате опаш и да им испцуете сВе до осмо колено на кинезите ваши,вие уште и се џиткате тука .



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Прво најдобронамерен беше постот мој,незнам зошто тргна толку офанзивно према мене
Друго,јас ако сум реален и ја плукам новата управа на интер постојано поради малоумните потези што ги влечат, не значи дека го мразам интер.Тоа е у најмала рака - смешно .
Не сум тој тип на навивач што би проголтал се што ќе ми сервираат од управата на клубот.На пример ова со ебаниот борини што го праите на темава.Место да свиткате опаш и да им испцуете сВе до осмо колено на кинезите ваши,вие уште и се џиткате тука .



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
И мојот беше најдобронамерен :backa:
Ти си срце од дечко и обожавам да те читам. :)

Нема врска тоа со Борини, еве јас не сум пишал на форум (ретко влегувам а и уште поретко пишувам) ама пишав на милан фанс мкд дека е глуп потег, поготово кога тоа значи продавање на Лападула кој каков таков барем беше мотиватор и играше од срце.
Борини за мене не е играч и се надевам дека е само за на клупа и ќе влезе во лига европа еднаш или два пати.
Исто така и овде во фан клубот никој не покажа особено задоволство од овој потег, не можеш да речеш дека сме се фалеле...
 
C

Castiel

Гостин
Прво најдобронамерен беше постот мој,незнам зошто тргна толку офанзивно према мене
Друго,јас ако сум реален и ја плукам новата управа на интер постојано поради малоумните потези што ги влечат, не значи дека го мразам интер.Тоа е у најмала рака - смешно .
Не сум тој тип на навивач што би проголтал се што ќе ми сервираат од управата на клубот.На пример ова со ебаниот борини што го праите на темава.Место да свиткате опаш и да им испцуете сВе до осмо колено на кинезите ваши,вие уште и се џиткате тука .



Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ама зашто да ги испцуеме? 2-3 месеци се само на чело на милан и веќе потрошија 100 милиони за засилувања. И тоа квалитетни. Е сеа како ќе се снајдат тоа е друг муабет. Ако нешто не успее тоа веќе ќе кривица на Монтела. Управата ете му носи играчи. Сеа ред е на него да ги уклопи. Моментално во Милан управата воопшто не е проблем. Нема зашто да ги пцуеме. Борини си е желба на Монтела. Го бараше му го донесоа. Никој не е пресреќен за овој трансфер никој не се ни фали со него ниту па радува. Ако флопне скроз Монтела ќе го пцуеме после.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Андре Силва има 21 година, за Португалија има 12-13 уктамици и 8-9 гола има дадено. Според тебе нема квалитет?
Играчи од типот на Меси и Роналдо играат по 10 години на ниво и промашуваат празни голови и 100% шанси не ти ја сфаќам поентата ..
Poentata mi bese neznaes kako ke se snajde vo milan seuste. I gabigol go plati inter 30 miliona vo brazil rasturase pa vide vo inter kolku se iznaigra .
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Борини е солиден играч, далеку од класа ама не е некое мртвило да не знае да убоде гол, плус брка топка и прави пресинг ко луд.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пошто ние се утепавме од фалење и курчење со Сајзерот, Шкрињијар и таму уште еден не знам кој беше. :icon_mrgr:

Миланезиве освен за Борини за другите трансфери у транс паднаа, едвај чекаат Биглија да потпише, за кој Меси има изјавено дека е добар играч. :D
 
C

Castiel

Гостин
Мора. Страв ни е 1ви јули кога ќе дојде и интер ќе ги официјализира договорените трансфери.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom