Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2017
Мислења
114
Поени од реакции
55
Here we are optimistic. Was anyone watching the match yesterday? We have no own basic play and have not had for several years. Everything goes through Felipe which is very easy to read. We have very good offensive players but what do they do when you do not have a base play.

We win a league due to individual achievements and nothing else. No play for five penny. We are very bad under high pressure (like yesterday) and if any Swedes can run it is Malmö.

I do not want to be pessimistic but realistic. Writing on the website "The chances for us, victory to matersburg" do they have the self-esteem to see that we do not have a creative striker, and we will never be well without one in Eurpoe.

We have searched for a striker in your without finding any witty one. I'm even afraid that shkendija will pass Vardar over time. They have better macedones in the form of ibrahimi, hasani and maybe maybe agim. They lose alot because their ability to scout foreign players. Worrying clearly. Samsonenko does not invest at all as he did first and second years.

Now he only keeps the good played and extends them. But nothing new and sensible players
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Хоф полека се враќа во фрома Балотели еден од подобрите вчера Исени исто добар нз овој Блажевски што се филма себичен полн инат се надевам дека нема да биде во составот против малме.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
На пријателскиве јес да очајна е играта на Вардар, реално и минатите 2-3 лета иста беше ситуација па после за ЛШ квалификациите добро играа и максимално се бореа, така да јас лично овие тест дуели не ги земам како голем репер, али точно дека кога ги гледаш загрижува играта
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Балотели пред Блажевски на крило. Даре пред Новак и Николов заедно со Глигоров у средина, тоа би бил идеалниот состав мислам. Другите стандард.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Балотели пред Блажевски на крило. Даре пред Новак и Николов заедно со Глигоров у средина, тоа би бил идеалниот состав мислам. Другите стандард.
Глигоров е преспор и не е материјал за Вардар више. Спировски - Николов у средина
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ни ЦСКА Москва, ниту пак Тосно. Играат со некој Сепси, унгарски клуб од втора романска лига.:D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Карта со Малме 500-че... + 150км од Скопје, на +40 степени од 18:00 часот... БРАВО!
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
На што се должи ова ? Скап е Младост за изнајмување или ? Па еден Малме на тој шведски стандарт има по 10-15 евра карти,овде овие изведуваат нешто,баш во план ми беше да ја изгледам али вака сега,30 евра за една утакмица многу ќе испадне...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.201
Поени од реакции
4.049
500 ден за противник како Малме е нереален , но мене повеќе ме изнервира терминот од 18 часот, па со кој памет одлучивте а таму нема ни покрив ни ништо , ке се испржиме како јајца ...
Знам дека има неписмени во управа коа видов дека сакале во Јагодина да играме , али ни ова не е сјајно:facepalm:
Нема полош клуб на релација управа - публика , појма немаат како се води клуб :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom