Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
а каква суспензија имал турчинот? прв пат слушам, не играше цела полусезона?

мене тој ми беше еден од поомилените играчи кои сакам во Рома да настапат, но оваа година 2-3 ги гледав Левер и оној Кемпл или Кампл, многу повеќе игра и е повлијателен во играта, што знам..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Прекршување на договор со Трабзонспор.

Италијаните касно палат.

 
C

Castiel

Гостин
Според билд Леверкузен бара 25 милиони за него. Што е сосема ок цена и не треба воопшто да се ценкаат ако е така.[DOUBLEPOST=1498487287][/DOUBLEPOST]Montella personally his first request to get Forsberg. Mirabelli already working on it with the Leipzig and wants 30 million + bonuses but Fassone wants to postpone it to the next mercato. [cm.it][DOUBLEPOST=1498487344][/DOUBLEPOST]Многу е подобро овие двајца и Конти да дојдат него ли Калинич. Па да се чисти ѓубрето и ако треба уште нешто ситно да се докупи.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Монтела се враќа одмор и сега ќе има средба со Фасоне во врска со трансферите. Ништо нема изјавено ни за Форсберг ни за било кој друг.

Го имаме Бонавентура, што ќе се и овие двајца, нека се засилат на други позиции со некој од Биглиа, Криховјак и уште еден дефанзивец.
Калинич замена за еден од Бака, Лападула или Нијанг. Ај ако не да останат без класичен напаѓач и само со Андре Силва и Кутроне на 50 натпревари во сезоната. Посебно ако обезбедат ЛЕ ќе треба и играчи за ротација.

Donnarumma: "I am calm. I am sorry about the chaos that has been created, I will discuss my future after the Euros."
Социјалните мрежи му биле за тепање на време. Да да.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Најверојатно оваа сезона Монтела планира да игра со 2ца во средина по сите шпекулации на играчи шо ќе ги доведат
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Спoред шпекулaцииве зa игрaчи сo кoи не пoврзувaaт и мене не ми е јaснo сo штo фoрмaцијa ке игрaaт нaреднaвa сезoнa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу е тешко да се разбере што ќе играат.
Ќе имаме играчи за повеќе формации, а која ќе се игра зависи од противникот и кои играчи се достапни.
Ако дојде турчинот ќе покрие многу позиции. Уште апгрејд на Монтоливо/Локатели и Абот. По можност еден дефанзивец за 3-5-2, напаѓач и крило зависи какви промени ќе има во нападот.

IMG_20170627_070423.jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Многу е тешко да се разбере што ќе играат.
Ќе имаме играчи за повеќе формации, а која ќе се игра зависи од противникот и кои играчи се достапни.
Ако дојде турчинот ќе покрие многу позиции. Уште апгрејд на Монтоливо/Локатели и Абот. По можност еден дефанзивец за 3-5-2, напаѓач и крило зависи какви промени ќе има во нападот.

Прегледај го приврзокот 173408
Пa oвoј Хaкaн се игрaл бе.[DOUBLEPOST=1498555881][/DOUBLEPOST]
Serginho каков играч,еден од омилените фудбалери ми е што играле за Милан.
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Најново преговарале и за Кампл од леверкузен. Планирале за него и турчинот да понудат 50 миилиони вкупно. Искрено овој вториов го неам глеано.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
На минатата страна има напишано за Кампл.
Дa,aмa штo игрaч е?
Изгледa е box to box пo тoa штo гледaв нa youtube,нa whoscored пишувa декa силнa стрaнa му се пaсoвите и шут oд дистaнцa и придoнесувa мнoгу вo oдбрaнa.

Акo е тaкa,oд мене имaaт oдoбрувaње дa гo земaт.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Дa,aмa штo игрaч е?
Изгледa е box to box пo тoa штo гледaв нa youtube,нa whoscored пишувa декa силнa стрaнa му се пaсoвите и шут oд дистaнцa и придoнесувa мнoгу вo oдбрaнa.

Акo е тaкa,oд мене имaaт oдoбрувaње дa гo земaт.
Да, тоа е што си го дознал. Борбен играч многу затоа и Симеоне го сакаше, но нели сега имаат трансфер бан. Но, изглеа ке бега во Кина кај поранешниот му тренер. Глупо доколку се случи тоа од него во спортски план.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нешто како Боатенг
Иначе мислам многу е 50 мил за двајцата.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom