The 100

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.647
Серијата вреди да се гледа,многу добра :) Ја почнувам 3та сезона, гледа некој?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Се разбира. Некако слабо ми почна ама последнава епизода беше добра почнаа да се откриваат некои работи како се случило светот да пропадне и други работи што беа непознати и добра беше приказната.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Prvite epizodi bea OK ama so vreme politichkata korektnost ja zaeba cela rabota. Mazhite vo toj iden svet se samo za priplod, zhenite se glavni tepachi, vojskovodci, poglavici itn.
Sekoj so skogo se tepa i se e nakako na rabot na vojna so drva i kamenja razbira se.
Nema nishto od science fiction, bajki za osnovci i nishto poveke.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Добра е ама некако многу ми е нејасно со оваа Бека или како и да се вика. Не сфатив што беше тоа што го кажаа пред 97 години. Можи некој да ми кажи?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
И? Како? И јас гледам ама ептен ми е слаба сезонава.
Па шознам некако и мене ми е слаба сезонава, ко дежа ву ми е некако, ќе се деси нешто па пак све е остаено на Кларк да нови одлуки, нз воопшто не ми е возбудлива..Претходната сезона со Али ми беше прејака, одамна немам гледано такво сценарио ама оваа сезона слабо :/
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Teenage drama, шта речи...и мене ме изненади минатата сезона, беше одлична, оваа сезона е како ради реда да истераат..
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Последна ќе биди оваа сезона?
 
S

staycalm

Гостин
Само што ја завршив 4та сезона. Паа, не знам. Не беше искрено нешто посебно сезонава во споредба со претходните.

Плус последнава епизода, Кларк успеа да ја прежиее praimfaya.. мислам, глупости.. Па и девојче некое испадна? Да не испадне ќерка да и е таа :facepalm: Арно ама ме заинтригира оној новиот брод што слета, кој би можело да биде, други луѓе што биле во вселената? Maybe.. Плус зошто не се вратиле се' уште оние што пак отидоа на вселенскиот брод, што им се случило...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Само што ја завршив 4та сезона. Паа, не знам. Не беше искрено нешто посебно сезонава во споредба со претходните.

Плус последнава епизода, Кларк успеа да ја прежиее praimfaya.. мислам, глупости.. Па и девојче некое испадна? Да не испадне ќерка да и е таа :facepalm: Арно ама ме заинтригира оној новиот брод што слета, кој би можело да биде, други луѓе што биле во вселената? Maybe.. Плус зошто не се вратиле се' уште оние што пак отидоа на вселенскиот брод, што им се случило...
ke vidime naredna sezona odgovori na ovie prashanja, sigurno nema vo posledna epizoda takvi odgovori da dobiesh, treba da te drzhat napnat i vo ischekuvanje na novata sezona da si.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Дечки сакам да ја почнам серијава. Ми ја препорача едно другарче ради тоа шо бев и сум голем фан на Лост, нешо као сличен стил на серија ми рече била. Па вака у глобала да ми подкаже некој, нормално секој има свој вкус и свое мислење али у главно дали е океј серијата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Срријата е супер ако сакаш ваков тип на серии. Првата сезона е најдобра. После слабее ама крајот на четврта сезона ветува многу. Пробај ја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom