Lycamobile Македонија

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Mi go prefrlija brojot ali ne mi go vratija kreditot za prefrlanjeto..treba li da se ceka posto gi imav tie 99 od brojot i 100 sto nadopolnav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Zdravo imam zemano lycamobile i mi istekoa tie minutite i internet so imav, sea za pak da aktiviram najgolema ponuda kako bese so 10 gb internet, samo da nadopopnam kredit treba i sami ke si dojdat ili dase javam negde??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za sam da se obnovi paketot treba da imas dovolno keedit pred istek na 30 te denovi od prdhodniot mesec...a sega treba da go aktiviras...*139*1025#.....ako aktiviras denes 14.ti. Do naredniot 13ti.07 pred 13 ti 2/3 denovi stiga sms so soopstenie....pred 13.07 treba da si nadopolnis i paketot sam kese obnovi...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Mi go prefrlija brojot ali ne mi go vratija kreditot za prefrlanjeto..treba li da se ceka posto gi imav tie 99 od brojot i 100 sto nadopolnav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Keeditot se vrajka vo rok od 24h.od faktickoto portirajne. Ti ako si imal 99den+100si nadopolnil 236.keti vrati Lyca+100gratis ke ti pusti .vkupno treba da imas 535den.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
P

psychostasia

Гостин
Има ли некој пробано со разговор лајка кон лајка ама во роаминг во грција, тарифи како идат?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.690
Дечки едно глупаво прашање ама морам, како иде префрлување од лајка на другите оператори?
Засега гледам одлични понуди за префрлање на лајка но што ако не сум задоволен, дали можам да се вратам на телеком/вип, ако се враќам ќе ме вратат како припеид или постпеид корисник? Некој да ги има овие информации
Највеќе ми е за бројот зашто го користам истиот број од 2003 и не сакам да се префрлам сега на лајка па не дај боже да не сум задоволен и да не можам да се вратам на некој од операториве па да морам да менувам број или да ме условуваат дека незнам морам да сум на постпеид и слично
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Дечки едно глупаво прашање ама морам, како иде префрлување од лајка на другите оператори?
Засега гледам одлични понуди за префрлање на лајка но што ако не сум задоволен, дали можам да се вратам на телеком/вип, ако се враќам ќе ме вратат како припеид или постпеид корисник? Некој да ги има овие информации
Највеќе ми е за бројот зашто го користам истиот број од 2003 и не сакам да се префрлам сега на лајка па не дај боже да не сум задоволен и да не можам да се вратам на некој од операториве па да морам да менувам број или да ме условуваат дека незнам морам да сум на постпеид и слично
Kako odi prefrlajneto isto, treba da imas 236den,na lyca smetkata i si podnesuvas barajne vo vip, ili telekom deka sakas da portiras br, od lyca- e sega politikata kaj sekoj operator e razlicna, mislam vo telekom deka ako pripejd br,portiras i kaj niv pri ke ostane a vo vip mozes kako sakas si go zemas brojceto od lyca a dali pri ili post ke go pravis toa ti odlucuvas....
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Prven na pripejd pa potoa postpejd bidejki treba da se odbere tarifen model i da se skluci dogovor na 24 meseci,da se stavi potpis.
 
C

cige

Гостин
Колку време трае префрлувањето од Вип на Лајкамобиле?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
decki ne mozam da go aktiviram viber, neke ni so sms ni so javuvanje. nekoj so slicrn problem?kako da ne moze da me dobijat ili da pratat sms. do lyca e ili do viberot?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
decki ne mozam da go aktiviram viber, neke ni so sms ni so javuvanje. nekoj so slicrn problem?kako da ne moze da me dobijat ili da pratat sms. do lyca e ili do viberot?

Кај мене работи без проблем... Него некој да објасни како оди роаминг со Лајка. Колку пари е пример СМС да пратиш
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
412
Поени од реакции
169
Една година заедно!
Lycamobile денес наполни една година на македонскиот пазар за мобилни комуникации. Со задоволство ве информираме дека веќе 50.000 активни корисници се дел од нашето семејство, кое секојдневно расте брзо.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
Гратис нешто или јок? :)))

Sent from my GSmart Mika M2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom