Гарсоњера во Центар во близина на Европски Универзитет???

Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Драги колеги кајганџии,

Ми треба ваша помош! Барам гарсоњера за издавање во близина на Европски Универзитет.

Пожелно е:
- да е наместен (кревет, кујна: шпорет, фрижидер..., итн.),
- да е во зграда (по можност на приземје или на висина до 5-ти кат),
- киријата да изнесува 150 до 200 евра,
- да нема парно греење (т.е. греењето да е само на струја),
- да е исчистен,
- да нема влаги и мувла и нефункционални кваки,
- да е пристоен за живеење,
- да има можност за приклучок на интернет и телевизија,
- да нема посредување преку агенции.

Шала настрана, Ве молам за сериозни коментари.

Повелете коментирајте доколку има некој некаква информација.

п.с. Доколку темава е несоодветна за овој дел од форумов, ги замолувам администраторите на форумов да ја преместат на друго соодветно место. Однапред се извинувам доколку сум прекршил било какво правило.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Ќе студираш на Европски? Размисли и за гарсоњера и во другиве делови од Скопје што се блиску до Центар (Карпош, Кисела Вода, Аеродром). Реално, можда ќе најдеш и нешто подобро отколку во Центар, а барем сите овие делови од Скопје добро се поврзани со автобуски превоз. Секако, се' зависи од твојот личен избор.
Ова беше само една напомена онака. Па што побрзо да најдеш сместување (јас немам никакви информации ни за Центар, ни за било каде). Провери по сајтовиве за огласување.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Имаш ОГЛАСИ на форумов. Таму требит да го постираш огласов.
upload_2017-6-21_23-16-54.png
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Провери на реклама5 и пазар3. Нема ваљда некој да земе да листа огласи да ти бара живеалиште, па уште и без агенција.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Провери на реклама5 и пазар3. Нема ваљда некој да земе да листа огласи да ти бара живеалиште, па уште и без агенција.
Па не рече некој тоа да го прави, туку прашува дали некој член издава или познава некој што издава таков стан.
 
C

cige

Гостин
А ако има некој стан со тие перформанси и го дава за 140 евра?
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Ќе студираш на Европски? Размисли и за гарсоњера и во другиве делови од Скопје што се блиску до Центар (Карпош, Кисела Вода, Аеродром). Реално, можда ќе најдеш и нешто подобро отколку во Центар, а барем сите овие делови од Скопје добро се поврзани со автобуски превоз. Секако, се' зависи од твојот личен избор.
Ова беше само една напомена онака. Па што побрзо да најдеш сместување (јас немам никакви информации ни за Центар, ни за било каде). Провери по сајтовиве за огласување.
Знам дека има надвор од Центар поефтини цени за изнајмување гарсоњери. Но, целта ми е да не се патува со автобуси, туку напротив... релацијата да биде пократка.[DOUBLEPOST=1498117804][/DOUBLEPOST]
Па не рече некој тоа да го прави, туку прашува дали некој член издава или познава некој што издава таков стан.
Токму така. Целта ми беше да прашам дали некој има некакви информации во врска со ова или можеби лично издава, а не да бара по Интернетов за мене.[DOUBLEPOST=1498117850][/DOUBLEPOST]
А ако има некој стан со тие перформанси и го дава за 140 евра?
140 евра? Уште подобра опција.;):P[DOUBLEPOST=1498117958][/DOUBLEPOST]
Имаш ОГЛАСИ на форумов. Таму требит да го постираш огласов.
Прегледај го приврзокот 173198
Хмм... А како да ја префрлам темава на огласи?:confused: Никогаш пртходно не сум префрлувал тема, бидејќи реално не сум имал потреба од тоа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Gladiatorized не можеш да префрлаш тема, оваа нека си остане а таму објави си оглас ако сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom