Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.521
Поени од реакции
26.011
Пред тоа кај одеше? Кај те носеја твоите како дете ?
Туку остај тоа види сиромаштија народот гз преку глава бега преку граница, од што е збунет и изгубен дури и границата ја згреши. Оди кажи им дека треба преку северната да бегаат а не на јужната.
Од каде бе сиромаштија...што туку лажеш. Јас сиромаштија не гледам одкако формира зајецов влада, ми ја покачија рекордно платата во последниве 5 години, си купив нова кола... е сега сакав на Крит на одмор, ама немаше место во авионот во овој термин...све зафатено, ми закаснало покачувањето. Али пак, до лани, во режимот Халкидики, а годинава, од ко почна животот Пелопонез, здравје догодина Крит. После ќе видиме...

Како што ми мириса работата, тепаниот тепан, ебаниот ебан :)
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
dundive od SDSM kje bildaat hype deka ne se znae dali kupot kje se odrzi vo mkd
za posle da go spasat denot
kakov ocaen PR, majceee
mesto da sudat kriminal sto ima so perenje pari,oni za fudbal cel den trubat
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.521
Поени од реакции
26.011
Ако ништо друго појќе секс ќе има..
 
V

viktora

Гостин
што е бе говедо. што направија за овие месец дена? 60.000 ли напикаа во администрација? отпуштија многу луѓе само за да си вработат нивни?
не. си ставија нивни советници и ништо друго. ќе сменат неколку неспособни директори и тоа ќе биде.
администрација допрва ќе се чешла па ќе му најдат на секого место. нема веќе лежење. ако ги бива и ако сакаат да работат каде ќе ги распределат арно, ако не патот под нозе.


а и многу со критики почнавте, вака минатата влада за сите грешки што ги направи да ја критикувавте можеби нема денеска до ова дереџе да дојдиме.
Ти го гледаше видеото или онака си напиша нешто на тепка?[DOUBLEPOST=1498340650][/DOUBLEPOST]
во грција народот почна да оди од кога дпмне дојди на власт. се попедерчи народот што ќе правиш, во грција им се оди, на халкидики.
Народот почна масовно да оди во Грција откако добивме визна либерализација.Поточно во времето на ВМРО.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
До каде е Владо со водата? Или Крсто да ја крени рампата? :pos::pos:

19510439_1378987688821686_8796814329167339721_n.jpg
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ако ништо друго појќе секс ќе има..
To ќе важи за овие обвинети во СЈО ко ќе завршат во Идризово.
Ќе научат работи за сексот за кои никогаш ни не помислиле дека се возможни
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Заеби БГ пасапортче,членска од СДС е во мода.

Брутална партизација на државата: Членската на СДСМ ќе стане втора лична карта
Паметно племе се они фино лепо ќе си поминаат од другата страна и пак ќе не дупат во здрав мозок.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Свеж, полн со позитивна енергија. Спремен да се врати на премиерското место :pos::pos::pos:

19400487_1578839738805823_1814202364924802882_o.jpg
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.956
Од каде бе сиромаштија...што туку лажеш. Јас сиромаштија не гледам одкако формира зајецов влада, ми ја покачија рекордно платата во последниве 5 години, си купив нова кола... е сега сакав на Крит на одмор, ама немаше место во авионот во овој термин...све зафатено, ми закаснало покачувањето:vozbud:
. Али пак, до лани, во режимот Халкидики, а годинава, од ко почна животот Пелопонез, здравје догодина Крит. После ќе видиме...

Како што ми мириса работата, тепаниот тепан, ебаниот ебан :)
А тек колку малце време помина. Одма се осеќа нема збор тука. Не се трчај за Крит, ако продолжи вака вгодина со Кано ќе се опчекате таму некаде Бали Мали. Ќе му фрлаш пијачки на некој кенгурки ;).[DOUBLEPOST=1498348491][/DOUBLEPOST]
Свеж, полн со позитивна енергија. Спремен да се врати на премиерското место :pos::pos::pos:

Прегледај го приврзокот 173302
Ако е будала. На толку пари на некој офшор сметки ќе се расправа со будали. Дури и ме чуди оти уште е тука наместо таму некаде далеку каде немаме договор за екстрадиција.
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Ако е будала. На толку пари на некој офшор сметки ќе се расправа со будали. Дури и ме чуди оти уште е тука наместо таму некаде далеку каде немаме договор за екстрадиција.
Незнам дали е будала или не, но дека е освежен нема муабет.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.956
Незнам дали е будала или не, но дека е освежен нема муабет.
Сите се освежени од кога Заев не води. Незнам шо е работата ама делува на сите без исклучок. Просто сите зрачат од свежина и среќа.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Сите се освежени од кога Заев не води. Незнам шо е работата ама делува на сите без исклучок. Просто сите зрачат од свежина и среќа.
Никој никого не води. Овци и говеда се водат. 11 години не е мал период да те води некој, си навикнал гледам. Се надевам не си и ти "освежен" како тој на сликата.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
А тек колку малце време помина. Одма се осеќа нема збор тука. Не се трчај за Крит, ако продолжи вака вгодина со Кано ќе се опчекате таму некаде Бали Мали. Ќе му фрлаш пијачки на некој кенгурки ;).[DOUBLEPOST=1498348491][/DOUBLEPOST]
Ако е будала. На толку пари на некој офшор сметки ќе се расправа со будали. Дури и ме чуди оти уште е тука наместо таму некаде далеку каде немаме договор за екстрадиција.
абе човекот пари има, ама слава сака. не гледате дека најголема желба му е да биде славен како бред пит. пробал боксер не бивало, пробал глумец не бивало, ај премиер ќе бидам.
еден ден да не го дадат на телевизија човекот ќе пукне од мака. од што е толку суетен.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Кој тоа ќе зема??!
Значи вмро зомби и сдсм полтрони сте како јајце на јајце. Способни сте сите свети смрдливи го*нарии на вашите лидери да ги проголтате и преќутите.
Ама Заев ќе заврши многу бргу и многу неславно.
Не за друго, оти е гејша невидена.

А требаше само да ги затвори криминалците од тајфата на Грујо. Ама чичко Бејли има други планови а тоа е најважно. Заборави живот, побрзај на состанок кај Бејли.
А, вие патриотите сте натпартиска категорија, така? Само што некако случајно, баш секогаш гласате за вмро.

Еве, уште чекаме да заврши Заев, од 2015-та се изначекавме...:place:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
А тек колку малце време помина. Одма се осеќа нема збор тука. Не се трчај за Крит, ако продолжи вака вгодина со Кано ќе се опчекате таму некаде Бали Мали. Ќе му фрлаш пијачки на некој кенгурки ;).[DOUBLEPOST=1498348491][/DOUBLEPOST]
Ако е будала. На толку пари на некој офшор сметки ќе се расправа со будали. Дури и ме чуди оти уште е тука наместо таму некаде далеку каде немаме договор за екстрадиција.
:)
ne mi kazuvaj, SJO samo sto ne gi strpalo vo zatvor?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom