Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Оваа ја загубила локацијата за простор
blob.png
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Абе пошто ме каравте во темава еден период, дозволив да ми плати некој на дејт пред некој период. И уопште не ми беше пријатно. Така да ќе си останам на моето, боље јас ќе го частам :P
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
... јас имам едно правило, кој викна тој ќе плаќа, ама само тоа што ТОЈ/ТАА ќе одреди во нарачката, доколку ЈАС ја искажувам желбата за поинакво нешто од тоа што ТОЈ/ТАА нарача во тој случај јас ја плаќам целосно сметката,
... бакшиш давам само заслужен, доколку има услуга без мрза и лажење и нормално ако даде природна насмевка !
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
Bravo be devojce! Te sakam :*

Btw, koincidencija ili ne, vcera bev so 3 drugarki na kafe.
Pokasno dojde deckoto na ednata.
Smetkata za site ja plati on.
Mozda ne e bogat neso au, dolgo vreme se vo vrska, si se sakaat.
Ali ima stil.
Јаден човек, морал да плаќа не само за девојка му, туку за сите. На крај гледаш еден куп исфрустрирани мажи, седат дома сингл затоа што немаат пари за девојка. Дај олабавете ги малку.[DOUBLEPOST=1498335044][/DOUBLEPOST]
... јас имам едно правило, кој викна тој ќе плаќа, ама само тоа што ТОЈ/ТАА ќе одреди во нарачката, доколку ЈАС ја искажувам желбата за поинакво нешто од тоа што ТОЈ/ТАА нарача во тој случај јас ја плаќам целосно сметката,
... бакшиш давам само заслужен, доколку има услуга без мрза и лажење и нормално ако даде природна насмевка !
Малку оф топик, ама тешко некој да ти даде природна насмевка, а цел ден се расправа со секаков народ и трча и работи за мизерни 200 евра.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
...зашто оф топик? т.е. вон тема?
...напротив добивам прекрасни насмевки и не само од машки пол туку и од женски! ај да не ти сметам колку месечно му излегува бакшишот ! ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Јаден човек, морал да плаќа не само за девојка му, туку за сите. На крај гледаш еден куп исфрустрирани мажи, седат дома сингл затоа што немаат пари за девојка. Дај олабавете ги малку.[DOUBLEPOST=1498335044][/DOUBLEPOST]

Малку оф топик, ама тешко некој да ти даде природна насмевка, а цел ден се расправа со секаков народ и трча и работи за мизерни 200 евра.
На кеј како од ветерот да му е, асален келнер ме нема служено откако сум дојден во Скопје, или го чекам пола саат да дојде, или ќе ми заборави нарачка, ќе ми донесе од соседната маса нарачка и да не набројувам, само последниов месец еднаш во Плаза де Торос, еднаш во Соул Кичн, на едното место го чекав келнерот скоро 40 минути да му текне да ме праша за што сум седнал на масата, а на другото едната нарачка ми ја заборави, а наместо поховани прстени кромид ми донесе поховани пилешки прсти. На такви будали и за 30 евра да работат цел месец не им оставам бакшиш ни пола денар, кога веќе се согласил да работи, треба да ја работи работата професионално.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
^ Седни си во Карпе Дием и уживај.
Имам седнато еднаш таму али пиев само кафе на 20тина минути и не би можел да дадам некоја оцена со оглед на тоа што бев внатре на 3 метри од шанкот па немаше како да не ме услужи келнерот, цело време му бев пред очи, нивните преходници во истиот објект Бирократ или како се викаа имаа страшна послуга, да ти е мерак и за без пари да им е се што е во менито да ги одминеш.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нека си ја плати кучката пијачката, и онака сака да мисли дека е независна.
 
С

Смрдливка

Гостин
Ние во село си немаме мака со плаќањето.
Те кај мене, те кај него, те на сред село, муабет. прошетки.... пари за секој случај само. :)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Bravo be devojce! Te sakam :*

Btw, koincidencija ili ne, vcera bev so 3 drugarki na kafe.
Pokasno dojde deckoto na ednata.
Smetkata za site ja plati on.
Mozda ne e bogat neso au, dolgo vreme se vo vrska, si se sakaat.
Ali ima stil.
Читај нема памет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ние во село си немаме мака со плаќањето.
Те кај мене, те кај него, те на сред село, муабет. прошетки.... пари за секој случај само. :)
И на Кајгана нема проблеми со плаќање, ама има со дупли јузери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom