Dragonball

B

beaverknight

Гостин
мене искрено ми мрзи да коментирам.
си ја глеам и си уживам.
што ќе им се случи на губитниците у последнава епизода ги направи стварите 10 пати поинтересни.
можеби конечно ќе видиме нешто од Гохан, мада не верувам баш лол.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Nznam kolku zemjanive odnsonsno voinive of uni 7 odsem Goku, Bu, Vegeta I Gohan moze da se nosat so voinite of drugite univerzumi.
Po bitkava na ovaj volkov so Bu se gleda deka site jaki u p.m. ke se.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
не би рекол дека се врати, извлече нерешено со warrior од најслабиот универзум :D
нерешено да ама пак оди во позитивна работа со малце тренинг ... ке биде еден од главните карики ... иначе Веџита не дојде да се натпреварвит заради со била булма пред да се породи :3 ...
 
B

beaverknight

Гостин
нерешено да ама пак оди во позитивна работа со малце тренинг ... ке биде еден од главните карики ... иначе Веџита не дојде да се натпреварвит заради со била булма пред да се породи :3 ...
ехх, нема никаква логика Веџита да не учествува.
прва ствар, го има во интрото, како се бори со некој во блу форм, и не верувам дека не би се борел знаејќи дека постои шанса да му се избрише универзумот, бебето поише време ќе помине у стомакот на Булма, него надвор :D (извини на црниов хумор ако ти смета)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе нема да е малку зезнато со ова сите 80 одеднаш да учествуваат? :D
И требало Јамча наместо Роши да го земат. Колку и да нема тренирано сепак е каде каде појак
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе нема да е малку зезнато со ова сите 80 одеднаш да учествуваат? :D
И требало Јамча наместо Роши да го земат. Колку и да нема тренирано сепак е каде каде појак
можеби и не си во право брат колку што знам Јамча одамна го има оставено тренингот зад себе бар така јас мислам уште од борбата со Сел проба нешто коа беа умрени ама мислам нема шанса покрај стариот ем искусен е мн ем скоро секој дневно си тренирка по малце хахаха (гледа голи жени )
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
можеби и не си во право брат колку што знам Јамча одамна го има оставено тренингот зад себе бар така јас мислам уште од борбата со Сел проба нешто коа беа умрени ама мислам нема шанса покрај стариот ем искусен е мн ем скоро секој дневно си тренирка по малце хахаха (гледа голи жени )
Нема никаква шанса стариот да е појак од Јамча. И тој одамна престана да се бори, уште од борбата против Кинг Пиколо во првиот ДБ. Ни против Фриза не знам зошто него го зедоа а не Јамча. Ваљда за популарност или нешто така ама нема теорија да е појак од Јамча. Ептен напред отиде Јамча тренираше кај Кинг Каи имаше борби против андроиди итн.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Нема никаква шанса стариот да е појак од Јамча. И тој одамна престана да се бори, уште од борбата против Кинг Пиколо во првиот ДБ. Ни против Фриза не знам зошто него го зедоа а не Јамча. Ваљда за популарност или нешто така ама нема теорија да е појак од Јамча. Ептен напред отиде Јамча тренираше кај Кинг Каи имаше борби против андроиди итн.
имаш и ти право до негде али каде беше јамча против војниците на фриза кога го оживеја а пак роши ја го видов или еве поправиме ако грешам
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
имаш и ти право до негде али каде беше јамча против војниците на фриза кога го оживеја а пак роши ја го видов или еве поправиме ако грешам
Е па тоа ти викам. Роши го зедоа тогаш , а Јамча не со образложение дека можел да биди убиен. Во секој момент Јамча>Роши
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
море одвај чекам да го видам турниров ке бит општ хаос не ее како другите натпревари :D. мн јако ке биде
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Станува заплеткано буразери. Кузнај како ќе испадни ова со Фриза :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Станува заплеткано буразери. Кузнај како ќе испадни ова со Фриза :D
Јас гледав некој спојлери 99% точни каде што фриза ке се бори за друг универзум. мислам дека победник ке биде универзумов на берус ... а прв универзум што ке биде уништен ке биде 12 тиот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom