Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Не се нормални мме, каде бе 60м алооо... Нејмар ќе го земаат за тие пари. :D

Чекам сега буквалистите да ми се нафрлат. чД
Демек Нејмар подобар од Перишиќ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ivan the Terrible :D Иван Грозни бе, тој рускиот цар. :D

Ова не е од нас иначе, официјален прекар му е ова. :pos: А и со таа фаца сигурно нема да го викаат Иван Бекам.
Aaa сега има смисла со Иван Грозни, не ми текна хаха
 
R

red.devil

Гостин
Абе, некој пранк е ова??
Мислам океј, знам дека цените се отидени у три лепе ама шо е ова бре?! Мифљуз како Перишиќ 60м, некојси Кеита кој од дома не го знаат дека игра фудбал 50м, 18годишен кепец, уште во пелени со една добра сезона 130м :shook:.
Се осеќам како после 100 години да ме разбудиле од стејзис под. Мрдната работа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Комшикиве поарно да пишеа чек од милијарда фунти и цел Монако да го купеа, сосе персоналот во клубот :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Абе, некој пранк е ова??
Мислам океј, знам дека цените се отидени у три лепе ама шо е ова бре?! Мифљуз како Перишиќ 60м, некојси Кеита кој од дома не го знаат дека игра фудбал 50м, 18годишен кепец, уште во пелени со една добра сезона 130м :shook:.
Се осеќам како после 100 години да ме разбудиле од стејзис под. Мрдната работа...
На страна сите заебанции ајде, ама не може да очекуваш ако клуб даде 100 милиони за играч (каков и да е), после да се вратат цените во нормала и пак да можеш да купиш солиден играч за 20-30 милиони. Па нормално дека секој клуб ќе си рече штом за Погба се бараа 100 милиони, зошто да не бараме ние 60+ за играч кој ни изиграл супер сезонава.
И за Марсијал исто беше, со пола сезона ако не се лажам се дадоа јаки пари, па зошто и сите други да не бараат куп пари за секој младинец кој ќе им изигра 5-6 добри натпревари. Пак, небитно за муабетов дали после се покажало дека вреди играчот или не.
Не ми е целта против Јунајтед да зборам, секако дека и други клубови го прават истото, ама го зимам како најдобар пример. И нормално дека не е трансферот на Погба единствената причина за моменталнава ситуација, ама секако дека имаше големо влијание. Од едната страна клубовите ќе си бараат енормни суми за секој играч, од друга страна тие што ги бараат ќе мораат да плаќаат затоа што им требаат за исполнување на амбициите. И ќе си продолжи трендот така, очекувам се повеќе и повеќе да се зголемуваат цените.

Па во иднина ништо чудно да видиме како пред породилна сала се тепаат претставници на клубови со сто милионски понуди за новороденчето на некој добар фудбалер :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Mbape kepec, ali igra ko 30godisen. Takva sigurnost i drskost na 18godini kaj nikoj nemoes da vidis.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Reports in Germany claim that Liverpool have agreed a £48M fee for Naby Keïta

Шо е со ценава бе? Кој е бе овој?
Ако е добар, на раце нека го носат ако треба. Ме заболе колку пари ќе лупнат, сите кога веќе фрлаат пари како неарни, зашто не и Пул.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
120 за Мбапе е ОК, 100 за Погба не?
Погба е неинтелегентно црно суштество кое има само снага, не би дал ни 10 милиони за него. Мбапе ти е најголем талент моментално у свет и кога еден Винициус Јуниор Реал го купија за 50. Мбапе за колку треба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom