Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Интер наводно барал 55-60м евра, ама ние повеќе од 40 не сме давале. Како и да е, и двете суми се високи и се надевам дека ќе се најде друго и подобро решение.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луѓе, Мики е постар од Перишиќ :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку месеци? :D
Знам дека се работи за две недели ама кога за Мики лани возраста не беше предмет на дискусија.. :D тоа сакам да кажам.

Инаку далеку се уште од заеднички јазик, не е баш дека е се готово како што се пренесува.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако за нешто ме нервира Мурињо, тоа е за Марсијал. Не смееше да дозволи најдобриот играч од минатата сезона толку да падне во формата. Јас мислам дека нема потреба да се носи друго лево крило, треба да се форсира Марсијал, а по потреба и Рашфорд може да одигра таму, или во најлош случај Јанг, ако остане.
 
R

red.devil

Гостин
Знам дека се работи за две недели ама кога за Мики лани возраста не беше предмет на дискусија.. :D тоа сакам да кажам.

Инаку далеку се уште од заеднички јазик, не е баш дека е се готово како што се пренесува.
Знаев исто годиште се, затоа те прашав. Они да ти биле апла врсници. :D

И подобро да не е готово. Ја не знам како не им е криво да фрлат (хипотетички зборам ако сериозно има интерес) 40м на просек играч. Ништо подобар од Лингар, и ништо полош. Играч за ротација, кој што ќе е корисен во дерби утакмици поради пресинг и коњски инат всаден од неговиот ментор, ради благодарност ќе гине на теренот два три натпревари во сезоната, и толку.

Може многу подобро да се искористат парите. Сега зависи и од приоритетите се разбира.А Мурџо ќе оди да освои ЛШ, осеќам. Затоа и се губи чоекот. Побитни му се личните постигнувања и бројки него да изгради нешто за што ќе се памти.
Вакви типови на трансфери ќе му помогнат во тоа ама исто така и повторен бродолом ќе е неизбежен после таа сезона-две кога ќе си ја оствари целта. За Премиер Лига, нема теорија да се освои со Перишиќи, Лингарди и Фелаиновци...
Да видиме шо ќе се дешава периодов, али ако е точно не е на арно. Подобро Арнаутовиќ нека го земи. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Иначе ова за Стоук пишува дека пратиле 45м фунти за Руни. :D
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Абе кој играч е Перишиќ. Освен брзина ништо нема. И ако земат само ќе му фаќа место на Марсијал, а ќе игра пошто ке му биде втор бек на Мурињо. Пак ќе бидеме умрени у напад, пак ќе се преслика играта од сезонава и пак ќе завршиме 5-6 место пошто ќе играаат играчи како Лингард, Фелаини, Перишиќ ако дојде и слични на нив. А уште и ако го платат 40-50 милиони сите треба одкази да си поднесат, од Мурињо до Вудвард.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Добар е Перишиќ.
Добар = 3
Ако 3 е златна средина онда со Перишиќ 9ти на табела +/-
 
R

red.devil

Гостин
:):)
Да не ме сфатиш погрешно, ама со Лингард ЛЕ е максимумот. :)
Немај гајле. Затоа на Перишиќ испод чест му е ЛЕ па не може ни групи да мине. :D

Не знам друже како да ти објаснам. После поврзувања со Родригез, Гризман, Силва.. Да завршиш со Перошиќ рецимо е сам себе убијал (идентично како и атакот на ПЛ титулата на Мурџо септемврито, за еден месец покасно да се брани со 15 души против Ливерпул). Јака порака ќе испрати, нема што.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Ако дадат 40 милиони за Перишиќ, јавно во весник ќе се откажам од навивање за Манчестер Јунајтед.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Немај гајле. Затоа на Перишиќ испод чест му е ЛЕ па не може ни групи да мине. :D

Не знам друже како да ти објаснам. После поврзувања со Родригез, Гризман, Силва.. Да завршиш со Перошиќ рецимо е сам себе убијал (идентично како и атакот на ПЛ титулата на Мурџо септемврито, за еден месец покасно да се брани со 15 души против Ливерпул). Јака порака ќе испрати, нема што.
Еве нека го земат само, букмаркирај си го мислењево и ќе правиме муабет на полусезона или на крај на сезона. :) Да не се разбереме погрешно, јас не го правам Перишиќ дека е Меси или нешто слично, ама е топ играч и огромен работник на терен, играч кој би го посакал секој тренер во тимот, нарочито Мурињо. Не знам како да ти го доловам, ете Перо по мене е како Кајт, ништо спектакуларно нема во него, ама ора по терен, игра и напред и назад, дава голови, знае и со лева и со десна и со глава да игра, одличен е во играњето пресинг.

Дека ќе го преплатат доколку го земат тука нема збор, ама јебига живееме во 2017 година кога секој ебан фудбалер е преплатен така да не гледам некаков проблем и во преплаќањето на Ужасот. :D

Овој па над мене ќе се откажувал од Јунајтед, а ги има преживеано Џонс, Фелаини, Бебе, кур се тресе у ладна вода. :D
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Кој црни Перишиќ јеботе....па уште и 40 милиони...ти еам Мурџото ти еам..седи мирен..
 
R

red.devil

Гостин
Еве нека го земат само, букмаркирај си го мислењево и ќе правиме муабет на полусезона или на крај на сезона. :) Да не се разбереме погрешно, јас не го правам Перишиќ дека е Меси или нешто слично, ама е топ играч и огромен работник на терен, играч кој би го посакал секој тренер во тимот, нарочито Мурињо. Не знам како да ти го доловам, ете Перо по мене е како Кајт, ништо спектакуларно нема во него, ама ора по терен, игра и напред и назад, дава голови, знае и со лева и со десна и со глава да игра, одличен е во играњето пресинг.

Дека ќе го преплатат доколку го земат тука нема збор, ама јебига живееме во 2017 година кога секој ебан фудбалер е преплатен така да не гледам некаков проблем и во преплаќањето на Ужасот. :D

Овој па над мене ќе се откажувал од Јунајтед, а ги има преживеано Џонс, Фелаини, Бебе, кур се тресе у ладна вода. :D
Ти ме заебаваш, само што го опиша Лингард. :pos:

Океј, освен тоа што јас не го сметам Лингард за топ играч. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom