Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Омилената храна-шпагети-лудува по нив:



Кога јади најчесто храната ја држи со нога:]


а ако не го оставаш на мира...заминува со се храната на недостапно место-лустер от на пример:


по акробации е познат и знае да застани на неверојатни места:


а за штети правење е прв-палмите лом ми ги направи:
[
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
66
Поени од реакции
25
имам папагал тигрица, го чувам веќе 4 ипол години , последниве неколку дена го приметувам цифка некако поинаку како да го боли нешто,денеска го фатив во рака и приметувам има како топче тврдо, што да му правам?
Screenshot_3.png
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
имам папагал тигрица, го чувам веќе 4 ипол години , последниве неколку дена го приметувам цифка некако поинаку како да го боли нешто,денеска го фатив во рака и приметувам има како топче тврдо, што да му правам?
Прегледај го приврзокот 171255
:( мислам дека е тумор ..жал ми е
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
66
Поени од реакции
25
:( мислам дека е тумор ..жал ми е
може ли некако да се отстрани? гледав некои видеа на youtube кај што го отстрануваат, само дали ветеринариве во МК ќе можат да го отстранат?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Стави им куќичка ќе ти извадат малечки..нема поубаво чувство
Немам големо искуство со папагали бидејќи имам 15 години и пред нив имам чувано само едно папагалче па незнам како со бебињата папагали :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
најубав досега од оваа сорта што сум видел....само да не го урочам...пу..пу
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Дечки ај вие што сте поискусни. Сакам да направам aviary (или голем кафез дома просто преведено) ама не знам како да разликувам челична(таа што не е отровна) и отровна жица. У земјоделскиве аптеки гледам продаваат една пластифицирана па дали таква е океј?Дали ако ја изгризе пластиката одоздола дојде до металот е лошо? Дај препорачајте сигурно некоја што не е отровна кај да купам,зошто секој може да ме прелаже ќе рече челична е ама од кај да знам. И исто така кај да земам даскички или штици за рамката да ја напраам?

нешто вакво планирам
http://www.wikihow.com/Build-an-Aviary
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Дечки ај вие што сте поискусни. Сакам да направам aviary (или голем кафез дома просто преведено) ама не знам како да разликувам челична(таа што не е отровна) и отровна жица. У земјоделскиве аптеки гледам продаваат една пластифицирана па дали таква е океј?Дали ако ја изгризе пластиката одоздола дојде до металот е лошо? Дај препорачајте сигурно некоја што не е отровна кај да купам,зошто секој може да ме прелаже ќе рече челична е ама од кај да знам. И исто така кај да земам даскички или штици за рамката да ја напраам?

нешто вакво планирам
http://www.wikihow.com/Build-an-Aviary
Таа што е пластифицирана нема да ја гризат..инаку јас имам со обична челична што ја викаат и супер им е..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
имам папагал тигрица, го чувам веќе 4 ипол години , последниве неколку дена го приметувам цифка некако поинаку како да го боли нешто,денеска го фатив во рака и приметувам има како топче тврдо, што да му правам?
Прегледај го приврзокот 171255
Što napravi so papagalčeto? Kako e?
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
може ли некако да се отстрани? гледав некои видеа на youtube кај што го отстрануваат, само дали ветеринариве во МК ќе можат да го отстранат?
Тешко тоа кај нас..не знам што да ти речам ..жалам
 
K

Kacar

Гостин
IMG_20170531_204958.jpg Лепотанот мој 18 годишен у нов кафез после 18 години, поголем, поширок, за среќна старост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom