Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
некој да ми објасни како работи Strava? бара 3г, или на кој принцип работи?
На страва и треба само gps за запишување на рутата а користи интернет само за upload на рутата по завршување на возењето.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
2 април 2014
Мислења
22
Поени од реакции
17
Абе лепотани кој каков точак има таков,со страва или без дајте да излеземе да се дружиме.Природа и дестинации имаме лудило тоа е моментот..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе лепотани кој каков точак има таков,со страва или без дајте да излеземе да се дружиме.Природа и дестинации имаме лудило тоа е моментот..
Ајде да возиме :)

Времево заебава деновиве, да се оправи од викендов и се организираме да шибаме. Можеме да ја користиме оваа тема за договарање за заедничко возење.

Еднаш неделно (викенд) возам подолги тури, 50-90 км, во работни денови може после работа некоја лајтерица да возиме.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Секојдневно возам велосипед, дома-работа-дома, по кеј па до Матка, Марков манастир идр.
Имам желба да го извозам патот поред Охридско езеро, да го извртам еднаш АМА незнам кај св. Наум дали ќе издржам по тие уздолнини и угорнини.
Знае ли некој кога ќе има организирна таква тура околу Охридско и колку км,. точно изнесува??
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Секојдневно возам велосипед, дома-работа-дома, по кеј па до Матка, Марков манастир идр.
Имам желба да го извозам патот поред Охридско езеро, да го извртам еднаш АМА незнам кај св. Наум дали ќе издржам по тие уздолнини и угорнини.
Знае ли некој кога ќе има организирна таква тура околу Охридско и колку км,. точно изнесува??
Macedonian Bike Riders и Прв до Врв организираат тура околу охридско езеро, лани возеа за 1ви август.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Секојдневно возам велосипед, дома-работа-дома, по кеј па до Матка, Марков манастир идр.
Имам желба да го извозам патот поред Охридско езеро, да го извртам еднаш АМА незнам кај св. Наум дали ќе издржам по тие уздолнини и угорнини.
Знае ли некој кога ќе има организирна таква тура околу Охридско и колку км,. точно изнесува??
Турата е мање-више 100 километри, и иако ја немам возено, би ја категоризирал во тешки. Искрено не ми се гине на точак, а околу езеро е или удав жешко без сенки или корне ветер.
Како и да е, за авантуристичките души е перфекција, секоја голема водна површина го загасува уморот :)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Дечки, ако има некој велосипед со воздушни амортизери, имам Beto пумпа за нив (до 28 бари), ако на некој би му била потребна, пишете пп.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Five ten на 30% попуст поефтини и од chain reaction. Кој е за добра патика за бајк удобна со добар грип нема да згреши freeride се топ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.087
Секојдневно возам велосипед, дома-работа-дома, по кеј па до Матка, Марков манастир идр.
Имам желба да го извозам патот поред Охридско езеро, да го извртам еднаш АМА незнам кај св. Наум дали ќе издржам по тие уздолнини и угорнини.
Знае ли некој кога ќе има организирна таква тура околу Охридско и колку км,. точно изнесува??

Возеа пред неколку недели Macedonian BIke Riders околу езерото...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Возеа пред неколку недели Macedonian BIke Riders околу езерото...
Имаа ли и женско друштво? Досега немам чуено, затоа и прашувам а имам желба да го завртам цело езеро.
Незнам зошто во сите групи нема жени велосипедисти:(
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Не ги разбирам ич точациве, моделите.. но ќе бидам благодарен на некој што ги разбира да одвои 15 секунди и да ми одговори едно обично да/не.

Дали вреди ова за парите (-4000 субвенција од град Скопје):
http://velosiped.mk/product/viper-rebel-fs-alu/

За 10к имаш алуминиумска основа, со Шимано делови.. (колку се квалитетни или оригинални поима немам)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Не ги разбирам ич точациве, моделите.. но ќе бидам благодарен на некој што ги разбира да одвои 15 секунди и да ми одговори едно обично да/не.

Дали вреди ова за парите (-4000 субвенција од град Скопје):
http://velosiped.mk/product/viper-rebel-fs-alu/

За 10к имаш алуминиумска основа, со Шимано делови.. (колку се квалитетни или оригинални поима немам)
не
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Имаа ли и женско друштво? Досега немам чуено, затоа и прашувам а имам желба да го завртам цело езеро.
Незнам зошто во сите групи нема жени велосипедисти:(
има како нема, активно возат само треба да се приклучиш во некоја од групите што возат секој викенд :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.087
Имаа ли и женско друштво? Досега немам чуено, затоа и прашувам а имам желба да го завртам цело езеро.
Незнам зошто во сите групи нема жени велосипедисти:(
Распрашај се слободно за рутата што и како, ако до толку ти се вози, ке ти одговорат сигурно ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom