Фан клуб : Лина Ѓорческа

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Oк кога тогаш ќе има голем успех за Лина. Само напред и без откажување.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Лина денес игра прво коло на добар турнир, WTA 125k, во Бол, Хрватска.
Противник и е Бискич, тотално непозната тенисерка така да се очекува лесна победа.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Лина води 6-1 *2-1.
Има пренос на стрим.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
После лесната победа и само 2 изгубени гема, Лина се пласира во второто коло од турнирот во Бол вреден 125.000$.
Денес ја доби и нејзината противничка, Јорович беше поуспешна од Куцова, па така ќе игра утре против Лина. Иначе Јорович е пласирана на 171 позиција на WTA и според мене ќе биде благ фаворит.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
upload_2017-6-7_15-21-35.png

Лина доби слика на rezultati.com! :vozbud:

Иначе супер и испадна ждребов, секоја победа и носи најдобар пласман во кариерата. Утре исто има противничка со која што може да се носи. Сорибес Тормо изгуби денеска што значи ако победи утре во 1/4 финале ќе игра со подобрата од мечот Круниќ-Говортсова. И двете би биле фаворитки против Лина ама... :D
Се надевам ќе успее некако до 1/2 финале да стигне ќе биде јако да се гледа Лина против Ларсон или Ерани, далеку поуспешни тенисерки од неа..
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Лина го загуби првиот сет од Ивана Јорович со резултат 6-4. Според мене доста лоша игра со чест на исклучоци на малку поени и удари, иначе Лина водеше 1-3 (15-30) на сервис на Србинката и од тој момент загуби 5 од наредните 6 гема. Пренос имате на линкот.
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
48
Поени од реакции
4
Makedonski mentalitet, cisto sumnjam deka Lina ke pobedi vo ovoj mec so Jorovic I deka voopsto nekogas ke vleze vo prvite 100 vo svetot. Daj boze da me demantira no ne veruvam
 
B

bngj45

Гостин
Лина го загуби првиот сет од Ивана Јорович со резултат 6-4. Според мене доста лоша игра со чест на исклучоци на малку поени и удари, иначе Лина водеше 1-3 (15-30) на сервис на Србинката и од тој момент загуби 5 од наредните 6 гема. Пренос имате на линкот.
На мобилен со некој пребарувач може да се гледа?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
Е во вакви мечеви треба да се докаже дали има потенцијал против слични тенисерки на неа. Штом изгубила денеска..ништо од некоја си кариера....ма да...рано е, има многу години пред неа ама..

Ќе игра на Вимблдон? Има ренкинг сигурно за квалификации ама дека она не игра углавном на трева...?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
На мобилен со некој пребарувач може да се гледа?
Може со апликација SportZone, истата ја нема на PlayStore, но може да се најде на google со " download SportZone.apk ".


Е во вакви мечеви треба да се докаже дали има потенцијал против слични тенисерки на неа. Штом изгубила денеска..ништо од некоја си кариера....ма да...рано е, има многу години пред неа ама..

Ќе игра на Вимблдон? Има ренкинг сигурно за квалификации ама дека она не игра углавном на трева...?
Нема искуство на трева, но ранкингот е тука и сметам дека треба да проба, има одличен сервис и веројатно би и одговарала првично поради агресивната игра.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.258
Победи во дубл денеска против Јоровиќ (и Костова) :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Со поразот во второто коло во сингл Лина заработи 2250 $ и уште 15 WTA поени.
Што се однесува до дубл натпреварувањето, во најлош случај би освоила 1400$ и 57 поени на WTA дубл листата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom