Фан Клуб: Барселона

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Валверде 99%.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Athletic Bilbao announce Valverde departure amid Barcelona speculation
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Имав кошмар. Сонував како се уклучувам на фб и прво што ми излегува на почетна е објава од Барса #WelcomeRanieri. И потоа уште на неколку места читам италијанецот нов тренер на Барселона, бла бла, сите го очекуваа Валверде, ама се случи изненадување, бла бла...
Толку беше реален сонот, што кога станав право се уклучувам да видам да не е стварно... :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.486
На денешен ден пред 8 години. :jeeee:

 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
У Мaдрид сум, дaли некoј знaе дaли мoжaм дa нaјдaм кaрти зa финaлевo и aкo дa кoлку би билa ценaтa?
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Luis Suarez: "Velike zasluge mom napretku u Barceloni moraju se dati Luisu Enriqueu."

"Prije sam bio igrač koji kad bi izgubio loptu bi samo slegnuo ramenima i čekao novu akciju, ali onda mi je Enrique objasnio da svaku sekundu moram iskoristiti kako bih vršio pritisak na protivnika te mu tako oduzeo loptu."

"Također me je savjetovao da pokušam da se ne raspravljam mnogo sa sudijama. Iako se na kraju ne čini tako, on me je naučio mnogim stvarima."

Енриќе бил таков, онаков на крај доби многу позитивни коментари од играчите. Факт е дека после Пеп и Кројф
е најдобриот тренер што сме го имале.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Luis Suarez: "Velike zasluge mom napretku u Barceloni moraju se dati Luisu Enriqueu."

"Prije sam bio igrač koji kad bi izgubio loptu bi samo slegnuo ramenima i čekao novu akciju, ali onda mi je Enrique objasnio da svaku sekundu moram iskoristiti kako bih vršio pritisak na protivnika te mu tako oduzeo loptu."

"Također me je savjetovao da pokušam da se ne raspravljam mnogo sa sudijama. Iako se na kraju ne čini tako, on me je naučio mnogim stvarima."

Енриќе бил таков, онаков на крај доби многу позитивни коментари од играчите. Факт е дека после Пеп и Кројф
е најдобриот тренер што сме го имале.
Мислам дека утката му беа трансферите кои што за да ги оправда мораш да ги турка играчите што ги бираше, а тактички изигра океј го надмудривме Реал, balls of steel со ПСЖ е Јуве јебига. Ама тоа е се надевам Валверде ке донесе нешто интересно во тимов, изгледа ке пазариме у Манчестер деновиве :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Одиме вечер по купот, титула си е титула :D за една најлоша сезона последниве 10 години да заврши со титула, не е така лошо, ќе земевме и две да не ги погодеше халеевата комета(попозната какоТебасовата) педерите мадридски :icon_lol:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Official Barça XI: Cillessen; Mascherano, Piqué, Umtiti, Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Alcácer, Neymar.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Го згази намерно на нога и никому ништо , нема картон . :eek:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.486
Аууу квалитетно ни го здрви. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom