Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А тешко се добива и 122:mad:
Ја не ни можем да ги добием :D
После ваков колапс се виде дека не се воопшто озбилна компанија и дека не ги интересира ништо само си земаат кеш и баш ги брига
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Море грешка прават овие од Телеком, ќе ме плука некој ќе ме пцуе заради тоа што немал 2 саати нет јас ќе му давам бесплатни услуги. Море мрш таму какви бесплатни.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Telekom ima najstabilen net samo treba da bide neogranicen a ne so politika na ver koristenje do 1TB (terabajt)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Sega za sega nemam potroseno no koj znae moze ke bide malku 1 TB
Na optika i toa kako moze da bide malku, no na ADSL e mnogu tesko da se potrosi tolki so mizerni 10Mb/s. Kolku ke mu dojde toa po 30GB dnevno da troses? Mislam deka e mnogu, toa kako eden cel Bluray film da simnuvas na ADSL
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Кај мене интернетот несакаше да профункционира после невремето....и морав рутерот да го ресетирам со игла отпозади(држење 0.5- 1 минута).

Нормално после тоа повторно треба да се преподеси името на вифито и пасвордот
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
mozno e da ja imas propisanata (12mb) brzina na net, a sepak da imas seckanje???
da receme da imas brzina, a da nemas jacina ???
Дали е можно е многу глупаво прашање, немој да се навредиш, не е упатена критиката директно кон тебе.

Прашањето треба да гласи:

" Колку успорува Интернетот и колку често ? "

А одговорот е: Со Македонски Телеком, а особено со бакарната телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком - речиси секојдневно и тоа многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom