Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ова рестор има врска со ајклауд?? Затоа што немам ајклауд на телефонов, поточно имав ама не ми беше верифициран и го избришав.
Ако ти е тргнат нема да го бара
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
момци вака имам неколку мобилни некои се вклучуват некои не а и тие што се вклучуват не реагират вака сеа има ли некој начин камерата за сликанње и снимање што им се да им ги извадам и да ги употребам или тие се вградени дирекно во мобилниот или пак може да се извади малку лудо звучи али сакам да знам дали може да се употребат
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
момци вака имам неколку мобилни некои се вклучуват некои не а и тие што се вклучуват не реагират вака сеа има ли некој начин камерата за сликанње и снимање што им се да им ги извадам и да ги употребам или тие се вградени дирекно во мобилниот или пак може да се извади малку лудо звучи али сакам да знам дали може да се употребат
Неможе ... продади ги за делови и извади пари за камерче некое кинеска копија на гопро или вотевр
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Здраво

Би сакал да купам нов смартфон. Xiaomi ми привлече внимание и би си дозволил до 10к за некој Х модел.
Прашањето ми е, кој модел е најдобар за парите. Сечие мислење е добредојдено + искуства од членови кои веќе го поседуваат смартфонот.
Предност во изборот би ми била моќноста (заради тоа што моментално користам Samsung Galaxy Note 1) и преку глава ми дојде од кочењето на смартфонот со неколку апликации.
И колку што разгледав по интернетот само Сетек го има на нивната веб страна, така да само од Битола можам да го купам.

Фала
Поздрав
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Здраво

Би сакал да купам нов смартфон. Xiaomi ми привлече внимание и би си дозволил до 10к за некој Х модел.
Прашањето ми е, кој модел е најдобар за парите. Сечие мислење е добредојдено + искуства од членови кои веќе го поседуваат смартфонот.
Предност во изборот би ми била моќноста (заради тоа што моментално користам Samsung Galaxy Note 1) и преку глава ми дојде од кочењето на смартфонот со неколку апликации.
И колку што разгледав по интернетот само Сетек го има на нивната веб страна, така да само од Битола можам да го купам.

Фала
Поздрав
Dodaj use nekon denar i zemi redmi note 4. Jas go imam i telefonot deluva kako premium ured, dobra kamera, baterija, odlicen ekran, raboti mnogu mazno, miui izgleda fantasticno. Do sea aplikacija mi nema crashnato.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Дали некој знае нокиа 6 во анхоч дали е глобален модел бидејќи не ми даваат да го уклучам ми е страв да не е со тој кинески софтвер со сини икони
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Здраво

Би сакал да купам нов смартфон. Xiaomi ми привлече внимание и би си дозволил до 10к за некој Х модел.
Прашањето ми е, кој модел е најдобар за парите. Сечие мислење е добредојдено + искуства од членови кои веќе го поседуваат смартфонот.
Предност во изборот би ми била моќноста (заради тоа што моментално користам Samsung Galaxy Note 1) и преку глава ми дојде од кочењето на смартфонот со неколку апликации.
И колку што разгледав по интернетот само Сетек го има на нивната веб страна, така да само од Битола можам да го купам.

Фала
Поздрав
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_620057.html?wid=4&lkid=10745336
Ova ti e edna od najdobrite ponudi momentalno. Imas i redmi 4a za cca 90e
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_617010.html?wid=4&lkid=10745336
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
zdravo dali bi mozel nekoj da mi kaze kade da kupam ekran za samsung s5 i koja cena se dvizat odprilika fala
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
zdravo dali bi mozel nekoj da mi kaze kade da kupam ekran za samsung s5 i koja cena se dvizat odprilika fala

Прво во твојот град сигурно има некој продавници кој продават/поправат телефони прашај таму.
Друго на фејзбук на страниците шо се Купи-Продај одма ќе најдеш кој средува со тоа и за некое време ке си го цитирам одговорот ке ти дадам 2-3 страници што ке ти сменат стакло/дисплеј
некни мој другар му го прати телефонот и му го средија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Препорака за телефон до 12к?
До 5" големина (4.7 идеално), и преферирам хардверски копчиња home, back, menu...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Препорака за телефон до 12к?
До 5" големина (4.7 идеално), и преферирам хардверски копчиња home, back, menu...
Redmi note 4X, malce pogolem ama ke se naviknes i nema da ti e problem posle nekoj period koristenje, nema hardverski kopcinja ama u pogled na hardver ja gazi konkurencijata za toj cenoven rang
 

Kajgana Shop

На врв Bottom