Фан Клуб: Челзи

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мичи за ТИТУЛАААААА!!!!!!

БРАВО МАЈСТОРЕ!!!!!

ЧЕСТИТО ДА НИ СЕ МНОЖАТ!!!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Ауууу денот ми го испраја,кое посерување му го дадовме на цела багра од Премиер лигата,симнувам капа,алал вера за цела екипа....Дон Конте,кој царр ееејјј,бравооооо.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ајде, нека е честита титулата. Чекаме и ФА Куп!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Честито титула. Убедливо најконстантни цела сезона. Се сомневав во Конте на почетокот ама ме демантира тотално.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Откако го собраа Конте од пресот, пак го застанаа да му поставуваат прашања. Глејте го Коста... каков човек :pos::pos::pos::pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
После славењето ноќеска, ќе видиме баш како ќе излезат во понеделник и дали ќе трчаат. Денес сигурно им е слободен ддн, значи само утре ќе тренираат. Ама би требало и со целосно изменет тим да можат да победат. Баш ме интересира дали Конте пак 90 минути ќе им вика :D

Бегович
Зума - Тери - Аке
Аина - Канте - Чалоба - Кенеди
Вилиан - Мичи - Лофтус​
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Нема шансе да излезе со толку слаб состав Конте, он сигурно ќе оди на попеда безразлика дали ја освоил титулата или не ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Откако го собраа Конте од пресот, пак го застанаа да му поставуваат прашања. Глејте го Коста... каков човек :pos::pos::pos::pos:
:pos: :pos: :pos: :pos: Две чисти нема бе :ROLFMAO:
Крауч да не беше фудбалер ќе беше девица, а овој да не беше фудбалер ќе беше затвореник :ROFLMAO:


Лукаку си коментира на лајвстрим кај Мичи уште не излезен од соблекувална на Евертон. :D
Не мора да значи ништо, почнаа 15 минути порано Евертон, стримов е негде 30-40 минути после крајот на Челзи така да..си имал време до дома да си дојде :D
Башка другари од репрезентација..не значи дека ќе дојде иако сигурен сум дека Ромелу ептен би сакал да заигра за Челзи. Ама то е..неспособни кога го водеа клубот.. :D

После славењето ноќеска, ќе видиме баш како ќе излезат во понеделник и дали ќе трчаат. Денес сигурно им е слободен ддн, значи само утре ќе тренираат. Ама би требало и со целосно изменет тим да можат да победат. Баш ме интересира дали Конте пак 90 минути ќе им вика :D

Бегович
Зума - Тери - Аке
Аина - Канте - Чалоба - Кенеди
Вилиан - Мичи - Лофтус​
Аина и Кенеди ми се вишок некако во ова,...ама од друга страна па и не знам кои би играле место нив.....Азпи лево можда а десно....некој сосема друг? :D
А мислам можда и формација би сменил за утакмицава..

Бегович
Зоума-Тери-Аке
Луиз
Чалоба-Канте-Азпи
Вилиан-Лофтус
Мичи
Ја би играл со ваков тим. Превише дефанзивен можда, али па и немаме премногу third string players на другиве позиции
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
:pos: :pos: :pos: :pos: Две чисти нема бе :ROLFMAO:
Крауч да не беше фудбалер ќе беше девица, а овој да не беше фудбалер ќе беше затвореник :ROFLMAO:


Не мора да значи ништо, почнаа 15 минути порано Евертон, стримов е негде 30-40 минути после крајот на Челзи така да..си имал време до дома да си дојде :D
Башка другари од репрезентација..не значи дека ќе дојде иако сигурен сум дека Ромелу ептен би сакал да заигра за Челзи. Ама то е..неспособни кога го водеа клубот.. :D


Аина и Кенеди ми се вишок некако во ова,...ама од друга страна па и не знам кои би играле место нив.....Азпи лево можда а десно....некој сосема друг? :D
А мислам можда и формација би сменил за утакмицава..

Бегович
Зоума-Тери-Аке
Луиз
Чалоба-Канте-Азпи
Вилиан-Лофтус
Мичи
Ја би играл со ваков тим. Превише дефанзивен можда, али па и немаме премногу third string players на другиве позиции
Ти фали Мурињо а? :D

Не верувам целосно да го смени тимот, ама мора да направи ротации, посебно сега кога е освоена титулата. Само два дена има помеѓу натпреварите, а вчера доста се измачија со ВБА. Не смее да ризикува затоа што не очекува и финале во купот, а го знае и он тоа, затоа и не го играше Канте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom