Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Фрејзер ми е од ретките серии каде што ги имам изгледано сите епизоди. За мене е во топ три хумористични сигурно. Одамна немам нешто репризирано, штета е што луѓево околу мене не ми ја сакаат. Ако има нешто во тој стил сакам препорака. Сега ако ми се најде време ја гледам Cheers сакам и таа да ја изгледам од почеток до крај.
На листа за гледање ми е Curb your enthusiasm, за нејзе сум сигурна дека нема да ме разочара. Постара серија е, од креаторот на Сајнфелд, ако таа ти била интересна сигурно и оваа ќе ти држи внимание.
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
На листа за гледање ми е Curb your enthusiasm, за нејзе сум сигурна дека нема да ме разочара. Постара серија е, од креаторот на Сајнфелд, ако таа ти била интересна сигурно и оваа ќе ти држи внимание.
Позната ми е не сум ја гледал освен неколку епизоди без определен редослед. Може да се стави на список за гледање ;) Ме интересира дали си ја гледала Head Case. Јас ја гледав првата сезона кога беше нова и ми беше интересен ликот на таа лудата што е главна улога (ја помнам серијата по добро а неможе да се препорача на секој). Се мислев да ја симнам и да пробам да ја изгледам, има само 3 сезони.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Позната ми е не сум ја гледал освен неколку епизоди без определен редослед. Може да се стави на список за гледање ;) Ме интересира дали си ја гледала Head Case. Јас ја гледав првата сезона кога беше нова и ми беше интересен ликот на таа лудата што е главна улога (ја помнам серијата по добро а неможе да се препорача на секој). Се мислев да ја симнам и да пробам да ја изгледам, има само 3 сезони.
Немам гледано, а нити сум слушнала за серијата. Ако мислиш на оваа, можно е да и спремаат уште некоја сезона. Може ќе симнам некоја епизода ако најдам добра снимка.
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Немам гледано, а нити сум слушнала за серијата. Ако мислиш на оваа, можно е да и спремаат уште некоја сезона. Може ќе симнам некоја епизода ако најдам добра снимка.
Таа е, може секој да ја проба макар што освен на piratebay тешко да се најде.
Од друга страна од поновиве серии ми се бендиса Parks and Recreation
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Таа е, може секој да ја проба макар што освен на piratebay тешко да се најде.
Од друга страна од поновиве серии ми се бендиса Parks and Recreation
Гледај ја и The Office, слична ко Parks and Recreation. Има и британска и американска верзија, според мене американската е подобра.
За фановите на Parks and Recreation можам да ви ја препорачам Trial & Error, сличен тип на хумор, интересни ликови, малку плитка приказна, но добра за смеење, сега за сега има 1 сезона излезено со 13 епизозди, нема инфо за дали ќе има 2.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
312
Поени од реакции
520
Me interesira dali nekoj od vas ja gleda serijata This is us, momentalno najpopularnata serija, ako nekoj ja gleda neka kaze nesto okolu serijava
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Me interesira dali nekoj od vas ja gleda serijata This is us, momentalno najpopularnata serija, ako nekoj ja gleda neka kaze nesto okolu serijava
Daleku od najpopularna, mozebi dobra serija za NBC koj ovaa decenija nema nisto saglam napraveno. Se mislev da ja pocnam, ama nekako ja izostaviv za smetka na drugi, pointeresni serii koi pocnaa minatata esen, Eve ti recenziicka, http://www.serijala.com/drama/blic-recenzija-this-is-us-topla-i-iskrena-dramedija-sa-twistom/ sega zavisi od tvojot vkus ako sakas takvi drami mozebi ke ja bendisas.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Еве некои вести од објавените упфронтови досега на големите броадкаст телевизии:
Фокс: Нови серии и откажани серии. Нема некои поголеми изненадувања, малце ми е криво за сон оф зорг, другото очекувано.
НБЦ: Есенски распоред кој потсеќа на некои подобри времиња за оваа мрежа
АБЦ: Есенски распоред кој се на се нема поголеми изненадувања и интересно оваа есен немаме премногу нови серии како што имаше за ланските упфронтови.
ЦБС: Ќе ја одржат својата пресконференција вечерва, а CW утре. Но веќе знаеме кои серии они ќе ги обноват и откажат.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Girlboss - драма/комедија на Нетлфикс во која се работи за една девојка Софиа, која откупува на старо винтиџ облека и ја препродава на ebay. Типката е амбициозна и фокусирана во остварување на својот сон, но исто така е и доста самобендисана, па затоа, често има проблеми со луѓето. Со неа се нејзината најдобра другарка Ени и дечко и Џејн, кои многу добро ја осетиле тежината на нејзиниот карактер. Една од оние серии со 20-something минутни епизоди за тепање на време. Ликот е интересен, приказната е океј и режијата/кинематографијата се топ. Поготово, морам да ја испофалам 10-тата епизода со модниот форум, една од поуникатните епизоди што ги имам видено во последно време.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
111
Ima li ko kakav prijedlog za seriju tipa (gledao sam) breakin bad i dexter, ali da je završila . Ne da mi se čekat kad će nova sezona.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom