Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Нова влада, нова министерка а ние уште на Проверка кај Вицепрезидентот.

До кога бе? Од 2013г чекам, ау ау.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
13xxx нешто беше не ми текнуа точно. Само за првите знам 13 беше
прво честито,второ велиш без дополнителни доку.зарем одеше без потврди от здруженијата без братучеди и слично,,или неубо сум разбрал?!?!?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
прво честито,второ велиш без дополнителни доку.зарем одеше без потврди от здруженијата без братучеди и слично,,или неубо сум разбрал?!?!?
Да пепи. Без никакви документи се поминати многу луѓе до пред да се појави новиот статус за проверка од вицепрезидента. Лично ме замолија да проверам некои бројчиња едното е поминато и излезено во указ бр.6 а другото е на проверка кај вицрпрезидента разликата е 400 бројчиња. 15400 указ 15800 /2013 проверка.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Точно 3 месеци чекам потпис од Вицепрезидентот... кај некои членови се смени статусот во Проверка кај Вицепрезидентот... кај мене ништо... бројче 78../2015 интервју 2016 јануар , венчаница од баба ми... па луѓе мои... голема голгота трпиме... зависи кој период те фати... таков аршин...за некого мајка за некого маќеа...а никакви информации конкретно... што има вицепрезидентот да оформува комисии кога советот за гразданство ти одобрил?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
прво честито,второ велиш без дополнителни доку.зарем одеше без потврди от здруженијата без братучеди и слично,,или неубо сум разбрал?!?!?
Да без ништо буквално. Искрено јас се имав откажан затоа што бев на дополнителна вратен и не однесов ништо. Многумина им ја имаа прекинато постапката и не ни проверував. Сега во февруар шура ми ми рече да проверим затоа што на него му се смени процедурата од дополнителна во одобрена само чекаше потпис. И он немаше ништо однесено плус. Случајно видов уште во октомври 2016 ми било одобрено. Незнам како и врз која основа ми одобрија но ете ми одобриле.
 
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
Точно 3 месеци чекам потпис од Вицепрезидентот... кај некои членови се смени статусот во Проверка кај Вицепрезидентот... кај мене ништо... бројче 78../2015 интервју 2016 јануар , венчаница од баба ми... па луѓе мои... голема голгота трпиме... зависи кој период те фати... таков аршин...за некого мајка за некого маќеа...а никакви информации конкретно... што има вицепрезидентот да оформува комисии кога советот за гразданство ти одобрил?
I jas sum isti slucaj, intervju januari 2016, od 17 mart cekam ukaz od viceprezidenta. Brojce 79../2015 so dokument od prv bratuced. Mislis deka ke ni dadat ukaz ili ke ne vratat na dopolnitelna ?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
I jas sum isti slucaj, intervju januari 2016, od 17 mart cekam ukaz od viceprezidenta. Brojce 79../2015 so dokument od prv bratuced. Mislis deka ke ni dadat ukaz ili ke ne vratat na dopolnitelna ?
Pojma nemam..um ne mi ostana od prasuvanje...od sledenje na google...i sto li uste ne...informacii samo povrsni dobivam..i polno pretpostavki...
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
36
Поени од реакции
7
Точно 3 месеци чекам потпис од Вицепрезидентот... кај некои членови се смени статусот во Проверка кај Вицепрезидентот... кај мене ништо... бројче 78../2015 интервју 2016 јануар , венчаница од баба ми... па луѓе мои... голема голгота трпиме... зависи кој период те фати... таков аршин...за некого мајка за некого маќеа...а никакви информации конкретно... што има вицепрезидентот да оформува комисии кога советот за гразданство ти одобрил?
sledi n a internet ko ke ti se potpisi togas inaku javise vo konzulat i ptamu prasaj so e rab
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,
Ovoj status kaj eden rodnina so dok prv bratuced. Intervju 2 mesec 2016 g. Pomos?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom