Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали откако ќе се форматира/рестартира ајфонот, се бриши iCloud-от т.е. дали ќе треба одново да се најавиш?
Нема да се бриши iCloud-от по ресетирање и пак ќе остане заклучен ама и пак ќе треба да најавиш.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Здраво

Го имам следниот проблем со iphone 6s. Неможам да се конектирам на ниедна нова мрежа освен на тие што сум веќе конектиран порано. И тоа со реретирање на 4г мрежата неколку пати. Пробав се ресет нетњорк сетингс, ресторе ипхоне, ако некој има идеја нека сподели. На сликата подоле можете да видете како вифито го покажува исклучено а сепак е конектирано.

Фала унапреd image1[255].PNG
 
Член од
8 октомври 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Дали и пречи нешто на батеријата што ја полнам цело време од 23 до 86,87% многу ретко е под 20 исто и мнг ретко над 90??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали и пречи нешто на батеријата што ја полнам цело време од 23 до 86,87% многу ретко е под 20 исто и мнг ретко над 90??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Според истражувањата, ова е најдобро за батеријата
еднаш-двапати месечно остави ја до нула да се исклучи и наполни го до 100-тка
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Имам 5s и нешто ко да ме зезаше тачот. Го однесов на сервис, го провериле и ми рекоја дека не е до тачот туку дека плочата била оштетена. Да си најдам плоча и ќе ми ја наместеле. Е сега каква е таа плоча? Матична? Кај да најдам и колку кошта?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
На мене минсе истури Нескафе врз телефоно, и малку навлезе у звучнико горе, и изгледа доле копчето дека е.Прпблеми никакви нема, телефоно ди функционира се исто како порано , само после 2-3 саата копчето почна да ми се претидка грубо, како да лепе.Дали да го носам да го видат или ќе помине со тек на време.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
nikakov problem
rabotat kako prviot den i posle 4 godini pominati primer
Apple Iphone se najdobri definitivno
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Иам iPhone 5s,еве веќе скоро 3 години. Последните 2-3 месеци кога отварам страни(page) на фб ЦЕЛО ВРЕМЕ ми крешнува,онака не можам буквално ниту една страна да отворам. Се ми е апдејтувано(и фб,и iOS) ама ова срањево не се управува..
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Иам iPhone 5s,еве веќе скоро 3 години. Последните 2-3 месеци кога отварам страни(page) на фб ЦЕЛО ВРЕМЕ ми крешнува,онака не можам буквално ниту една страна да отворам. Се ми е апдејтувано(и фб,и iOS) ама ова срањево не се управува..
zemi ibrisi go facebook i probaj stavi go od novo , so toa kje ti otide cash memorija i cisti go za da e pobrz imas trikovi na youtube
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
i da ne zaboravam koga go koristis 3 god odvoi 10 min iscisti go em kje imams povekje memorija em pobrz kje bide
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
nemam koristeno ajfon dosega, me interesira za 7 kata kako se drzi baterijata bidejki merenjeto tamu e so usage time a ne on screen kako na android. Moze da kazi i nekoj sto koristi 6s bidejki baterijata e tuka nekade.
Moze sporedba so nexus 5 galaxy, s7 lg,g4 bidejki tie uredi sum gi koristel pa mozam da zaklucam kako e
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
17
Дали е пожелно и за iOS исто како и за Android да после update на телефонот да се направи ресет?
Исто така има некој мали багчиња од 10.3.1, mesenger не може да ги синхронизира сликите на контактите, не ја дава сликата од appleid во settings и сл.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дали е пожелно и за iOS исто како и за Android да после update на телефонот да се направи ресет?
Исто така има некој мали багчиња од 10.3.1, mesenger не може да ги синхронизира сликите на контактите, не ја дава сликата од appleid во settings и сл.
Обично се преферира ристор, во случаи кога со новиот апдејт се појавуваат багови, како кај тебе. Да се разбереме, не обичен ресет, туку ристор преку ајтјунс..
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки здраво,
Имам зеебанција веќе подолго време со iPhone 6 Plus и тоа со no service шитот.
Проблемот е што по некое време или после рестарт нема мрежа телефонот и единствено решение до сега што успева е ресетирање на network settings.

(Пробано ми е со целосен ресет, со бекап, со апдејт на најнов софтвер, auto time zone, со сменета сим картица, со се што може на нет да се најде ама без резултат за трајно решение)

As an added bonus чим го рестартирам телефонот не се полни. За да почне пак да се полни треба рестарт да му направам со кабелот штекнат во него. (Да фак?)

Било каков фидбек би бил добредојден и фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom