Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
18 април 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки при чекирање направив грешка кај детумот кога ми истекува пасошот.Значи име презиме и број на пасош се точни,само датумот кога истекува е грешка.
Ќе ми направат проблем?
 
S

silmarillion

Гостин
Ја разби некој шемата за ефтини летови? За Барса летово испод 200-250еур по човек не си.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ја разби некој шемата за ефтини летови? За Барса летово испод 200-250еур по човек не си.
Веќе ти е касно за планирање под таа цена. Со либето пред дваесетина дена го начекавме попустот од 20%+последни две места 150 евра не фати за двајца повратен билет. Живо џабе.
 
S

silmarillion

Гостин
Веќе ти е касно за планирање под таа цена. Со либето пред дваесетина дена го начекавме попустот од 20%+последни две места 150 евра не фати за двајца повратен билет. Живо џабе.
Другар ако веруваш од фебруар штракам по тоа визерот со сите можни комбинации и се искача по 200-250 евра сува карта плус багаж. Ја више земав преку Загреб за 200 али со чекиран багаж. Е малце подугачко се лета али тоа е.
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
сменет им е изгледот на картите што треба да ги испринташ кога леташ од Скопје кон ЕУ.. не е ист изгледот како кога леташ до Скопје..
само не ми е јасно зошто пишува THIS IS NOT A BOARDING CARD! ?
знам дека прво на шалтер треба да се отиде за проверка на пасош и евентуално виза..

да не има случајно уште нешто за принтање?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
сменет им е изгледот на картите што треба да ги испринташ кога леташ од Скопје кон ЕУ.. не е ист изгледот како кога леташ до Скопје..
само не ми е јасно зошто пишува THIS IS NOT A BOARDING CARD! ?
знам дека прво на шалтер треба да се отиде за проверка на пасош и евентуално виза..

да не има случајно уште нешто за принтање?
Кога леташ од МК за некои земји од ЕУ потребна е дополнителна проверка на информациите ќе си појдиш на шалтер со тоа THIS IS NOT A BOARDING CARD и таму ќе ти исечатат друга нова карта.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Другар ако веруваш од фебруар штракам по тоа визерот со сите можни комбинации и се искача по 200-250 евра сува карта плус багаж. Ја више земав преку Загреб за 200 али со чекиран багаж. Е малце подугачко се лета али тоа е.
Верувам. Претплати се да ти стигаат известувања на е-пошта и редовно проверување. Може пак да имаат некоја промоција.

Ние првично бевме пресреќни што начекавеме карти за 200 евра за двајцата и бевме под притисок да не ни ги зафатат последните места. Ко за среќа од работа не ми одговорија одма туку наредниот ден и таков отварам и очекувам дека ќе биде уште поскапо кога гледам 20% попуст :shok2: ми заштедија уште 50 евра:jeeee:
Кога леташ од МК за некои земји од ЕУ потребна е дополнителна проверка на информациите ќе си појдиш на шалтер со тоа THIS IS NOT A BOARDING CARD и таму ќе ти исечатат друга нова карта.
На кој шалтер треба да ти испечатат друга карта? На самиот аеродром пред полетување или мора пред тоа да се заврши?
Фала ти
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Верувам. Претплати се да ти стигаат известувања на е-пошта и редовно проверување. Може пак да имаат некоја промоција.

Ние првично бевме пресреќни што начекавеме карти за 200 евра за двајцата и бевме под притисок да не ни ги зафатат последните места. Ко за среќа од работа не ми одговорија одма туку наредниот ден и таков отварам и очекувам дека ќе биде уште поскапо кога гледам 20% попуст :shok2: ми заштедија уште 50 евра:jeeee:

На кој шалтер треба да ти испечатат друга карта? На самиот аеродром пред полетување или мора пред тоа да се заврши?
Фала ти
На аеродромот кога ќе си чекирате багаж.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дечки која е разликата меѓу
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА КАРТАТА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ ВО АЕРОДРОМОТ и ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ПРОПУСНИЦАТА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ ВО АЕРОДРОМОТ?

Првото ми е јасно дека е Boarding Card ама не знам што е ова второто и го симнав ама не можам да го отворам?

Благодарам
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прв пат ќе летам со Виз, па да прашам, МОРА да одберам седиште или ако сакам можам да не одберам?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Прв пат ќе летам со Виз, па да прашам, МОРА да одберам седиште или ако сакам можам да не одберам?
Не мораш ама озбилно ли брат за 200 денари нејќеш да одбереш седиште по твоја мерка :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom