Протести во Србија

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.019
Поени од реакции
20.761
Ебати српските куртон-револуционери, ова ако се најмасовни протести во Србија... Па повеќе народ има на трибини кога играат Брегалница - Шкупи, отколку на српскиве "најмасовни" протести. :tapp:
Да претпоставиме дека сум буквалист.
Еве колку народ има на трибини кога играат Брегалница-Шкупи:



А, еве колку народ има на протестите во Србија:

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ova e :oftopik:ama ajde ....

Francuski filozof Bernar Anri Levi pogođen je danas tortom u lice

Kada se 1999. odigrala NATO bombardovanje SR Jugoslavije, Levy je izjavio:

„Za mene je to rat koji dolazi osam godina prekasno, prošlo je osam godina otkako se moralo kazniti Miloševića i spriječiti štetu. Tih osam godina značilo je uništavanje gradova, stotine tisuća mrtvih, razaranja bez premca u Europi od drugog svjetskog rata. Za sve to, Slobodan Milošević je odgovoran. To što se to dogodilo u noći sa srijede na četvrtak sam čekao godinama pod uvjetom da je to zapravo nešto što se dogodilo da su zapadnjaci stvarno odlučili boriti se protiv Miloševića.[3]
(―)

Početkom 2000-ih, postao je izraženi kritičar Vladimira Putina, kojeg je optužio da od Rusije stvara kripto-fašističku državu u Europi 21. vijeka i da dozvoljava radikalni ruski nacionalizam:

„Ovdje imamo državu—Rusiju—gdje lov na gayeve i crte lica evropeidne rase postaje nacionalni sport. Ovdje imamo državu gdje se 20. aprila, na rođendan Adolfa Hitlera, "ne-slavenima" savjetuje da ostanu u domovima ili će im se nešto grozno dogoditi. Ovdje imamo državu gdje, kad se hiljade mladih ljudi okuplja na ulicama 2006. da prosvjeduje protiv predloženog zakona Dume da se zabrane jevrejske skupine jer su "sklopile savez sa vragom", moraju skrivati pod maskama da se njihova lica ne pojave na facebook stranici "bijele patrole" koja će im razbiti glave.[6]

 
M

Moon Child

Гостин
Го слушам Вучиќ , да не беше на друг јазик и без говорна мана, ќе помислев Никола му е име...
На ист начин владеат/владееја, со истите фори, уште кога беа поплавите во Србија, знаев дека многу бргу ќе се претвори во Никола Груевски.
Двајцата владеат/владееја со помош на простата маса и таму сендвичојади, и таму ги мкнат со автобуси по цела Србија на митинг, и таму е Сорос крив за се, националистички фори на една страна, на друга се на Европски пат, а фршти Руска пропаганда, кога читам коментари и статии по Српски портали сличноста е неверојатна.
А и меѓусебна поддршка си се двајцата еден на друг. Еве овде во БиХ ја гледам републичката РТРС, на вестите млатат како Сител да слушаш, а РТРС овде е исто што е МТВ во Македонија, контролирана од власта(Додик) кој пак е многу близок со Вучиќ. На Пинк дневникот ко Латас да го уредувал, а Пинк е под контрола на Вучиќ.
Сега кога беа претседателските избори во Србија, гостува Вучиќ во една емисија, а во публика еден глуми дека паѓа во несвест, Вучиќ го спасува, има снимки и на Јутуб од тоа, баш се заебаваа на негова сметка.
Кога беа протестите после изборите, возилото на Брзата помош неможело да помине од толпата, незнам од каде ми е познато тоа :D
Само штознам, Србите не се баш Трпе народ како нас, ќе видиме кај нив за колку време фитилот ќе изгори.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
349
Поени од реакции
436
Охохо, Вучиќ на конференцијата во Црна Горна го чека добар секс од Вашингтон. :D

Глас Америке: Бела кућа са Вучићем о томе на чијој страни је Србија

Конгрес тражи извештаје о војној сарадњи Србије и Русије

Па нека продолжи пак со руски мигови, заеднички воени вежби, руски хуманитарни центри и останати авантури.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Хојт Ји: Србија не може да седи на две столчиња
Ји верува дека проектот на ЕУ нема да биде комплетен без Западниот Балкан


ќе игра мечка и у комшии, чим оваа фаца се огласуе
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Хојт Ји на српски им кажа дека не можат на две столчиња да седат.
Вучиќ си мисли, чим Тито можел, можам и ја.
:pos:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Хојт Ји на српски им кажа дека не можат на две столчиња да седат.
Вучиќ си мисли, чим Тито можел, можам и ја.
:pos:
Плашам се дека и ЕУ скоро ке им го каже.
Тито е минато,а Србиja не може да биде Jгославиja. Нема простор просто.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
349
Поени од реакции
436
Holy shit Вучиќ дал интервју за Инсајдер :eek::eek::eek::eek::eek::eek:


Само нешто ми е тука многу сомнително. Се надевам не е разводнето како паторот на А1 и со Чомовски. Плус штом ќе се емитува на ТВ Прва која во последните година-две станува се повеќе и повеќе провладина, некако накај тоа ме влече, ама ај ќе видиме. По трејлерот изгледа претензично и напнато.:duel:

Петок ТВ Прва - 21ч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom