Фудбал Менаџер 2017

Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Ако може некој да ми прати линкче од 17кава ? Фала :)
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Поздрав дечки, ја купив играта на Стим прејака е !!! Плус ги симнав сите дресови, логоа .. за се да биде комплет Едно прашање имам дали ја има Македонската Лига и ако ја има некоја сугестија ??
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Поздрав дечки, ја купив играта на Стим прејака е !!! Плус ги симнав сите дресови, логоа .. за се да биде комплет Едно прашање имам дали ја има Македонската Лига и ако ја има некоја сугестија ??
На ФМ-Србија ги имаш балканските лиги ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Тамам излезе крак за мојот процесор и ја почнав со Палермо најмногу ради Нестор . Тактикиве што ги играм се лудило засега сум 3 место во Сериа А испаднав од купот во прво коло намерно и имам примено најмалку гола до сега во првенствово.. Serie A_ Overview Stages.png Иначе ако ви треба голман слободно одма земајте го од Палермо Посавец одличен е а има само 20 години .
Најдобра утакмица сум одиграл вчера против Наполи 1-5 ..
Napoli v Palermo_ Overview Overview.png
Иначе Палермо имаат и многу добри младинци т.е гледам еден куп потенцијални првотимци за следната сезона ..
Моментално се први на табела и тие до 20 и тие до 18 години
Italian Under 18s Group 1_ Overview Profile.png Italian Under 20s Group 1_ Overview Profile.png
Иначе не направив многу трансфери , али најдобар мислам дека ќе биде овој на кваерзма сега го зедов за џабе а одма даде гол за победа на прва утакмица . Овој Кике го платив скапо а не можам позиција да му најдам .. U.S. Citta di Palermo_  Transfer History.png
И ќе заборавев ако ви треба стопер не штедете да го купите ѕверов .. малце кошта на старт али прераснува во ептен квалитетен стопер !
Edoardo Goldaniga_ Overview Profile.png
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Колку често мењате формација на играва? Пошто ми личи дека многу брзо ти ја учат формацијата и мора да ја мењаш скоро на секоја полусезона.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Колку често мењате формација на играва? Пошто ми личи дека многу брзо ти ја учат формацијата и мора да ја мењаш скоро на секоја полусезона.
Јас си фурам со 2-3 формации еве 4та сезона освоени три лиги три купа 3 супер купови финале ЛЕ и нокаут фаза ЛШ, и тоа со Партизан ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Dve formacii imam moi 4-2-3-1 edna so dm edna so am i gi rotiram dvete vo zavisnost od protivnikot t.e ako e podobra ekipa i so kolku igraci igraat vo napad ako igra so 4 ili 5 vo moja polovina pojacuvam sredina ja igram taa so dm formacija a vo sprotivno igram so am kako plej i so bavno tempo so dodavanja t.e so poveke posed na topka. Edna imam 4-4-1-1 sto mi ja dava kompjuterot na start ama vrska nema..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Колку често мењате формација на играва? Пошто ми личи дека многу брзо ти ја учат формацијата и мора да ја мењаш скоро на секоја полусезона.
Мораш да прајш мали промени почесто оти ова година е така напраено да ти ја учат тактиката,гледајги и оние шо ти ги носат пред мечот анализи и факти,со Пелистер успевав да ги сопрам поќето екипи со користење на информациите од таму.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ќе излезе некад играва на Замунда? Или може некој да ми прати во инбокс линкче?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Baraj na mkdev..


Sent from my LG-D855 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1490909111][/DOUBLEPOST]Титулата ми отиде најверојатно .. ептен немав среќа против јуве .. Juventus v Palermo_ Analysis Post Match.png
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Планирам да започнам со играње, повторно .Од 2013-та ја немам уклучено играва, нема поим што се случува сега и до каде е стигната.

Давајте tips and hints.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Планирам да започнам со играње, повторно .Од 2013-та ја немам уклучено играва, нема поим што се случува сега и до каде е стигната.

Давајте tips and hints.
Дај линк да ја симнам и јас.
 
Член од
6 декември 2015
Мислења
17
Поени од реакции
0
Каде има да се купи преку дебитна картичка фм 2017 офлајн?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom