Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.131
Денес веројатно и без Валенсија, не бил со тимот. Веројатно некоја полесна повреда има, ретко се уфрлаше напред со Андерлехт, можнo е повреден да играл.

ДДГ
Дармиан, Бејли, Блинд, Јанг
Ерера Погба Фелаини
Лингард Рашфорд Марсијал

Вака некако очекувам составот, евентуално Мики или некое изненадување во одбрана да има.
 
S

silmarillion

Гостин
Позади сме каша. Ќе мора да се игра гол повеќе до крај на сезона пошто не очекувам многу клин шитови.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Аман со ова повредиве упм :place:, кој не проколна до толку мме...чудо ќе биде да се освои ЛЕ со ослабена и онака слаба одбрана, без првиот стрелец, со Руни кој цела сезона го прчи а зема најголема плата. Останува да се потпреме на Мики, Марсијал, Рашфорд, Бајли и не ми се верува дека ова го велам...Фелаини :нинџ::popce:.

А за денеска искрено не очекувам ништо али како знаат нека победат и да се доближат на Сити на еден бод пошто и таа опција за ЛШ мора да ја бркаме, нема предавање.:gjavol:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Ми се свиѓа Марсијал шо е шпиц, подобрите партии му се у таа позиција и незнам зашо не се форсираше таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Одлична контра.Марсијал конечно со гол.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Чист пенал не досуди гугт
ке ја решеа на време


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Зошто отепаниве екипи имаат и ваков очобол од преноси? :LOL:Блешти теренот, ништо не се гледа и ова дресовиве бели, ексик :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.131
Одлично полувреме на Марсијал како шпиц. Мора почесто да се користи таму последните неколку натпревари. Би можеле со Рашфорд да менуваат позиции (лево крило/шпиц) за време на натпреварите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom