Digimon Tri

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Одамна неам отворено тема. Па ајде нека биде оваа. Чудно шо се погоди во овој подфорум.


#rightinthechildhood

Изгледани ми се сите досега.
Немам замерка! :P

Убаво е што има ваков продолжеток после 15 години, со оригиналните карактери.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Добра тема, јас како низ магла се сеќавам кога ги даваа на телевизија како помал, знам дека одвај чекав да ги гледам, сега сум го заборавил сето тоа. Пробав да ги гледам сега, ама не оди, изгледа пораснавме и сега веќе не можеме да ги гледаме. Некако премногу детска ми делува серијата, можеби затоа што се навикнав позрели аниме серии да гледам.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Се гледаше дигимон на големо во тие времиња :) зошто ми правите носталгии бе :D
И мене така ми бешеее.

Ги имам сите 52 епизоди снимени на касети ВХЦ од времето коа ги даваа на а1 со реклами со све! :D
Или ги имав.. Сигурно ги неам сите но знам дека снимував голем дел од нив :D Од времето коа се снимаа касети...

Се сеќавам прво даваа едно квиз у 5 саат плочка и после идеше дигимон лелее, носталгии #rightinthechildhood

Добра тема, јас како низ магла се сеќавам кога ги даваа на телевизија како помал, знам дека одвај чекав да ги гледам, сега сум го заборавил сето тоа. Пробав да ги гледам сега, ама не оди, изгледа пораснавме и сега веќе не можеме да ги гледаме. Некако премногу детска ми делува серијата, можеби затоа што се навикнав позрели аниме серии да гледам.
Искрено, аниме немам гледано одамна. Си ги пратев овие Наруто/Оне пис (но и тие не нешто посебно ги пратев) можеби на времето се подлабочив во тие води и со други не само овие комерцијалната тројка ко што ги викаат (Наруто,Блич,Оне Пис) но и тоа ми помина.

Мислам дека вреди да се погледне Дигимон =) 4 саата има испаднато до сеа, скраја нека се =)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
И мене така ми бешеее.

Ги имам сите 52 епизоди снимени на касети ВХЦ од времето коа ги даваа на а1 со реклами со све! :D
Или ги имав.. Сигурно ги неам сите но знам дека снимував голем дел од нив :D Од времето коа се снимаа касети...

Се сеќавам прво даваа едно квиз у 5 саат плочка и после идеше дигимон лелее, носталгии #rightinthechildhood



Искрено, аниме немам гледано одамна. Си ги пратев овие Наруто/Оне пис (но и тие не нешто посебно ги пратев) можеби на времето се подлабочив во тие води и со други не само овие комерцијалната тројка ко што ги викаат (Наруто,Блич,Оне Пис) но и тоа ми помина.

Мислам дека вреди да се погледне Дигимон =) 4 саата има испаднато до сеа, скраја нека се =)
Јас почнав да ги гледам првите епизоди од оригиналов на Јапонски, бидејќи како што кажав низ магла ми се, мислам дека се пред ДрагонБол дури (на ДБ се сеќавам најмногу кога го даваа на телевизија, сум бил поголем). Ама не можев го имаш тоа чувство дека се напишани за деца од 1до4то одделение, а знам дека тогаш ми беа врх врхова нешто најмоќно како евер, а тогаш си ги викавме цртани, ни не знаевме дека се јапонски. А за Наруто, Блич таргетираат повозрасна публика т.н шонен манга или тинејџери, средношколци по нашки, и обработуваат посериозни теми. Али да би ја погледнал и оваа три серија, мислам дека и затоа се навратив на оригиналот да се потсетам на ликовите.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Јас почнав да ги гледам првите епизоди од оригиналов на Јапонски, бидејќи како што кажав низ магла ми се, мислам дека се пред ДрагонБол дури (на ДБ се сеќавам најмногу кога го даваа на телевизија, сум бил поголем). Ама не можев го имаш тоа чувство дека се напишани за деца од 1до4то одделение, а знам дека тогаш ми беа врх врхова нешто најмоќно како евер, а тогаш си ги викавме цртани, ни не знаевме дека се јапонски. А за Наруто, Блич таргетираат повозрасна публика т.н шонен манга или тинејџери, средношколци по нашки, и обработуваат посериозни теми. Али да би ја погледнал и оваа три серија, мислам дека и затоа се навратив на оригиналот да се потсетам на ликовите.
Ја мислам да ми кажеш на која епизода си мислам дека ќе можам да ти кажам отприлика каде се наоѓаат во цртанот без гугл! И мислам дека ги знам повеќето трансформации.
:D
Па да! Нема тема за Дигимон

Кога сме кај оригиналот.. Поомилени сцени

Сигурно има и повеќе но овие се полегендарни :D

И Дигимон 2 беше добар на времето знам дека го даваа на грчките канали (Алтер и слично)

Другите веќе не беа интересни
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Ако си растел со Покемон, Дигимон и ДрагонБол не е срамота да ги гледаш и на 20-30 години. Јас би го гледал Дигимон од прва епизода да ми е со мк превод или српски. Едноставно ме исполнуваат триве цртани и ги ставам пред секој нов филм.

Ќефој бев кога еволуираја животинкиве :vozbud:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Само шо го најдов ова клипче.
Кејфови.


Омилени ми се ангелите. И си имам и добра причина за тоа.

Скорашен е клипот феб 21, 2017. Затоа и не сум го видел претходно.

Едно време имаше и игра и за плејштејшн и албуми.

Жетоните мислам дека пеа покемон/јуџио.

Колку убави времиња.
Не сум голем фан на покемон/драгонбол иако имам гледано и од нив.
 
Последно уредено:

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Петото продолжение ќе биде на 30.9.2017, Symbiosis.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom