Саем на книгата

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Од денес 4ти до 10ти[DOUBLEPOST=1491263968][/DOUBLEPOST]Инаку ако го носи патот некој утре на Саем, ако не му е мака нека ѕирни дали ја има од Камило Села Улиште, КСЦ Скопје издавачка. Оти другарчево кое ќе оди тро поспецифично е, овие Магор ќе ги најди, ама другово чудо можи да го одмини :D
Ќе ѕирнам јас ;)

Инаку, издавачката куќа на КСЦ сега се вика Полица, така полесно ќе ги најде.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Не се различни Конгресен и Полица? :confused:
Мислам дека се истите. Полица се вика издавачката куќа на КСЦ. Mail-от им е: polica@kscnet.com ;)[DOUBLEPOST=1491303813][/DOUBLEPOST]И малку промоција - Фросина Пармаковска ќе биде на штандот на Или Или во четврток и сабота. Кој сака посвета на новиот нејзин роман, побрзајте тогаш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Тешко дека ќе стигнам деновиве, па сакам во сабота да отидам, и тоа што порано за да избегнам викенд гужва. Прочитав негде дека од 10 саат е отворен, тоа веројатно важи и за сабота, така?
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Арс Ламина... Лани зелената миља од 600 на 300, сега од 1000 на 750 (а кога излегуваа во весник беа секоја по 100, значи 600).

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Блесок не ги видов. КСЦ исто, така што можно е ко Злате што вика да се преименувале во Полица, знам лани беа со Макавеј пошто го земав Моби од нив.

НУБ ги барав, ама не ги најдов. Дали сум толку слеп, дали уште не се наместени, зашто имаше некои што местеа штанд, или пак нема ни да бидат годинава на саем. Од нив сакав некоја домашна да земам, лани Папокот си ја зедов со тврди корици, ама ништо. Ако ги види некој нека ми каже, чисто да ми биде криво. :P

Поради обемни трошоци април и мај, саемов го поминав со 2 книги и една посета, за разлика од ланските десетина + стручна литература и 3 или 4 посети.
Не разгледував нешто многу, зашто знаев дека ќе се разочарам што нема да земам некои книги, така што штуро ги прошетав сите штандови. За на крај си ги оставив Академска книга од кај што земав Враќањето на Шерлок Холмс од Конан Дојл и Времеплов и Невидливиот човек од Велс во едно книже.

SS ве поздравува до следната година и се надева ко што кажа и Јуриј дека нема да банкротираат книжарнициве што годинава не им направивме сметка. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Eве еден интересен предлог, со 40% попуст. Ако некој се интересира :D Инаку на купикнига гледам дека има пишано саемски цени за книгите од Магор, пошто не видов каталог нивни во темава.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=71591
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.052
И малку промоција - Фросина Пармаковска ќе биде на штандот на Или Или во четврток и сабота. Кој сака посвета на новиот нејзин роман, побрзајте тогаш.
Видов за другите автори дека се од 18 до 20 часот, ама Фросина не беше на листата. Има негде термин кога ќе биде таму? Пошо ако одам до Скопје ќе одам за неа :pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Видов за другите автори дека се од 18 до 20 часот, ама Фросина не беше на листата. Има негде термин кога ќе биде таму? Пошо ако одам до Скопје ќе одам за неа :pipi:
Ненaд ми спoмнa декa ќе билa петoк oд 12 дo 2.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Видов за другите автори дека се од 18 до 20 часот, ама Фросина не беше на листата. Има негде термин кога ќе биде таму? Пошо ако одам до Скопје ќе одам за неа :pipi:
Не ми кажа, веројатно цел ден ќе биде таму. Ако не, ќе договориме. ;)[DOUBLEPOST=1491347545][/DOUBLEPOST]
Ненaд ми спoмнa декa ќе билa петoк oд 12 дo 2.
Не е петок. Четврток и сабота. Од колку до колку - не знам.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Дали некој знае кои издавачки куќи од Србија учествуваат на саемот? Конкретно ме интересира дали Лагуна е присутна? Благодарам на секоја информација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom