Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
До кај е стадионО ?
Работат мајсторите ? Ќе ја биди за со Силекс ? Или ќе чекаме наредна прилика ? :D
Ако има некој можност нека постира некоја слика, ако се средат соблекувалните, не очекувам дека ќе почнат да ја прават за брзо северната трибина, така ќе остани руина, ќе го зачистат ѓубрето и ќе ја пополнаат таа јамата и толку ќе биди :kezec:
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
До кај е стадионО ?
Работат мајсторите ? Ќе ја биди за со Силекс ? Или ќе чекаме наредна прилика ? :D
Ако има некој можност нека постира некоја слика, ако се средат соблекувалните, не очекувам дека ќе почнат да ја прават за брзо северната трибина, така ќе остани руина, ќе го зачистат ѓубрето и ќе ја пополнаат таа јамата и толку ќе биди :kezec:
Изгледа тешко дека ќе ја биди денес поминав од таму имаја дојсено греди излеа за таваните или незн.. ама се е исто како шо беше на сликите предходно клаени.. имаше мајстори ама не прашав ништо шо е како е до кае...
 
И

Игнориран член

Гостин
http://www.gol.mk/fudbal/kovachev-ja-nadmina-povredata-bugarinot-vo-strojot-na-shensoi-za-mechot-so-shkupi

Ако ништо друго барем Ковачев се враќа и колку толку ќе ја стабилизира одбраната.
Ако не победиме ова коло многу лошо ќе биди. Се збора дека избројани му се денојте на Шенсои во клубот и уште еден ќикс, ќе значи отказ за него.
Ако веќе се одлучни да го бркат, нека го контактират Костов и конечно да го видиме на клупата на Пелистер. Не глеам друга подобра опција од домашните тренери моментално а и плус е слободен колку шо знам нема ангажман.
Штом Шенсои го изгуби авторитетот кај играчите, нема смисла да го држат поќе во клубот.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
Mora da se pobedi Sloga iako ke vrie na stadion tie prat atmosfera uba ljockite mora da se izdrzi pritisokot..mnogu vazni bodoj se vo prasanje.Inace na krajo od sezonata site ke begat pocnyvajki od Tosevski ,Lucas ,Fernando ,Baze, i site ostanati blaskovci haha ...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Mora da se pobedi Sloga iako ke vrie na stadion tie prat atmosfera uba ljockite mora da se izdrzi pritisokot..mnogu vazni bodoj se vo prasanje.Inace na krajo od sezonata site ke begat pocnyvajki od Tosevski ,Lucas ,Fernando ,Baze, i site ostanati blaskovci haha ...
Od kade informacijata deka site begaat ?! Plus gjupcite ne se na blasko igraci :~


P.S. osven kostov I gjore jovanovski e interesen za mene ako se prasvam
 
И

Игнориран член

Гостин
Клубот не е на Блашко, клубот е на Камчев со учество од 75% акциите на клубот. Можи Блашко да си оди, на негово место да дојди нов "Блашко". Тој е само спортски директор и ништо поќе. Претседател на клубот е Целе Панделевски а во управниот одбор се и луѓе од општината.
Џабе се глорифицира улогата на Блашко, ко тој ни пара дава во клубот нити одлучва како ќе се финансира.
Не му одговара на никој клубот да се врати 100% под општината и сама општината да го финансира. И ако дојди до промена на власта, не вервам дека до толку се глупи да ги избркат овие па да се бара нови газди и се одпочеток.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Нема да го избркат бе Наџи, не ми се верва, таман добивме тренер по мерка, пред се мотиватор, чоек без влакна на јазикот, ако не чини нешто одма ќе излезеше на прес, тогаш за инфраструктурата 1000 пати кажа дека мора да се среди, за да не се тренира Кравари.
Си кажа самиот ко дојде, ако не изборам излез во Европа, сам ќе си поднесам оставка, па по мое мислење ќе го остават до крајот на сезоната да си изигра, па после ќе видиме, ако избори Европа не гледам причина зошто да не би бил и следната сезона.
То е то, сега сме во играчка криза на теренот, слабо играме, особено нема употребливи топки до нападот, а тука според мене најголемата кривица ја носи средниот ред, како распашкана банда, како прв пат да играле заедно изгледаат сега во пролетниот дел.
Исто мора да се има во план дека играме и без Ковачев, кој според мене е најдобриот играч на Пелистер, друго е кога ќе застани тој назад, подолг период го нема и Петров, а сега сме и без Љамче.
А и распоредот си носеше своја тежина, Работнички па гости Ренова и Шкупи, следно дома со Силекс (тука се освен 3 бода е неуспех) па пак играме со Вардар и Шкендија.
Се се собра во едно, така да не ја гледам јас кривицата во тренерот барем моментално.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не е проблемот во НОВИТЕ,нивните обврски засега се коректно исполнети,никогаш немало вакви услови во клубот,проблемот како и секогаш е во ПРЕТХОДНИЦИТЕ,во случајот БРАЧЕДИТЕ.
Какви само :гомце: остаја за неполни две години "владеење"страшно нешто,посебно ЕВРЕИНО СО МАСЕРАТИТО.:tapp:Шо луѓе ќе беа ова бе,цццц...:popce:
Ни во некоја српска серија(пародија)од на времето шо ги гледавме ко Среќни Људи или Породично Благо го нема(ше) ова:zloo:
Борбата за клубот да тргни напред е на "зелената маса",ко преживи причаче.:anco:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
абе среда била со ѕинго утакмицата. курац шо ќе бидат соблекувалните готови до тогаш :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Denes bev dolu soblekuvalnite ke bidat gotovi boze zdravje za revansot od kupot utre pocnuvaat so gips kartonot plocki ITN..Vodata se crpi so pumpi IMA podzemni vodi tamu ke treba dve godini da bidi gotovo :(
Vo salata se pri kraj so stolcinata semaforot denes go nosat a soblekuvalnite I salonite na leto vazno cetvrtok ke igra Pelister Doma

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
И

Игнориран член

Гостин
Не само шо нема да стигнат за реваншот од купот да ги средат соблекувалните, кој патем мислам дека ќе се игра на 15ти април, туку нема ни до крајот на сезоната да стигнат. Има некој застој и таму, пошо има застој и во односите на релација газдите-локална власт ради некој нерасчистени сметки.
Како капак на се сеа се јавил и нов проблем со стадионот во Охрид.
Наводно охриѓани нагло ја покачиле цената за користење на стадионот и со сите сили се притискало Пелистер да не игра поќе таму во Охрид...Од кој причини никој незнај засега, па највероватно ќе мора клубот да си бара нов стадион а во околината ниеден не исполнува услови за прва лига, па највероватно Пелистер ќе се сели на терените на ФФМ да ја доигра сезоната.
Како и да е ојде укурац и ова сезона ради идиотизмот на двоката и идиотите околу него. Сеа капак ќе биди да ги избрка и газдите од клубот и таман да се комплетира се.
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Кај имаш видено газди бе друштво.Договор со општина немат потпишано.Односно го немат преземено истиот договор од цермат.Пари повторно само од општина се цицаат под притисок.Пелистерка си плаќа карантини и хотели со компензација.И нај јако од се Големите спонзори не ги интересирала школата.
За кој спонзори збораме....???!!!! СЕ Е ЦИРКУЗ
 
И

Игнориран член

Гостин
Во централен регистар сопственик на клубот со 75% од акциите е Орце Камчев.
Како можи да не се газди тие ? :confused:
Можи да не си ги исполнуват обврските и да не исплаќат плати и премии, ама на хартија тие се газди.
Се сложвам дека многу нејаснотии има во клубот засеа, ама за месец дена ќе се знај дали овие ќе продолжат и сериозно ќе се зафатат со клубот или ко ќе заврши сезоната ќе се спаковат и поќе никој не ќе ги види.
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Во централен се газди оти ги зедоја акциите од цермат.Договор за права и обврски немаат потпишано со општина.Така да си го ладат.И камчев како е по давање пари да не ти кажвам.
Ако планираја да градат здрав клуб.
1.Ќе инвестираја во школата
2.Ќе инвестираја во инвраструктура (терени за тренинг)
3.Ако му беше ќефо голем на камчев ке ја напраеше соблекувалната до сега.А не за 30000 евра се отепа притисоци праење.
Да дај господ да се среди клубот оти ова е шминка тешка.Сите шо се таму знаат добро како функционира.Минатиот месец му борчеа две плати и пиштеја како змии.Ама не смеат да писнат во јавност.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
Во централен се газди оти ги зедоја акциите од цермат.Договор за права и обврски немаат потпишано со општина.Така да си го ладат.И камчев како е по давање пари да не ти кажвам.
Ако планираја да градат здрав клуб.
1.Ќе инвестираја во школата
2.Ќе инвестираја во инвраструктура (терени за тренинг)
3.Ако му беше ќефо голем на камчев ке ја напраеше соблекувалната до сега.А не за 30000 евра се отепа притисоци праење.
Да дај господ да се среди клубот оти ова е шминка тешка.Сите шо се таму знаат добро како функционира.Минатиот месец му борчеа две плати и пиштеја како змии.Ама не смеат да писнат во јавност.
znaci toj bil problemo,zato kje begat site nezadovolni ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom