делови за пвц врати и прозори

Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
еве бидејки нема оваква тема а јас си имам мака ке ја отворам па може понатаму да си продолжи. значи дома на врата која што е пвц и која што има "кип" (која глупа работа кип на врата) ми се скрши ова делче од сликава. па дали некој знае како се вика и каде да го најдам? бев кај неколку од "пвц боговите" и никој не се замара бре за делче да ти помогне, бидејки нели немаат кјар никаков од тоа.

 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
сликај го целиот дел од кај што е скршено тоа...дали е средната шпањолота или горната маша.
И прочитај на предната страна на механизмот од која фирма е: maco, gu , sigenia, aubi, roto ....
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
на горниот дел од вратата е, еве ги сликите, на последната каде што е со црвено заокружено ете таму стои делчето.


 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
На предната шина кај што стои рачката мора да пиши како се вика механизмот, иначе ти е скршена горната шина
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
nisto ne pisuva pisuva samo ENDOW valjda toa e markata i uste isp 10-02 700 - 1200 drugoto se e na slikite[DOUBLEPOST=1491242657][/DOUBLEPOST]inace najdov eve ja firmata sto gi proizveduva ke probam utre da im pisam moze ke pomognat http://www.endow.com.tr/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom