ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Opst del na Gnagjansko pravo kolokviumot kolku so znam e najtezok ako moze da mi kazete dali se pagjaat na primer clenovi od zakoni ili takvi raboti i fusnotite dali i tie da gi ucam
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Opst del na Gnagjansko pravo kolokviumot kolku so znam e najtezok ako moze da mi kazete dali se pagjaat na primer clenovi od zakoni ili takvi raboti i fusnotite dali i tie da gi ucam
Членови мислам не паѓаа по граѓанско, членови паѓаа во Стварно право. Граѓанско мислам и не беше толку тежок колоквиумот колку што го правеа сите. Фусноти нормално дека не треба да се учат. Само детално треба да се помине материјалот и ќе немаш проблем. Во секој случај, ако се спомнуваат членови во граѓанско право научи ги, не ни би требало повеќе од 6-7 члена да се во прашање. Ако се сеќавам добро во граѓанско право имаше некои теории и притоа кој ги кажал тие теории, тие ако се сеќавам добро ми се паднаа на колоквиум.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Членови мислам не паѓаа по граѓанско, членови паѓаа во Стварно право. Граѓанско мислам и не беше толку тежок колоквиумот колку што го правеа сите. Фусноти нормално дека не треба да се учат. Само детално треба да се помине материјалот и ќе немаш проблем. Во секој случај, ако се спомнуваат членови во граѓанско право научи ги, не ни би требало повеќе од 6-7 члена да се во прашање. Ако се сеќавам добро во граѓанско право имаше некои теории и притоа кој ги кажал тие теории, тие ако се сеќавам добро ми се паднаа на колоквиум.
Фала ти многуу
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Angliski sigurno li se pagjaat od libro za kolokvium..nekoj od lani mi rece deka ne bile tie
 
Член од
22 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
Далии некој продава или позајмува книга по семејно право издание 2015, ми треба само за 1 саат за време на испитот, иначе за учење ја имам копијатаа..[DOUBLEPOST=1490189428][/DOUBLEPOST]
Angliski sigurno li se pagjaat od libro za kolokvium..nekoj od lani mi rece deka ne bile tie
Тие се, само има некои сменети т.е нови ама граматика се тие само и се истите реченици од работната
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Дали некој има информација кога ке биде испитот стварно право во дополнителната априлска?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дa не имa некoј силaбус пo ГПП,итнo ми требa ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
За уставно, како е на испит подобро - кај денис на делови или кај силјановска на цел испит?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Колеги, дали некој знае дали може да се презапише предмет вонредно? Има таква опција да заокружиш на изјавата за презапишување, ама не знам колку функционира. :(
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Колеги, дали некој знае дали може да се презапише предмет вонредно? Има таква опција да заокружиш на изјавата за презапишување, ама не знам колку функционира. :(
nemat nikakva vrska kako ke go prezapisis poso sistemot za prisutnost ne funkcionirat...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom