НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Никогаш не глумел како овај пичкава.Кога ќе ми текне дека со Џордан во иста реченица го ставаат :гомце:
Виде 30 разлика дека губат и ајде падна се повреди.Затоа изгубија оти се повреди, иначе ако играше до крај камбек ќе имаше :vozbud:Порано мажи играаа во нба сеа повеќето се пички.При најмал допир се тркала како во барса младинските погоди да има тренирано.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Срамота беше ова како некоја пичка избега
 
G

garthok

Гостин
Каква споредба со Џордан... уште со потегот во мајами кога отиде му падна таа споредба, башка драма моментиве, не е свесен дека посимпатично е да немаш ниту една титула а да си глобално респектиран, вака со „форсирање“ (читај Кеј Ди) ништо. Егото кога преовладува опаѓа свесноста. Мада пак да игра против Гсв ќе морам пак да се качам на bandwagon-от пошто неподносливи се гсв.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289

И доле коментар: Does this count as a triple double?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Каква споредба со Џордан... уште со потегот во мајами кога отиде му падна таа споредба, башка драма моментиве, не е свесен дека посимпатично е да немаш ниту една титула а да си глобално респектиран, вака со „форсирање“ (читај Кеј Ди) ништо. Егото кога преовладува опаѓа свесноста. Мада пак да игра против Гсв ќе морам пак да се качам на bandwagon-от пошто неподносливи се гсв.
Нема што да се качуваш пак кога не си се симнал.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Па всушност проблемот е Пол.. Играта се промени веќе неможат плејови ко него да доминират.. Ја нема брзината и агресивноста на Вестбрук и Харден, го нема шутот на Кари итн.. Тим со Пол како прва опција во денешно време неможи до титула
Пол е најмалку проблемот во тимот. Далеку од тоа дека таков тип на плеј не може да успее.

Проблем е Грифин кој практично нема јасно дефинирана позиција во екипата. Проблем е несериозниот карактер на играчите кои не на ментално ниво за повисок резултат. Проблем е што се шлепаат назад во транзиција наместо да гризат пред себе. Проблем е Док Риверс кој е далеку под потребното ниво за титули. Проблем е што имаат тренер/менаџер и практично со години не можат соодветно да ја дополнат екипата со други корисни евтини играчи.

Paul/Reddick/Griffin/Jordan е јадро на тимот секој менаџер би посакал. Секој макар и полуспособен менаџер ќе составеше екипа која има смисла со овие играчи на располагање. Ама Клиперси му ги дадоа клучевите на Док Риверс да прави што сака со тимот...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Пол е најмалку проблемот во тимот. Далеку од тоа дека таков тип на плеј не може да успее.

Проблем е Грифин кој практично нема јасно дефинирана позиција во екипата. Проблем е несериозниот карактер на играчите кои не на ментално ниво за повисок резултат. Проблем е што се шлепаат назад во транзиција наместо да гризат пред себе. Проблем е Док Риверс кој е далеку под потребното ниво за титули. Проблем е што имаат тренер/менаџер и практично со години не можат соодветно да ја дополнат екипата со други корисни евтини играчи.

Paul/Reddick/Griffin/Jordan е јадро на тимот секој менаџер би посакал. Секој макар и полуспособен менаџер ќе составеше екипа која има смисла со овие играчи на располагање. Ама Клиперси му ги дадоа клучевите на Док Риверс да прави што сака со тимот...
https://www.youtube.com/watch?v=Z-jdAsuCDbM
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Novinar: Osjećate li pritisak zbog očekivanja da morate ući u playoff?

Lillard: Pritisak? Brate mi samo igramo košarku. Pritisak je na beskućniku koji ne zna kad će idući put jesti. Pritisak je na samohranoj majci koja pokušava skupit novce za stanarinu. Mi smo plaćeni ogromne količine novca da igramo ovu igru. Nemojte me krivo shvatiti, naravno da ima izazova, ali nazvati to pritiskom je skoro uvreda za normalne ljude ovog svijeta.

Каков цар :cool::aplauz:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
100000 грешки направија Рокетси...Гордон посебно немам зборови,инвалид!!!

А и да напоменам како што си врват годините се по пичкици се Вориорс на чело со Грин и Кари. Од пред некоја година досега многу ми се смена мислењето за нив.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Овај Смарт од Бостон е човекот со најзгрешеното презиме во светов.Одамна немам видено понеписмен играч,сите потези му се ептен без мозок.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Вестбрук 3ка на 5 секунди до крај за 50ти поен и overtime

каков играч
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
20 разлика во прва четвртина направија Сан Антонио, нека продолжат така!
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Брогдон игра доста добра прва сезона, кражба на драфтов, 36 го избраа Бакс.

брејј каков кош за победа му плесна на Бредли у фаца, плус имаше и добри асистенции у последниве минути. (y)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom