Феминизам!

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Agda Beata - Феминизам е потребен надвор од Западниот свет, негде во Африка, Блискиот и Среден Исток, и делови од Азија. На Запад, повеќе внимание треба да се осврне на егалитаријанизмот, бидејќи за џабе не постојат и MRА здруженија. Феминизмот не и е потребен на Македонија, можеби повеќе е потребен таму каде што живееш(е). Ради муслиманската инвазија што се случува и драматичниот пораст на насилство и сексуално злоставување на жените.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
драматичниот пораст на насилство и сексуално злоставување на жените.
Right there! Само не сум сигурна дали расте или го имало отсекогаш, само денес повеќе се зборува за тоа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Right there! Само не сум сигурна дали расте или го имало отсекогаш, само денес повеќе се зборува за тоа.
Затоа и споредив. Кај нас може е присутно, и потребно е да се обрне поголемо внимание на решавање на тој проблем. Но во Шведска тоа е епидемија, и веќе влегува во крајности, на пример сечењето глави на луѓе, во повеќето случаи - жени.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
Не е можно да не си свесна за криминалот таму и сите служувања од 2012та навака, посебно после миграционата криза..
На каде ќе го тераме муабетов, накај исламизацијата ли? Ај да ти одговорам, многу добро знам како стојат работите затоа што не добивам информации од вести, него сум присутна на местото. Пазиш разлика? Дали е епидемија е сеуште рано да потврдам. И не, не негирам дека меѓу мигрантите нема багра што силува, само што тврдам дека не е се така како што ви прикажуваат.
Кога сме веќе на оваа тема, нештото што страшно ми оди на нерви е што овдешните феминистки се гласни само кога неправдата е нанесена од страна на "бел маж", а кога некој потемен ќе направи беља нигде ги нема.
Никогаш нема да разберам феминистки што прифаќаат релии кои ја потчинуваат жената.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
На каде ќе го тераме муабетов, накај исламизацијата ли? Ај да ти одговорам, многу добро знам како стојат работите затоа што не добивам информации од вести, него сум присутна на местото. Пазиш разлика? Дали е епидемија е сеуште рано да потврдам. И не, не негирам дека меѓу мигрантите нема багра што силува, само што тврдам дека не е се така како што ви прикажуваат.
Кога сме веќе на оваа тема, нештото што страшно ми оди на нерви е што овдешните феминистки се гласни само кога неправдата е нанесена од страна на "бел маж", а кога некој потемен ќе направи беља нигде ги нема.
Никогаш нема да разберам феминистки што прифаќаат релии кои ја потчинуваат жената.
Што да гледам на вести кога не се пренесува? Тоа што иде во етер е пропаганден материјал за да не "ескалираат" работите на "порадикално ниво" (ар ју факинг кидинг ми??) и клатимозок фундајали за мири доброќа во една мулти-култи Шведска каде сите ќе пеат кумбаја и ќе се држат за рачиња, ама реалноста е поинаква. Дури и да ги ставам на страна сите Швеѓани и Швешанки како сведоци на тоа што се случува, со изнесување на фактите пред светот кога нивните медиуми не сакаат да ги изнесат, тогаш да се осврнам на некој што го познавам лично и кој е и самиот умерен муслиман, и кој ради ситуацијата која се развива, размислува да се врати во родната Австралија. Ееееј, ало, муслиман чие семејство заминало од Пакистан во Австралија, па после во Шведска, да избегаат од шеријат и радикали, сега се приморани да се враќаат назад, затоа што истиот почнува да посегнува по Шведска.

За другото сум среќен што сме на иста страница, тоа ќе ми беше следното прашање. И јас не знам како најдоа најдобар пријател во исламизмот, но ете, паралелно дејствуваат во идеолошки напади врз етаблираното западно општество. Она што мене ме вади од такт е што се придружени од страна на разни такозвани антифа и анархо групации, посебно кога се демонстрира, и истите не можат да останат покусо без да се степаат со некого од спротива. Поголема антиреклама за анархистите - Амин.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Овие тврдокорни, моќни феминистки се најсмешни во судница, кога се разведуваат. Наеднаш се претвораат во мали, немоќни мачиња. Предат пред моќниот патријархален судија, бараат да ги заштити, они биле жртви. И сите добиваат, независно дали на мажот уште му стои белег од тоа пеглата со која шо го изгорела или на децата модриците од јаките ќотеци шо им ги удрила. Правило е, скоро без преседан, судот да застане на нејзина страна.
Затоа шо, нели, треба да постои рамноправност сегде, освен онаму кај што жената треба да добие.

Немам ја проблем толку со општествената(судската) заштита на нормалните жени, колку шо имам проблем со овие класични феминистки пред народ и нивната метаморфоза во судница од силни, самостојни жени во исплашени, насолзени, размрсулавени жртви, гладни за паричникот на мажот кој шо наводно за ништо не им требал.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Модерниот феминизам е една од најмодерните и најголемите теории на заговор како што се 9/11, древните вонземјани, кем трејлс (како и да беа), итн.

Безброј пати побивани, исто како да дискутирам со ЗОТЕ и ИСУС НИКА во темите "кој ги изградил пирамидите" или во "НЛО", кај мене во подфорумот за "ЗЕТА МАКЕДОНИЈА" итн.
Ги имаат потполно истите особини (ако има потреба ќе навлеземе one at a time).

Безполезно е.

Крајно параноични особи на кои со тек на време ќе им помине таа параноја (кога ќе им се случи тој reality check како го зовет) и ќе им биде онака ептен cringe момент/период во животот.

До тогаш...отом потом.[DOUBLEPOST=1491149214][/DOUBLEPOST]
Јеботе ова вистина било, канцерот се шири!
https://youtu.be/ZyfJaYNn7ek?t=7m3s
Кои оксиморони чув, мигрена ќе фатам...

Пази, не ја прифаќале (како самохрана мајка).
Не сум баш сигурен, убава госпоџа (млада е, не е крај на животот) е така да... некако ми е пишман аџија тоа е моментот.

Има многу вакви случаји, не се земале, развод, починал брачниот другар (за двата пола важи ова) не е убаво но, тоа е тоа c'est la vie нели?

Нема логка да бараш некој белосветски заговор кој е одговорен за твојата судбина, тоа се твои лични избори, грешки или неуспеси. Само твои.
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Тој ја оставил, таа станала феминистка. Или обратно беше, ја оставил заради феминизмот. Јајцето и кокошката.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Кокошки....најбитен настан кој треба да се посети на феминистичкиов фестивал е предавање за вагинален оргазам. Пази, бога ти, жените се нерамноправни, угнетени, граѓани од втор ред, али најбитно нешто за кое што треба да се образуваат е вагиналниот оргазам.

 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
Кокошки....најбитен настан кој треба да се посети на феминистичкиов фестивал е предавање за вагинален оргазам. Пази, бога ти, жените се нерамноправни, угнетени, граѓани од втор ред, али најбитно нешто за кое што треба да се образуваат е вагиналниот оргазам.

Нели гостинка од Шведска имаат, сѐ е под контрола. :icon_lol:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.711
Поени од реакции
7.844

Kajgana Shop

На врв Bottom