HERBALIFE

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Хербалајф не е за здрава исхрана. Ниту една диета не е за здрава исхрана. Со здрава исхрана не можеш да ослабеш, можеш само да се здебелеш, во надјобар случај со вежбање да одражавш тежина.

А ако некој сака здрава исхрана нема потреба од хербалалјф кога имаме ние во македонија една од најдобрите ако не и најдобрата фирма за здрава храна во свет Vitalia. И ако те интересира Мадона јаде само Виталиа производи (знам дека си по славните што како користат).

http://www.vitalia.com.mk/

Фирмата е звер јас јадев порано доста од неа ама сега кога сум на диета јадам само од мармаладите кои ги имаат. А инаку ни воопшто не е скапа за разлика од некои други производи.
vo proizvodite od vitalia imam najdeno najmalku 3 pati crv, pajak, pajazini itn i toa za vas e zdrava hrana?
Btw edna moja drugarka za mesec dena oslabi 7 kila so sejkot i cajot a pazi pie kako skot :pos:
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
штом имаш најдено црви,пајаци цепај, природно е , црви и пајаци во храна со конзерванси нема да најдеш
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Никогаш во мојот живот не сум држела диета(неможам уствари),вероватно поради ограничувањето и пишаното, што да јадам за доручек, што за ручек..глупости живи а благо обожувам.

Сакав да симнам(причината беше свадба)10 кгр. и земав ХЛајф..не погрешив воопшто и ја препорачувам на секој.
Доручекот ми беше само со ХЛ а останатите оброци ми беа по желба, намалени малку во количина, но благото не го исфрлив. Холестеролот кој ми беше покачен си падна на нормала, така да за сите оние кои се двоумат дали да го земат, да не размислуваат, има позитивен ефект.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Имам само едно прашање, Како без никаква физичка активност вие со хербалајф намалувате килограми само размислете малце ние шо вежбаме, трчаме да намалиме килограми будали сме а ова така од хемија ослабнуваш сами се топат мастите, прочитајте малце
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Имам само едно прашање, Како без никаква физичка активност вие со хербалајф намалувате килограми само размислете малце ние шо вежбаме, трчаме да намалиме килограми будали сме а ова така од хемија ослабнуваш сами се топат мастите, прочитајте малце
Луѓе што имаат прекумерна телесна тежина и да сакаат да спортуваат, нема да можат..ќе искршат зглобови, и душа ќе извадат..така да, мислењето ми беше дека со помош на ХЛ ќе намалат прво од вишокот кгр. а потоа постепено ќе воведуваат физичка активност соодветно со тежината и здравствената состојба.
Еден оброк кога ќе се замени со ХЛ, кој е ниско калоричен, нормално е дека човек ке ослабне за извесно време, знаеме дека слабее и мускулатурата, знаеме дека Вие што трчате не сте будали..но слабеењето бара мотивација и издржливост а јас ете мотив најдов во ХЛ.(инаку за мене да ти кажам дека возам велосипед и одам на аеробик)
.
Не сакам да ја рекламирам ХЛ, но кај мене даде резултати и сакав да ги споделам..подобро ваква хемија еден месец отколку оние капсули и разноразни таблети за слабеење.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
jас го почнав 4 дена еве веќе и сум - 2 цм :eek: заменувам доручек и вечера и ич ич немам апетит не ми се јаде а и чајот го зедов екстра е ни кафе не пијам веќе немам потреба[DOUBLEPOST=1491096375][/DOUBLEPOST]
Луѓе што имаат прекумерна телесна тежина и да сакаат да спортуваат, нема да можат..ќе искршат зглобови, и душа ќе извадат..така да, мислењето ми беше дека со помош на ХЛ ќе намалат прво од вишокот кгр. а потоа постепено ќе воведуваат физичка активност соодветно со тежината и здравствената состојба.
Еден оброк кога ќе се замени со ХЛ, кој е ниско калоричен, нормално е дека човек ке ослабне за извесно време, знаеме дека слабее и мускулатурата, знаеме дека Вие што трчате не сте будали..но слабеењето бара мотивација и издржливост а јас ете мотив најдов во ХЛ.(инаку за мене да ти кажам дека возам велосипед и одам на аеробик)
.
Не сакам да ја рекламирам ХЛ, но кај мене даде резултати и сакав да ги споделам..подобро ваква хемија еден месец отколку оние капсули и разноразни таблети за слабеење.
kolku paket sejkovi isti za tie 10 kg i dali piese uste nesto, caj ili ...?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
jас го почнав 4 дена еве веќе и сум - 2 цм :eek: заменувам доручек и вечера и ич ич немам апетит не ми се јаде а и чајот го зедов екстра е ни кафе не пијам веќе немам потреба[DOUBLEPOST=1491096375][/DOUBLEPOST]
kolku paket sejkovi isti za tie 10 kg i dali piese uste nesto, caj ili ...?
Една кутија од шејкот, јаболко со цимет вкус...само тоа.
Заменував само доручек а го приготвував со обична вода без никакви додатоци на овошје и житарки.
Пиев многу вода, грицкав сончоглед, семки, пуканки и јадев секој ден по три или четири банани.
Внимавав на ручек, намалив на благо и вежбав три пати неделно.
Повеќе не пијам, сега бројам калории...засега ми е супер.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Една кутија од шејкот, јаболко со цимет вкус...само тоа.
Заменував само доручек а го приготвував со обична вода без никакви додатоци на овошје и житарки.
Пиев многу вода, грицкав сончоглед, семки, пуканки и јадев секој ден по три или четири банани.
Внимавав на ручек, намалив на благо и вежбав три пати неделно.
Повеќе не пијам, сега бројам калории...засега ми е супер.
pa dobro e, i jas ne jadam ni blago ni gazirano rucek normalno gotveno nesto samo ne vezbam ama dvizam po cel den
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
100% после пиењето на тоа шејкот ХЛ идете во вц со што ви се чистат вишокот смет што го има во телото односно се прочистувате 10000000%, не дека не е добро ама ниеден прашок не го заменува оброкот да беше така земете по 3 пати пијте го тоа и онака е нискокалорично немора да јадете, неможе прашокот да ја заменува исхраната како што викате вие ( ОБРКОТ )
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Nema nekoe posebno laksativno dejstvo, si odam normalno kako i sekogas :) so toa sto go plakas sejkot imas vsusnost i licen trener koj celo vreme ti go sledi napredokot i te sovetuva, toa mi se dopadna najveke, mene licno mi e golema poddrska.[DOUBLEPOST=1491258901][/DOUBLEPOST]Nema nekoe posebno laksativno dejstvo, si odam normalno kako i sekogas :) so toa sto go plakas sejkot imas vsusnost i licen trener koj celo vreme ti go sledi napredokot i te sovetuva, toa mi se dopadna najveke, mene licno mi e golema poddrska.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Една кутија од шејкот, јаболко со цимет вкус...само тоа.
Заменував само доручек а го приготвував со обична вода без никакви додатоци на овошје и житарки.
Пиев многу вода, грицкав сончоглед, семки, пуканки и јадев секој ден по три или четири банани.
Внимавав на ручек, намалив на благо и вежбав три пати неделно.
Повеќе не пијам, сега бројам калории...засега ми е супер.
Dali jadese nesto posebno za rucek ili?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Dali jadese nesto posebno za rucek ili?
Ништо посебно за ручек, што има, но бев многу мотивирана за да намалам од тежината, така да намалував само во количина...знаев и пола хамбургер да мавнам во седмица..хаххаха..
Мислам дека и редовното вежбање поред намалениот внес на калории си го направи бараното:)(так нормално нели):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom