Кладилница (Генерална дискусија)

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Не ... само најдов ова за задар Ramljak 23, Kovačević 17, Marinković 15, Barać 13. Па ако имаш некој од овие ..
Ракометариве и тој кошаркарот од Цибона сум ги фатил, али гледам тој од Панатинаикос, Џејмс ме зафркнал, нивниот сајт отворив со гугл транслејт. Како што гледам 11 поени има, а го имав +12,5. Ќе чекав уште Црна Гора - Полска 1+ второ пол. и Шкотска - СЛовенија 1+ второ пол. за 4 000.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Fala

Sum gi fatil. Da ne znaes od Cibona i Panatinaikos mi treba po eden kosarkar da vidam. Dokolku znaes pusti link
Иди на официјалната страна на Евролига би требало да има лајв статс или линк за лајв статс

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
дај кажете некоја игра со големи коефициенти, да спукам едно 300.000 денари , 600.000 да ги затворам... хаха. Пробував да играм како тој човекот од Кичево што зеде 9.000 евра во Спорт Лајф... 1-2 I и 1-2 II (1 или 2 голови во прво, и 1 или 2 голови во второ полувреме) но не оди ... барам некоја таква игра каде што коефициентот ке биде голем, сум пробувал ГГ полувреме, но тешко е мн. :)
 
L

Löwe

Гостин
дај кажете некоја игра со големи коефициенти, да спукам едно 300.000 денари , 600.000 да ги затворам... хаха. Пробував да играм како тој човекот од Кичево што зеде 9.000 евра во Спорт Лајф... 1-2 I и 1-2 II (1 или 2 голови во прво, и 1 или 2 голови во второ полувреме) но не оди ... барам некоја таква игра каде што коефициентот ке биде голем, сум пробувал ГГ полувреме, но тешко е мн. :)
A ти сакаш со нешто што е лесно да се случи, да фатиш 9000евра?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
дај кажете некоја игра со големи коефициенти, да спукам едно 300.000 денари , 600.000 да ги затворам... хаха. Пробував да играм како тој човекот од Кичево што зеде 9.000 евра во Спорт Лајф... 1-2 I и 1-2 II (1 или 2 голови во прво, и 1 или 2 голови во второ полувреме) но не оди ... барам некоја таква игра каде што коефициентот ке биде голем, сум пробувал ГГ полувреме, но тешко е мн. :)
Ако знаевме ние досега ќе ги затворевме сите кладилници и наши ќе си отворевме :pos::pos:
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Ако знаевме ние досега ќе ги затворевме сите кладилници и наши ќе си отворевме :pos::pos:
Другар, само барам предлог за некоја игра со големи коефициенти ...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Другар, само барам предлог за некоја игра со големи коефициенти ...
Еве најконцизен одговор ќе ти дадам. Играш игра полувреме/крај, одбираш утакмица каде фаворитот има квота максимум 1.25. Ќе ги играш 1 во 2, квотите се скоро 80. (значи фаворитот да води на полувреме и да го загуби натпреварот)
Предлог за нешто повисоко не знам што да ти дадам, евентуално да рикне судијата, ова можеш кај мене да го уплатиш 1000 квота фиксна за сите утакмици (важи само за елитните лиги).
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Другар, само барам предлог за некоја игра со големи коефициенти ...
Барем сега имаш 1000 игри во спортлајф .. провери во билтен имаш доста игри како х-2&3+ , х-1&3-5 ... на нив има по 14квоти и нагоре.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Добра шема е играта гг прво-гг второ, од моево досегашно искуство ако тргне утакмицата со голови од старт големи се шансите да продужи да се игра отворено.

Можно е тука да има некоја маргина на ќар, така да паметно е да погледаш кои тимови играат отворено, да се фиксираш на некои си 5-6 тима, од нив да бираш 4 кои ќе ги играш секое коло и прашање на време е кога ќе фатиш. Можда за 15 години од сеа, ама ќе удри.

Знам за еден дечко што ги бркаше Галатасарај и Ајакс 2-1 1-2 со години на тикет. Имаше некоја статистика дека своевремено играа најмногу со пресврти и си ги бркаше на коеф 25-30 секое коло. Неколку пати фати.

Еве има и некој сајт со добра статистика
http://www.h2hstats.net/goals/both-teams-to-score-in-both-halves/

Дупла победа е исто добро, гледам на утакмици со 1.4 коеф, дупла победа е 3, на првенства што се ефикасни може да има простор за ќар.
 
Последно уредено:

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
[DOUBLEPOST=1490625920][/DOUBLEPOST]Tie sto pratite poveke tenis sto mislite za tiketov? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom