Федер Бау душеци - ИСКУСТВА

Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
До тие што поседуваат душек од федер бау, кој модел го имате и како би ги оцениле во квалитет, удобност
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Го фрлив лани. Па добар беше, полутврд. Штом спиев, значи не бил лош. :D
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
како бе така, го фрле, секоја година менуваш душеци, кај мене не можам креветите и каучите од 70та да ги убедам да ги смениме, а не па душекот да се менува
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
како бе така, го фрле, секоја година менуваш душеци, кај мене не можам креветите и каучите од 70та да ги убедам да ги смениме, а не па душекот да се менува
Земав лежај, затоа, иначе ќе седеше уште. А креветите, да, ретро се. ;)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
28
Ја не сум задоволен ич. Дормеото е закон. Не сакам комерцијала и реклами ама искрено од дормео подобар душек нема. Федер бау имам у детска на креветите на децава и коа ќе легнам да дремнам се здрвуам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Дормео и ништо друго. Какви федер бау какви глупости.
Имам душек не знам од која фирма е и брат ми што спиел на него веќе 10- 11 години на едната страна се пропаѓаше затоа што се направило дупка. Татко ми купи пред неколку месеци душек Дормео и можам да кажам дека спиењето на тој душек има голема разлика од било кој друг душек. Со Дормео имам чувство како на облаци да спијам, меко и удобно за рбетот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Дормео и ништо друго. Какви федер бау какви глупости.
Имам душек не знам од која фирма е и брат ми што спиел на него веќе 10- 11 години на едната страна се пропаѓаше затоа што се направило дупка. Татко ми купи пред неколку месеци душек Дормео и можам да кажам дека спиењето на тој душек има голема разлика од било кој друг душек. Со Дормео имам чувство како на облаци да спијам, меко и удобно за рбетот.
nesto poveke da kazes za kakov dusek se raboti moze i slika. Ovie denovi sakam da kupam nekoj poasalen za spalna,toj sto go imam za 3-4 god,se dupki stana. Sega na reklami na tv imase eden od 14.000 cena, ama spakuvan mi izgleda tenok na slikata ili koga se raspakuva sam se siri.Dali aza takov mislis.
Dajte predlog za drug dusek,znaci se bara kvalitet iza dobar son,cena neka nema vrska.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
nesto poveke da kazes za kakov dusek se raboti moze i slika. Ovie denovi sakam da kupam nekoj poasalen za spalna,toj sto go imam za 3-4 god,se dupki stana. Sega na reklami na tv imase eden od 14.000 cena, ama spakuvan mi izgleda tenok na slikata ili koga se raspakuva sam se siri.Dali aza takov mislis.
Dajte predlog za drug dusek,znaci se bara kvalitet iza dobar son,cena neka nema vrska.
Не знам точно кој модел се душеците од Дормео затоа што татко ми го има купено за во куќа во Србија и бидејќи не ми е во близина не можам да ти го сликам.

Дормео се така пакувани свиткани како ролна хартија и со распакување се шири. Ќе си го оставиш скоро цел ден да се рашири да легне што се вика на самиот кревет. Има некоја мекост кога ќе легнеш на него не е толку тврд.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
nesto poveke da kazes za kakov dusek se raboti moze i slika. Ovie denovi sakam da kupam nekoj poasalen za spalna,toj sto go imam za 3-4 god,se dupki stana. Sega na reklami na tv imase eden od 14.000 cena, ama spakuvan mi izgleda tenok na slikata ili koga se raspakuva sam se siri.Dali aza takov mislis.
Dajte predlog za drug dusek,znaci se bara kvalitet iza dobar son,cena neka nema vrska.
Моја препорака со две раце потпишана за Бернарда. Сите душеци дома ми се од кај нив, многу удобни и трајни. Салонот им е во близина на Фонтана, кај Градски Парк (на 8 март), таму можеш и да си пробаш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кас имам Дормео душек, купен пред 10 години и сеуште е топ душекот.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
До тие што поседуваат душек од федер бау, кој модел го имате и како би ги оцениле во квалитет, удобност
Испод нула.Дно,мизерија[DOUBLEPOST=1559850575][/DOUBLEPOST]Во тој ценовен ранг Нетам мислам се викаше фирмата прават некоја нијанса подобри,а ако имаш кеш на располагање,ама солидна сума земи си Магнифлекс и да видиш што е душек
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Дормео ми се допаѓа дека нема федери, додека кај оние душеци со федери не ми се допаѓа тоа што после некоја година кога душекот ќе добие некоја форма од тежината кога се вртиш при легање некогаш знае да се слушне звукот на федерите од тежината. Тоа сум го приметувал на повеќето душеци со федери. Не сакам да го фалам Дормео како да е богот на сите душеци но ете тоа можеби и го прави доста поразличен.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Дормео ми се допаѓа дека нема федери, додека кај оние душеци со федери не ми се допаѓа тоа што после некоја година кога душекот ќе добие некоја форма од тежината кога се вртиш при легање некогаш знае да се слушне звукот на федерите од тежината. Тоа сум го приметувал на повеќето душеци со федери. Не сакам да го фалам Дормео како да е богот на сите душеци но ете тоа можеби и го прави доста поразличен.
Има и со федери дормео,ама тие федери се многу ситни и не се врзани еден со друг како тие што ги плетат федер бау во село Речица.Исто така се изработени од челична жица а не од обична железна
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кој може да си дозволи, Магнифлекс е топ.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Кај нас секој ке најде ако треба ке позајми пари да купи голф 6 ка половен од 8000€,а 800€ за душек што игра 10 пати поголема улога у квалитет на живот ке му бидат премногу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom