Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Никој не вика да седиш меѓу луѓето. Плус на стартот нема камери дур се збираат сите, нема да те фати некоја, немај гајле. Чисто да видиш од лице место за што се работи и кој се е таму, не тука на форум да тресете теории на заговори ала flat earth theory. Тоа е попатетично, ти на форум овде да се правиш дека знаеш, а не тие што реално биле таму.

Шарената Револуција реков дека се партизирала моментот кога ги прифатија до себе претставници на СДСМ да фрлаат бои заедно со нив. не членови на СДСМ, тоа на страна, туку функционери. А рецептот за револуцијата мислам дека е посочен повеќе од илјада пати, и дека тој мртов коњ не заслужува да се тепа повеќе. Повеќе од јасно беше. А тие што биле залажани тогаш, ете ги сега на протест со нас. Тие да не го бранат сега Грујо? Или може Кочан?

А тоа дека сум лажел за Албанците - Ајде докажи. Јас те викам да појавиш фаца таму и сам да се увериш, ти ми викаш не, лажеш. Па ти губиш во ситуацијава, не јас. А такви песни што ги спомна јас не слушнав да се пеат. Тоа од Либертас да не ти кажаа дека е пеено? И Турците и Србите пееле за етнички чиста Македонија?

Ако си убеден во ова што го трубиш, што не дојдеш? Или ќе те тепаат од партија ако појавиш фаца кај што не треба? Изгледа не си храбар ко некои твои колеги од СДСМ изгледа?[DOUBLEPOST=1490453724][/DOUBLEPOST]

Од балкон на зграда, или од локален кафе-ресторан, секако.



Ми текнува дека додека не беше критикувана другава страна од политичката сфера, немаше вакви навреди. Али затоа сега ги има. Од левичари па највеќе. Тие кои демек се залагаа за ЛГБТИ права, кои не биле ко сељачките закоравени ВМРОвци :D

И тие нашле зборат за педери у душа.
Девојче да ти објаснам нешто, педер е карактерна особина хомосексуалец е сексуалносна определба... или како и да е, членовиве и гласно говорнициве на дпмне и врвот се педери 100% е од тие 100% педери 80% се хомосексуалци.
Ти си педер, а тоа што си хомич е плус.
Јасно ?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Девојче да ти објаснам нешто, педер е карактерна особина хомосексуалец е сексуалносна определба... или како и да е, членовиве и гласно говорнициве на дпмне и врвот се педери 100% е од тие 100% педери 80% се хомосексуалци.
Ти си педер, а тоа што си хомич е плус.
Јасно ?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Девојче да ти објаснам нешто, педер е карактерна особина хомосексуалец е сексуалносна определба... или како и да е, членовиве и гласно говорнициве на дпмне и врвот се педери 100% е од тие 100% педери 80% се хомосексуалци.
Ти си педер, а тоа што си хомич е плус.
Јасно ?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Никој не вика да седиш меѓу луѓето. Плус на стартот нема камери дур се збираат сите, нема да те фати некоја, немај гајле. Чисто да видиш од лице место за што се работи и кој се е таму, не тука на форум да тресете теории на заговори ала flat earth theory. Тоа е попатетично, ти на форум овде да се правиш дека знаеш, а не тие што реално биле таму.

Шарената Револуција реков дека се партизирала моментот кога ги прифатија до себе претставници на СДСМ да фрлаат бои заедно со нив. не членови на СДСМ, тоа на страна, туку функционери. А рецептот за револуцијата мислам дека е посочен повеќе од илјада пати, и дека тој мртов коњ не заслужува да се тепа повеќе. Повеќе од јасно беше. А тие што биле залажани тогаш, ете ги сега на протест со нас. Тие да не го бранат сега Грујо? Или може Кочан?

А тоа дека сум лажел за Албанците - Ајде докажи. Јас те викам да појавиш фаца таму и сам да се увериш, ти ми викаш не, лажеш. Па ти губиш во ситуацијава, не јас. А такви песни што ги спомна јас не слушнав да се пеат. Тоа од Либертас да не ти кажаа дека е пеено? И Турците и Србите пееле за етнички чиста Македонија?

Ако си убеден во ова што го трубиш, што не дојдеш? Или ќе те тепаат од партија ако појавиш фаца кај што не треба? Изгледа не си храбар ко некои твои колеги од СДСМ изгледа?[DOUBLEPOST=1490453724][/DOUBLEPOST]

Од балкон на зграда, или од локален кафе-ресторан, секако.



Ми текнува дека додека не беше критикувана другава страна од политичката сфера, немаше вакви навреди. Али затоа сега ги има. Од левичари па највеќе. Тие кои демек се залагаа за ЛГБТИ права, кои не биле ко сељачките закоравени ВМРОвци :D

И тие нашле зборат за педери у душа.
А како иначе би ги видел? Демек поинаку би ги ведел ако би протестирал со нив?:bravobe:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ете така, ова се хомосексуалци, но не се педери.

Ова е педер хомосексуалец

Ја сфати разликата ?
Слика нешто со момче како погорните?
Или да не си заљубен у него?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Прво, не те цитирав тебе.. Второ каква врска има гифов со прашањето мое? Теле.
Има како нема најди го Грујо на протести сега вака нашмркан

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
а вчера цел ден бараа мислења на словенечки сајтови дека Вајгл бил пропаст жива :(
Комунист бил, ова бил, она бил. Кој циркус се, да беше малку повесела ситуацијата во земјата ќе беа главен мајтап.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Комунист бил, ова бил, она бил. Кој циркус се, да беше малку повесела ситуацијата во земјата ќе беа главен мајтап.
Тоа си го тврдат Словенците по твитови...
Или и нив ги потплатил Грујо

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
G

Goldie

Гостин
Тешко да ја пренесат оваа вест "неутралниве медиуми".
Еве ти http://telma.com.mk/vesti/vajgl-ja-negira-izjavata-za-anadolija

Не е ова Сител па да пренесуваат само што им одговара, ете за да ме демантираш дај линк од Сител каде што ја пренесоа истрагата за затајување данок на нивниот шеф
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom