Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Со циганите неможат дефинитивно. 2 утакмици по ред ми земаат по +500 евра, а ја ќе ги влагам во плеј оф. Последно коло против Дарушафака абе мочај ги небањатите. Им посакувам 9-то место коњи глупи.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Него за вечерва уште Вердаско и Симон ми останаа како им се шансите да тепаат на двајцата ?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Што е бе со тенисиве мртви бе што е више немам добивка од АО опен.....Да ти ебам и Чилич а и Карењо Буста од 1-0 во сетови јаде 2 брејка у 3 сет па не ме јебете у здрав мозок бе............. све да ви ебам и тенис ако пишам више освен грен слем на дрво обесете ме[DOUBLEPOST=1490393512][/DOUBLEPOST]
Што е бе со тенисиве мртви бе што е више немам добивка од АО опен.....Да ти ебам и Чилич а и Карењо Буста од 1-0 во сетови јаде 2 брејка у 3 сет па не ме јебете у здрав мозок бе............. све да ви ебам и тенис ако пишам више освен грен слем на дрво обесете ме
Што е најтрагично и у 2 сет водеше 3-1... и му праи серија 8-1 у гемови алоооооооооооооооо 8-1 ебани 8-1 ...................... немам зборови више
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
И јас уште Вердаско и Белгија за 120 евра чисти ги чекам. Да влезе Вердаско ќе ставам 20 евра утре на х2 , 2.95 коеф.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Фудбалите испаднаа тип топ, верувам многу од тука сте добитни.. :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Тоа чуство кога играаш на еден тикет за петок, сабота и недела утакмици и имаш само една утакмица од петок и таа те вади од игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
И јас уште Вердаско и Белгија за 120 евра чисти ги чекам. Да влезе Вердаско ќе ставам 20 евра утре на х2 , 2.95 коеф.
Подобро Вердаско штити си го отколку Белгија.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
Момци на заебанција фатив некој денар преку bet365 се што правиме за данокот ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Antetokounmpo, Walker i Butler gi stavam Over i vo posleden moment ja dodavam Cikago... dal je ovo moguce?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.241
Се заебаваш? :pos:
Не бе шала на страна озбилен сум дали треба да пријавувам данок на добивка дека не се 2-3 евра повеќе е добивката, на заебанција беше играм еднаш у 5 години во кладилнициве нели автоматски ти одбиваат сеа со ова како иде процедурата и дали е потребно воопшто. Неќам да си имам гужви со УЈП.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Не заебавај шо ќе пријавуваш , освен ако не се 5-6 К евра па да ти е страв.[DOUBLEPOST=1490410568][/DOUBLEPOST]Која превара од тенисер е Вердаско. Брејкнува за 5-3 , сервира за меч , и го губи гемот без ниту еден освоен поен.:pos: Одам да спијам ова срање ништо чудно и во 3ти сет да оди.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Simon pes majkata da ti ja ebi tebe a i mene sto mora utakmica od super tip da stavam pa te najdov tebe ropak da te izigram ..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Antetokounmpo, Walker i Butler gi stavam Over i vo posleden moment ja dodavam Cikago... dal je ovo moguce?


Znaci nema pogolem maler,veruj ..
Stom izleze dopuna,idam zlatna da uplatam
Isaiah 28.5-
Wall 22.5-
Cousins 23.5+
Rubio 11.5+ ..
I zamisli,nema struja..se do 6 saat,koga bev i po vtor pat,kade se odluciv da uplatam Isaiah -,Wall -,Reggie - i Cousins +,istoto sranje,kade poslednive dve nedeli,sekoj vtor den nemaat struja ..mi ide pat nakaj drugo uplatno mesto,nemav pojma deka do tolku se otepani ovije pa spustile na 1.45/1.5 koef na Thomas i Wall,a Cousins na 1.6 ..
Uplakam I sto da vidam,koef 8..mene ko demek ne mi trebaat 8K si storniram namesto da dodadam i samo Rubio za 12+ koef pustam Love,neznaejki deka sirotiot ke bide pod restrikcija ..4 stornirani tiketi na kasa ..prvite dve znaci,pa kombinacia Rubio,Reggie,Kemba i Turner,pa onda drugo prvite tri so Wiggins i na kraj Love ..koj za 20min postigna 15poena i 0/3 za tri poena,koi tie tri poena falea ..dzabe e se,bez mala sreka ..da go imav -,ko sto gledam poveketo go tipuvale i na krajni maki si ostana ispod,ke pogodese 2/3 za tri poena ..
Ps.daj boze zlatna nikad povise da nemaat struja,na kasa vo razgovor so vraboten,dodeka kucav,mi veli ocekuvaj do playoff i do 1.3koef da smalat,atie koi se odgovorni za ova sranje so koeficientive,daj boze od rak da zabolat,il ko ke kazvase eden od forumov,da umrat od izlecliva bolest,onaka,ko od sala,mame im ibam ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom