НБА сезона 2016-2017

Кој тим ќе биде овогодишен шампион?

  • Голден Стејт Вориорс

    Гласови: 23 76,7%
  • Кливленд Кавалирс

    Гласови: 7 23,3%

  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Џон Стоктон во 19 годишна кариера пропушти 22 утакмици, сите во 2 сезони што значи изигра 17 сезони ги изигра максимално сите утакмици. Карл Мелоун 8 утакмици во 18 сезони пропуштени. Значи муабетот за продолжување на кариерата е невалиден.Луѓето играле а ете не се повредувале. Споредбата од минатото и сега е во желбата за победа и гордоста. Стоктон синоќа имаше изјава дека за него било незамисливо да преседи утакмици и да дозволи да изгубат на домашен терен.
И колку титули им донесе тоа не-одмарање на Мелоун и Стоктон??


И Џордан одмараше СЕЗОНА И ПОЛ.. се врати со полна батерија.. и му ја расплака мамицата на НБА.. пред се на овие двајцата погоре, неуморните..


Проверен експеримент е ова одморањето.. Попович и Леброн имат 8 титули.. Регуларна сезона веќе не им значи ништо.. Сеа то шо навивачите на гостинските екипи (пред се оние шо чекале цела година да го видат Леброн) се заебани.. то е друга работа.. ама незнам шо е крив Леброн тука... а за телевизиите ич кур не ме боли.. баш ми се прави вака ќеф кога хајповат голема утакмица и на крајо еден куп ѕвезди нема да играт.. Рејтинзите паѓат, еден куп пари губат.. Ако убо.. Нека пушат
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Регуларна сезона веќе не им значи ништо.. Сеа то шо навивачите на гостинските екипи (пред се оние шо чекале цела година да го видат Леброн) се заебани.. то е друга работа.. ама незнам шо е крив Леброн тука... а за телевизиите ич кур не ме боли.. баш ми се прави вака ќеф кога хајповат голема утакмица и на крајо еден куп ѕвезди нема да играт.. Рејтинзите паѓат, еден куп пари губат.. Ако убо.. Нека пушат
Абе не е ова кај тебе в село па да одат на фудбал за Шумоликоски да го видат.

Кој како сака нека си одмара и нека игра.Незнам зошто до толку детали гледате кој што правел
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
И колку титули им донесе тоа не-одмарање на Мелоун и Стоктон??


И Џордан одмараше СЕЗОНА И ПОЛ.. се врати со полна батерија.. и му ја расплака мамицата на НБА.. пред се на овие двајцата погоре, неуморните..


Проверен експеримент е ова одморањето.. Попович и Леброн имат 8 титули.. Регуларна сезона веќе не им значи ништо.. Сеа то шо навивачите на гостинските екипи (пред се оние шо чекале цела година да го видат Леброн) се заебани.. то е друга работа.. ама незнам шо е крив Леброн тука... а за телевизиите ич кур не ме боли.. баш ми се прави вака ќеф кога хајповат голема утакмица и на крајо еден куп ѕвезди нема да играт.. Рејтинзите паѓат, еден куп пари губат.. Ако убо.. Нека пушат
Не реков дека нема корист од одморањето но мајндсетот и гордоста биле поинакви во тоа време. За навивачите и телевизиите си грешка, без навивачите нема НБА. Ако тие не плаќаат скапи билети и телевизиски претплати нема да има вакви договори за Леброн да зема милиони. Ако не беше популарен спортот кој знае каков живот ќе имаше Леброн и другите играчи кои преку овој спорт напредувале во животот и излегле од некое гето. Ова не смее да го заборави никој играч и должен е да ги почитува навивачите и да го дава максимумот за нив.
 
C

Castiel

Гостин
И колку титули им донесе тоа не-одмарање на Мелоун и Стоктон??


И Џордан одмараше СЕЗОНА И ПОЛ.. се врати со полна батерија.. и му ја расплака мамицата на НБА.. пред се на овие двајцата погоре, неуморните..


Проверен експеримент е ова одморањето.. Попович и Леброн имат 8 титули.. Регуларна сезона веќе не им значи ништо.. Сеа то шо навивачите на гостинските екипи (пред се оние шо чекале цела година да го видат Леброн) се заебани.. то е друга работа.. ама незнам шо е крив Леброн тука... а за телевизиите ич кур не ме боли.. баш ми се прави вака ќеф кога хајповат голема утакмица и на крајо еден куп ѕвезди нема да играт.. Рејтинзите паѓат, еден куп пари губат.. Ако убо.. Нека пушат
Нормално Стоктон и Мелоун ќе имаат 0 титули. Ама тоа не е дека не одмарале. Туку дека ја имале таа несреќа да играат против најдобриот. :kafence:

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Нормално Стоктон и Мелоун ќе имаат 0 титули. Ама тоа не е дека не одмарале. Туку дека ја имале таа несреќа да играат против најдобриот. :kafence:

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Па само 97ма и 98ма Јута стигнале до финале така да не било само Џордан работата туку едноставно не ги бивало и од западот да излезат.. Еден од најлузерските тимови дефинитивно.. Како Клиперси шо се последните 5 сезони само овие не 5 туку 20 сезони..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Па само 97ма и 98ма Јута стигнале до финале така да не било само Џордан работата туку едноставно не ги бивало и од западот да излезат.. Еден од најлузерските тимови дефинитивно.. Како Клиперси шо се последните 5 сезони само овие не 5 туку 20 сезони..
Крајот на 80тите ги имаш Лејкерси на Меџик, почетокот на 90тите Феникс на Баркли, Соникс, Хјустон на Олајџувон, Сан Антонио на Адмиралот... Тоа е убавината на таа ера бидејќи секој можел да го победи секој. Јута никогаш не била прв фаворит на западот пред да го донесат и Хорначек, дури тогаш се пробија. Е сега јбг против Џордан не се играше, најдобар на сите времиња, најголем бренд, сите 50-50 ситуации свирени во негова корист. Единствено можиш да му замериш на Мелоун кој имаше 2 послаби утакмици во серијата.

За Клиперс проблемот е што Блејк Грифин е мек играч, жалосно е што не го користи неговиот потенцијал. Грифин да го имаше пола од мајдсетот од Баркли ќе имаше 2 титули досега.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
2-3 плејоф серии крајот на 80тите/почеток на 90тите губеа и од Голден Стејт.. после тоа Хјустон и Сиетл по 2 пати.. Феникс со три пати послаб тим имаше финале тоа време.. После ко ќе кажи некој Мелоун појак од Баркли бил смешно е навистина.. Мелоун е сериски чокер

Блејк последни две сезони и мене не ме бендисва почна на периметаро само да игра.. Док Риверс го запусти.. Ама пак еве и да го достигни максималниот потенцијал пак незнам колку шанса би имале против ГС.. Едноставно лигата бековска стана.. Колку и да газиш под обрач ќе излези некој ко Харден или Кари ќе ти збрцни 3-4 тројки и толку..

Види ги Дејвис и Таунс какви монструозни партии имат и пак екипите им се далеку од плејофот
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
2-3 плејоф серии крајот на 80тите/почеток на 90тите губеа и од Голден Стејт.. после тоа Хјустон и Сиетл по 2 пати.. Феникс со три пати послаб тим имаше финале тоа време.. После ко ќе кажи некој Мелоун појак од Баркли бил смешно е навистина.. Мелоун е сериски чокер

Блејк последни две сезони и мене не ме бендисва почна на периметаро само да игра.. Док Риверс го запусти.. Ама пак еве и да го достигни максималниот потенцијал пак незнам колку шанса би имале против ГС.. Едноставно лигата бековска стана.. Колку и да газиш под обрач ќе излези некој ко Харден или Кари ќе ти збрцни 3-4 тројки и толку..

Види ги Дејвис и Таунс какви монструозни партии имат и пак екипите им се далеку од плејофот
Го викаш чокер играчот кој е втор стрелец на сите времиња и играч кој шутирал најмногу слободни фрлања на сите времиња. Не можи да е чокер играч кој се тепал секоја вечер до крај и се што постигнал во кариерата било само со работа. Чокер е Кари во двете финалиња со Кавс.

Грифин има физички предиспозиции со кои ако тргни силно на кошот не можиш да го заприш без прекршок. Слично како Мелоун, или ќе го фаулираш или ќе го оставиш да поентира. Грин колку и да е добар дефанзивец Блејк е далеку посилен, со машка игра на офанзивен скок против оваа центарска линија на ГСВ треба со Џордан по 15 офанзивни да му прават.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Букер златно дете...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Клиперс - Јута играат од 8 и 30, можеби решавачка утакмица за 4тото место на западот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom